Український енергетичний інвестиційний вечір відбувся 14 вересня 2018 року

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

14 вересня 2018 року на лайнері Rosa Victoria відбувся Energycruise ’18: EnergyInvestNight, головною метою якого було залучення фінансування у енергетичні проекти українських компаній.

Організатор – A7 CONFERENCES. Інвестиційний партнер – A7 CAPITAL. Юридичний партнер – міжнародна юридична фірма Dentons.Офіційний перевізник – Turkish Airlines. Ексклюзивний фінансовий партнер – УКРГАЗБАНК. Партнери: GOLAW, страхова компанія «ІНГО Україна», СП «Полтавська газонафтова компанія», IKNET, HUAWEI, Photomate s.r.o. Виставковий партнер – НВФ "Енергосистеми". Водний партнер – Моршинська. Алкогольний партнер – Коблево. Солодкий партнер – Cheesecake. Модний партнер – ZERNO. За підтримки – НАК «Нафтогаз України», Українська Вітроенергетична Асоціація, Партнер бізнес-подорожей – Airlife.

Найактуальніші теми енергетичного сектору були розкриті на Енергетичному круїзі: останні законодавчі ініціативи, їхній вплив на інвестиційний клімат України та фінансові можливості енергетичного сектора. Український енергетичний інвестиційний вечір проходив за правилами Chatham House, тобто абсолютно анонімно, але експерти вечора поділилися думками. 

Марія Барабаш, Президент, A7 CAPITAL, підсумувала: «Учасники та спікери, а саме провідні гравці енергетичного ринку, мали змогу поспілкуватися у неформальній атмосфері, поділитися досвідом та поставити одне одному актуальні питання. Всього відбулось дві секції: перша присвячена законодавчим ініціативам, а друга – інвестиційним можливостям енергетичного сектору України. Учасниками Energycruise '18 стали представники українських та іноземних енергетичних компаній, інвестори, представники державних органів влади, юридичних компаній, профільних асоціацій та інші. Енергетичний інвестиційний вечір став платформою для обміну думками лідерів енергетичного сектору України і першим форумом Ukrainian Energy Week '18, що відбудеться 19-21 листопада 2018 року у НСК «Олімпійський».

Голова Держенергоефективності Сергій Савчукрозповів про стан розвитку відновлюваної енергетики, законодавчі ініціативи та перспективи інвестування у цю сферу: «Сьогодні можна впевнено сказати, що в Україні працює ринок відновлюваної енергетики. Додаткове підтвердження цьому – це понад 1,1 млрд євро «зелених» інвестицій, залучених за останні три роки. При цьому, у цю сферу продовжують заходити нові інвестори, зокрема, з Норвегії, Туреччини, Китаю. Тепер настав час зробити виробництво «чистої» енергії більш сталим та дешевим. Тому, зважаючи на світову практику, Україна впроваджує систему аукціонів». Наміри України перейти на аукціони також підтримують авторитетні міжнародні організації: IRENA та ЄБРР. Основна концепція передбачає впровадження аукціонів з 2020 р. із 20-річним терміном підтримки для СЕС ≥10 МВт та ВЕС  ≥20 МВт.

У першій дискусії участь брали також представники юридичних фірм. Зокрема, Максим Сисоєв, Радник, Dentons Kyiv, зазначив: «На разі, перед відновлювальною енергетикою України постає черговий дуже складний виклик. З одного боку, через світові тренди (перехід до системи аукціонів, зниження витрат на обладнання тощо), виникає потреба поступового реформування законодавчої підтримки відновлювальних джерел в Україні, зокрема перегляду існуючих «зелених» тарифів. З іншого боку, зважаючи на короткий строк дії поточних системи підтримки (до 2030) і побоювання інвесторів щодо можливих занадто радикальних змін підтримки ВДЕ, треба якомога швидше і правильніше необхідно прийняти зміни у законодавстві, щоб забезпечити права поточних інвесторів, утримати зацікавленість з боку нових іноземних та українських гравців до сектору і поступово перейти до більш ефективних та сталих механізмів підтримки.»

Основним акцентом форуму було залучення інвестицій в українські проекти. Перелік інвестиційних проектів компанії А7 CAPITAL можна переглянути на сайті: invest.in.ua