ПАТ «Фармак» вивів на ринок 17 брендів та залишається лідером фармацевтичного ринку України дев’ять років поспіль

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За результатами 2018 року ПАТ «Фармак» став лідером фармацевтичного ринку за обсягами продажів на роздрібному ринку

За підсумками 2018 року рейтинг маркетуючих організацій за обсягом продажів товарів «аптечного кошика» в грошовому вираженні очолює компанія «Фармак». Приріст роздрібних продажів компанії за 2018 рік становить 20,7%. Таку інформацію оприлюднило видання «Аптека», посилаючись на дані аналітичної системи дослідження ринку PharmXplorer /«Фармстандарт» компанії Proxima Research.

Нагадаємо, що ПАТ «Фармак» очолює список лідерів фармацевтичного ринку України із 2010 року (згідно зі структурою маркетуючих організацій у кожному з періодів*) завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві.

«Збільшити експорт, відкрити нові ринки, зберігши лідерство в Україні – стратегічне завдання "Фармак". Таких результатів ми плануємо досягти завдяки нарощуванню виробничих потужностей і виведенню на ринок сучасних, ефективних лікарських препаратів європейського рівня. Сьогодні наші ліки експортуються до більш ніж 20 країн світу. І з кожним роком ця цифра зростає. Людям потрібні сучасні, дієві лікарські засоби – якісні генерики, з доведеною ефективністю, які випускає "Фармак" як для України, так і для Європи. Ці ліки створюються на виробничих лініях, сертифікованих європейською GMP. І ми безперервно інвестуємо у виробництво. У 2019 році плануємо спрямувати 1,045 млрд грн на завершення робіт щодо нового таблеткового виробництва, на проект рідких лікарських засобів (РЛЗ-3), новий офісно-лабораторний комплекс, ІТ, якість та лабораторне обладнання, також продовжуємо співпрацювати з ЄБРР за інвестиційними проектами. Ми випускаємо нові, складні препарати. Наші технології та обладнання дають змогу реалізувати будь-які, навіть найамбітніші завдання, які не кожна європейська компанія може зробити. На наших майданчиках за контрактом випускаються препарати відомих європейських брендів. Але водночас ми продовжуємо випускати легендарні препарати "Фармак", популярні в багатьох країнах світу, що сьогодні стали вже візитівкою компанії. Це "Корвалол", "Нафтизин", "Діазолін". Ми віримо в Україну й продовжуємо стверджувати, що попри європейський вектор нашого розвитку ми не будемо переміщувати виробництво до Європи. Ми будемо будувати Європу тут – в Україні. І впевнені, що українське законодавство, зокрема й у галузі інтелектуальної власності, також буде діяти в інтересах українського бізнесу й українців, зробивши якісні сучасні ліки доступними, а конкуренцію на фармацевтичному ринку – чесною», – зазначив Володимир Костюк, виконавчий директор ПАТ «Фармак».

У 2018 році «Фармак» вивів на ринок 34 нові номенклатурні позиції, а це 17 брендів, серед який них сім – безрецептурні.

Минулого року «Фармак» почав освоювати нові для себе терапевтичні сегменти, як-от астма, психіатрія й онкологія. Так, 2018 року компанія вивела на ринок перший препарат для лікування астми («Фрівей комбі»), також сформувався портфель психіатричних продуктів («Адажіо», «Дюлок», «Фрейм»). З’явився новий онкологічний продукт («Намібор»).

Також збільшився портфель у сферах спеціалізації «Фармак» (контрастні засоби й офтальмологія) – «Дотавіст», «Цитомоксан». «Цитомоксан» – це перший на ринку України генеричний препарат моксифлоксацину у формі очних крапель.

ДОВІДКА

 

ПАТ «Фармак» — український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві, ПАТ «Фармак» із 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України (згідно структури маркетуючих організацій в кожному з періодів) *.

У портфелі компанії 220 продуктових досьє. Щорічно Компанія виводить на ринок до 20 нових препаратів.

Продукція ПАТ «Фармак» експортується до 20 країн світу. ПАТ «Фармак» отримав нагороду Import Export Award 2017, як найкращий експортер імпортер серед українських компаній.

ПАТ «Фармак» — єдиний фармвиробник, який увійшов до ТОП-100 платників податків**.

На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів: ISO, GMP. Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

ПАТ «Фармак» є лідером у постачанні лікарських засобів в Україні за програмою «Доступні ліки». З 23 молекул, на які розповсюджується програма, 8 є в портфелі «Фармак». Це 26 готових лікарських засобів, з яких 7 відшкодовуються повністю, 19 – частково.

У 2018 році ПАТ «Фармак» відкрив нове виробництво з виготовлення твердих лікарських засобів. Інвестиції склали -  20 млн євро. Після запуску нової дільниці з випуску твердих лікарських форм виробнича потужність ПАТ «Фармак» подвоїться та сягне 3 мільярдів одиниць продукції ТЛФ на рік. Також завдяки збільшенню виробництва створено майже 100 нових робочих місць.

У компанії працюють більш ніж 2500 осіб. Понад 80% управлінських вакансій закриваються власними кандидатами. ПАТ «Фармак» активно співпацює з шістьма провідними вузами України.

У компанії працюють 5 новітніх лабораторій. Власний лабораторно-технологічний комплекс R&D — науково-дослідний полігон для випробування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments та ін.

З 2015 року в ПАТ «Фармак» працює власний комплекс із виготовлення субстанцій (департамент із виробництва АФІ) у м. Шостка. Його планова потужність становить 100 тонн субстанцій на рік.

За версією порталу «Економічна правда» у 2017 році ПАТ «Фармак» увійшло до топ-5 найінноваційніших компаній України. Журнали «Бізнес», «Фокус» назвали ПАТ «Фармак» одним із найкращих роботодавців серед українських компаній.

* за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research

** дані Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України