Медичний бізнес: Між льодовиковим періодом і глобальним потеплінням

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У Києві пройшов V Міжнародний Форум власників і керівників приватних клінік, який зібрав понад 200 представників приватного та державного сектора охорони здоров'я з України та інших країн світу для обговорення нових викликів і перспектив розвитку медичного бізнесу

28 вересня 2018 року в готелі Hilton відбувся масштабний мозковий штурм за участю досвідчених практиків, які працюють в приватному секторі медицини і сміливих теоретиків – відомих бізнес-стратегів та консультантів. Його метою став пошук нової парадигми розвитку системи охорони здоров'я в Україні в умовах активного впровадження медичної реформи. Організатор форуму – «Академія Заблоцького».

Актуальність теми підказало саме життя, адже процеси зміни економічної, соціальної і ментальної структури українського суспільства прискорюються щорічно і ці зміни вимагають адекватної реакції і адаптації професійного медичного співтовариства до нової реальності. Але для того, щоб ці процеси проходили максимально ефективно, необхідно перевірити правильність постановки «діагнозу» і вибрати оптимальний протокол лікування найбільш актуальних проблем і викликів, з якими стикається сьогодні приватна медицина. Завдяки зусиллям засновника Форуму Ярослава Заблоцького і його команди, захід традиційно зібрав авторитетний консиліум із провідних бізнес-експертів, для яких підприємництво є не тільки предметом професійного вивчення, але і щирого інтересу.

Головна особливість Форуму 2018 року – погляд на перспективи розвитку приватної медицини в контексті нових трендів, які визначатимуть напрямки розвитку людини, суспільства, економіки, науки і техніки в найближчому майбутньому. Одним із найбільш важливих буде зміна в мисленні власників клінік, яким для перемоги в конкурентній боротьбі доведеться пристосовуватись до нової ієрархії цінностей клієнтів, на що вказав у своїй доповіді «Майдан в операційній: як не довести до повстання пацієнтів?» Євген Глібовицький. «На успіх зможуть розраховувати лише компанії, що будують свої відносини з клієнтами на основі гри з позитивною сумою, тобто ті, хто розглядає їх не як ресурс, а як партнерів», – підкреслив провідний фахівець з розробки довгострокових стратегій. 

«Сьогодні ви конкуруєте не між собою, – ви включені у велику гру, де об'єкт конкуренції не продукти, сервіси та послуги, а людські ресурси», – стверджує в своїй доповіді «Конкурентоспроможність медичних бізнесів: де опиняться гроші клієнтів?» системний дослідник бізнесу Ігор Гут.

На необхідність пошуку балансу між приватними і суспільними інтересами для побудови успішного бізнесу в нових умовах вказав у доповіді «Як не потрапити в рабство до власного бізнесу?» експерт корпоративного навчання Петер Зашев.

«Завдання медицини майбутнього – створення простору здорового, довгого і повноцінного життя, де лікар є центром довіри, – упевнений футуролог Андрій Длігач. – Тому найголовніше, що він повинен робити сьогодні – в перехідний період - займатися посиленням своєї репутації, яка стане його основним капіталом завтра ».

Однак в Україні вже є приклади клінік, які створили бізнес-моделі, в яких соціальна відповідальність стала ключовою частиною стратегії успіху.

«Довіра коштує дорожче грошей, – упевнений Ярослав Заблоцький. – А соціальний капітал, який створюється за рахунок щоденної роботи з клієнтами і власною командою – єдиний надійний фундамент для будівництва стратегії розвитку приватної медичної компанії майбутнього».

Яскраві і корисні дискусії, що викликали інтерес усіх учасників Форуму, відбулися в спеціальній панелі експертів, які обговорили зміни в медичній галузі, а також питання конкуренції державних і приватних клінік у боротьбі за клієнтів і залучення інвестицій. Її учасниками стали: Ростислав Валіхновський – засновник Інституту хірургії Valikhnovski Surgery, Тетяна Міхнова – директор медичного центру Святої Параскеви, Михайло Радуцький – президент клініки «Борис», Андрій Харьков – пластичний хірург, Ігор Шпак – головний лікар «Оксфорд Медікал Аккомпані», Максим Леснухін – керівник Naturelle Dental Clinic і Євген Шагов - керівник і власник Shagov Aestetic Medicine.

Цікавим було і обговорення своєчасності інвестування в медичний бізнес в експертній панелі інвесторів, у якій взяли участь: Олексій Шершнев - генеральний директор медичної компанії ilaya, Михайло Гранчак – керуючий директор Dragon Capital, Тигран Арутюнян – генеральний директор медичного будинку Odreх, Денис Тафінцев – старший партнер Horizon Capital.

Спеціальною подією Форуму стала презентація унікального мобільного додатка Dental Сare App, створеного з ініціативи Ярослава Заблоцького для центрів гігієни Dental Сare Office. Його функціонал дозволяє кожному зробити максимум можливого для здоров'я зубів та ясен: особистий календар відвідування стоматолога, оцінка та рейтинг здоров'я ротової порожнини, підбір професійних паст і щіток та їх доставка по всій Україні.

Більше інформації:

www.facebook.com/zablotskyyacademyofficial

zablotskyyacademy.com