«ДЕЛОЙТ» оприлюднив результати опитування фінансових директорів майже 700 компаній

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

«Делойт» в Україні оприлюднив результати щорічного опитування, фахівці майже 700 провідних компаній із різних галузей і секторів економіки позитивно оцінюють економічні перспективи та мають значні очікування щодо розвитку бізнесу у 2019 році.

Результати опитування фінансових директорів в Україні

Українські фінансові директори висловили найбільш оптимістичні очікування серед усіх проаналізованих країн щодо збільшення прибутку компанії – 95% порівняно з 65% у інших регіонах Центральної Європи (ЦЄ).

Останні реформи та події в країні мають сприятливий вплив на бізнес-середовище. Зокрема, Україна постійно покращує свій рейтинг у сфері легкості ведення бізнесу. Наразі ми перебуваємо в процесі реформ за підтримки міжнародних інституцій (як-от WB, EBRD, USAID).

Протягом 2018 року експорт товарів та послуг до ЄС збільшився на 2,5 млрд дол порівняно з аналогічним періодом 2017 року і склав 17,5 млрд дол. За цей період імпорт з ЄС до України також збільшився на 2,4 млрд дол і склав 19,0 млрд дол.

Єдині менш оптимістичні очікування, порівняно з країнами ЦЄ, стосуються невизначеності, що стоїть перед бізнесом. 42% фінансових директорів України оцінюють загальний рівень економічної невизначеності як високий порівняно із 35% у регіоні ЦЄ. Такі результати можуть бути обумовленими президентськими і парламентськими виборами, що відбудуться у 2019 році.

65% українських фінансових директорів не вважають, що 2019 рік буде сприятливим для збільшення рівня прийнятного ризику. Такі результати схожі з очікуваннями фінансових директорів у ЦЄ (73%) і можуть свідчити про глобальність тенденції.

Очікування українських фінансових директорів щодо зростання ВВП корелюють із середніми показниками в регіоні ЦЄ. Зокрема, 42% фінансових директорів України оптимістично оцінюють зростання ВВП у 2019 році. Позитивні перспективи також підтверджуються фактами, що рівень ВВП в Україні постійно зростає протягом 2016-2018 років, темпи зростання між 2,4%-2,9%.

Фінансові директори України прогнозують, що інфляційний тиск залишатиметься високим у 2019 році. 72% респондентів очікують, що показник інфляції зросте протягом наступних 12 місяців. В останні роки інфляційний тиск в Україні був доволі жорстким. Проте, рівень інфляції знизився до 9,8% у 2018 році порівняно з 13,7% у 2017 році та досяг п'ятирічного мінімуму.

Разом із очікуванням збільшення доходів компанії протягом наступних 12 місяців, українські фінансові директори прогнозують зменшення безробіття. У це вірить 58% проти 38% у регіоні ЦЄ.

Україна переживає міграцію активного працездатного населення до Центральної Європи, через що український бізнес може очікувати подальшого зростання заробітної плати та місцевого дефіциту працівників.

За статистикою, кількість вакантних посад зросла. Україна продовжує бути привабливим ринком для різних галузей, зокрема, як виробничі майданчики для міжнародних компаній, а також аутсорсинг ІТ та бізнес-процесів.

У 2018 році декілька міжнародних компаній створили нові виробничі сектори в Україні, а саме Sumitomo Electric Bordnetze (SEBN), Bayer та інші. Крім того, на український ринок вийшла низка глобальних роздрібних компаній, серед яких IKEA та H&M. Також у 2018 році на український ринок зайшов лоукост перевізник Ryanair.

Повний реліз звіту доступний на нашому сайті.