ХТЗ відродив виробництво та запропонував ринку сучасну модернізовану техніку

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Приклад того, як не лише зберегти виробництво, а й подвоїти експорт

Харківський тракторний завод — одне з найбільших машинобудівних підприємств України, що забезпечує внутрішній ринок технікою сільськогосподарського призначення. За два роки роботи в складі групи DCH Олександра Ярославського завод відродив виробництво та запропонував ринку сучасну модернізовану техніку, що має критично важливі якості для сільського господарства. Прихід інвестора, зацікавленого в розвитку економіки Харківської області, став важливою, якщо не ключовою подією для Харківського тракторного заводу. Інвестиції групи DCH у модернізацію ХТЗ — багатомільйонна довгострокова програма, що дозволила створити техніку, яка дійсно цікава ринку. Й експорт — це прекрасний індикатор цього успіху. Торік заводу вдалося вдвічі збільшити обсяги продажів на зовнішніх ринках у порівнянні з показниками 2017 р.

Розуміючи високі вимоги зовнішніх ринків та рівень конкуренції на них, харківські машинобудівники роблять ставку на експлуатаційну надійність техніки ХТЗ. Конкурентними перевагами стали: невисока вартість придбання, експлуатації та обслуговування, а також сумісність з сучасними сільгоспзнаряддями. У техніки ХТЗ дуже широкий спектр використання: будь-які види обробки ґрунту, посів, збір урожаю, транспортування, кормозаготівля.

Конструктори та інженери ХТЗ запропонували ринку широкий модернізований модельний ряд колісних і гусеничних тракторів. Використані інноваційні рішення дозволили збільшити терміни експлуатації та подовжити моторесурс окремих вузлів, деталей і блоків. Застосування новітніх технологій дало можливість істотно модифікувати критично важливі вузли для ефективного використання трактора з сучасними сільськогосподарськими знаряддями. Географія експорту продукції розширюється, отже, трактори ХТЗ комплектуються різними двигунами залежно від умов і цілей їхньої майбутньої експлуатації. Є комплектації з зарубіжними двигунами від партнера ХТЗ — всесвітньо відомої компанії IVECO.

ХТЗ націлений на освоєння зарубіжних ринків. Слід зазначити, що виробництвом цікавляться представники європейських країн. Нещодавно завод на прохання Представництва ЄС в Україні прийняв делегацію європейських дипломатичних місій 24 країн — членів ЄС.

Харківський тракторний почав свій довгий шлях з приведення техніки у відповідність до європейських і світових сертифікаційних норм. Хоча вже зараз завод експортує продукцію до багатьох країн. Трактори ХТЗ виявилися дуже затребуваними в Молдові: за минулий рік поставки до цієї країни зросли більш ніж удвічі. Є покупці з Казахстану, Вірменії, Польщі, Болгарії, Румунії, Литви. Найвіддаленіша точка поставок ХТЗ — Нова Зеландія. Ба більше, менеджмент підприємства вивчає можливості виходу в регіон Океанії, а також поставок на африканський континент. Харківський тракторний завод також впритул наблизився не просто до продажу тракторів, а до розробки і продажу комплексних рішень — технологій обробки ґрунту. Це результат співпраці з одним з лідерів виробництва вин Грузії. Як виявилося, саме характеристики гусеничного трактора виробництва ХТЗ ідеальні для обробки специфічних “важких” ґрунтів, на яких висаджені виноградники.

template 02