Чорним по чорному

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У діях підприємця, у якого було вилучено печатки Мінської, Гомельської (Білорусь) Чернігівської  та Київської митниці, Печерської у м.Києві, Броварської держадміністрації, ГУ ДФС у м. Києві та інших регіонів, штампи БТІ, управлінь юстиції, який заборгував мільйони гривень кредиторам, створив мережу фіктивних фірм… правоохоронці не бачать складу злочину.

Раніше я вже писав про Левицького Ростислава Григоровича, в офісі підприємства якого під час обшуку знайшли десятки печаток та штампів. Цікава і багата колекція) . Так ось, справу вже закрили (ось тут відповідна ухвала суду). Формально, на законних підставах: оскільки мова йшла про несплату податків, Левицький відшкодував державі завдані збитки – заплатив податки і уникнув відповідальності.

Підкреслю два факти.

Перший. На совісті і в кишенях слідчих та прокурорів у цьому провадженні залишиться той факт, що усі, як один, допитані директори підприємств, за рахунок яких ТОВ «Аетерна» формувала собі податковий кредит, свідчили про фіктивний характер їх діяльності… Тобто їх дії та дії організатора – Левицького містили склад злочину за ст. 205 КК «Фіктивне підприємство»:  створення суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності.

Дивимося доступні нам матеріали справи: «ОСОБА_4, … показав щодо не причетності до проведення фінансово-господарської діяльності Товариства та здійснення реєстрації за грошову винагороду без мети ведення фінансово-господарської діяльності». Те саме свідчать і ОСОБА_5 і ОСОБА_6.

Другий. Усі печатки і штампи після закриття справи повернули Левицькому. Які це має наслідки? Це може сприяти подальшим оборуткам «чорного» підприємця. Приклади? Будь-ласка:

У січні 2017 р. Експобанк подає позов до Левицького про стягнення заборгованості:

Picture1

У червні 2018 року Святошинський райсуд відмовляє у задоволенні позову на підставі, у тому числі, наданої адвокатом Левицького відповіді від банку з печаткою Експобанку (!!!печатка ПАТ "Комерційний банк "Експобанк" фігурувала серед вилучених) про відсутність у Левицького заборгованості. Суд не бере до уваги твердження представника банку щодо підробки даної відповіді та внесення запису до ЄРДР про вчинення Левицьким підробки.

Оскільки банк надав виписки по рахунку щодо боргу Левицького, можемо припустити, що фіктивну відповідь на бланку і з печаткою банку виготовив сам боржник.

Я звернувся із відповідними запитами і до Експобанку та буду інформувати про хід справи. Окремо думаю над тим, щоб поруч із списком «чорних» підприємців публікувати перелік «чорних» правоохоронців, які в упор не бачать очевидного, хоча отримують зарплату від платників податків за прямо протилежне.

Володимир Полевий – керівник відділу журналістських розслідувань