business head ads

Чому українці знову їдуть працювати за кордон - результати опитування

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

80% українців, які вже пропрацювали за кордоном, хочуть знову повернутися. Основною причиною стали низькі зарплати в Україні - показали результати опитування на онлайн-сервісі OLX Робота. Від працевлаштування очікують дохід вище $1 000, а працювати не за фахом планують 63% респондентів. Які надії покладають українські пошукачі на повторний виїзд за кордон, куди хочуть виїхати і на яких умовах - в аналітиці.

За даними опитування на OLX Робота, тільки 20% українців, які мали досвід закордонного працевлаштування, не повернулися б за кордон. Решта готові знову виїжджати на заробітки в інші країни. Більш того, 8% вже навіть знайшли новий варіант, а 41% пошукачів в активному пошуку роботи за межами України. Більшість респондентів залишилися задоволені ставленням роботодавця - 72%. Негативне враження склалося тільки у 5%.

 

Де хочуть працювати українці

Що стосується вибору країн, 6 з 10 трудових мігрантів повернулися б туди, де були раніше. В середньому третина і більше респондентів залишилися задоволені кожною країною, в якій вони працювали. А найвищий відсоток бажаючих повернутися виявився серед тих, хто був в США, Німеччині та Великої Британії - майже 80%.

Незадоволені своїм досвідом роботи за кордоном тільки 8% українців. Литва, Велика Британія і Словаччина виявилися лідерами в топі країн, які повністю виправдали очікування українців-заробітчан. А США та Швеція очолили рейтинг країн, які перевищили всі сподівання. Якби у респондентів була можливість виїхати будь-куди, майже 50% обрали б Німеччину. США та Польща - наступні за популярністю напрямки, їх вказали майже 27% пошукачів.

Основними причинами вибору цих країн виявилися високі зарплати, розвинена економіка, можливість кращого майбутнього для себе та своїх дітей.

 

Очікування від роботи за кордоном і причини виїзду

Майже 45% респондентів вказали причиною повторного виїзду низький рівень зарплат в Україні. У тих, хто знову розглядає виїзд на заробітки на довгострокову перспективу, запити по зарплаті в основному вище $1 000. На дохід $1 000 - 2 000 розраховують 7 з 10 українців. Ще 17% хочуть отримувати більше $2 000. Є й інші мотиви. Наприклад, кожен четвертий бажаючий виїхати змушений шукати роботу за кордоном через нестабільну економічну ситуацію в Україні. 16% трудових мігрантів поїхали б знову, бо не відчувають себе захищеними в своїй країні. 13% сьогодні зазнають труднощів з тим, щоб знайти роботу вдома. А ще у 11% є бажання залишитися жити в іншій країні.

45856869696966

Показово, що 50% респондентів у віці до 35 років не хочуть повертатися додому. Якщо ж дивитися на дохід, найбільше налаштовані виїхати назавжди люди з високим і низьким матеріальним становищем.

Також результати опитування на OLX Робота показали - при виборі роботи за кордоном українці в першу чергу очікують своєчасну оплату, офіційне працевлаштування та хороше ставлення роботодавця.

Найменше звертають увагу на можливість додаткового заробітку і тривалість контракту. При цьому, за фахом збираються працювати тільки 37% українців. Майже стільки ж вказали, що їм підійде абсолютно будь-яка робота. Але розглядають при цьому переважно вакансії в сфері будівництва і на виробництві.

Якщо говорити про ризики, то основне побоювання пошукачів - невиплата зарплати. Серед страхів з приводу майбутньої роботи за кордоном погане ставлення роботодавця і некомфортні умови проживання - 24% і 22% відповідей. А ще кожен п'ятий турбується, що буде сумувати за сім'єю. Хоча в основному українці все ж не переживають - 64% респондентів.

Довідка:

OLX Робота - це онлайн-сервіс №1 для пошуку та розміщення вакансій у сегменті блакитних комірців. Ресурс входить в трійку лідерів з пошуку персоналу в Україні. Кожного місяця платформу відвідують 2,4 млн користувачів. Щодня оголошення на платформі розміщують 20 000 роботодавців. База сервісу налічує понад 57 000 актуальних пропозицій з працевлаштування. 13% всіх вакансій припадає на роботу за кордоном.

OLX - один з найбільших онлайн-бізнесів в Україні. За даними Gemius, cервіс є найбільш відвідуваним в країні після Google, Youtube і Facebook. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць. Сервіс входить в ТОП-10 найбільш відвідуваних торговельних майданчиків світу. А мобільний додаток OLX встановлений на кожному третьому українському смартфоні і займає першу позицію в категорії "Купівлі" для IOS і Android за даними SimilarWeb.