Реєстр «чорних підприємців»

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Володимир Полевий – керівник відділу розслідувань журналу «Бізнес»

 Мені потрібна допомога клубу.

Україна та світова практика знає приклади різноманітних баз кредитних історій, реєстрів судових рішень, відомчих баз правоохоронців. Але як вчинити, якщо в процесі розслідування натрапляєш на документи, які:

  • свідчать про злочинну діяльність конкретних осіб (обман, підробка документів, крадіжка);
  • ці особи залишаються активними «бізнесменами», ведуть зовнішньо-економічну діяльність зі стратегічно-важливими контрагентами (Мінський тракторний завод – власник товарного знаку «BELARUS», наприклад)
  • немає судового рішення, що вступило в законну силу?

Моя відповідь – публічно застерегти інших від співпраці з такими контрагентами.

Приклад про що йдеться:

Ось ухвала 73577019 Дніпровського районного суду м. Києва від 19 квітня 2018 р про накладення арешту на вилучені під час обшуку в офісі ТОВ «Аетерна Україна» (Код ЄДРПО 39331424) печатки і штампи. Обшук проводився в рамках провадження № 32018100040000005 за ознаками ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах). В ухвалі, зокрема, зазначено, що під час обшуку в офісі Аетерни було знайдено та вилучено…. більше сотні печаток і штампів різних підприємств, державних установ (митниця, податкова, і навіть штампи Мінської регіональної митниці), зарубіжних компаній.

hju765re

При цьому в судовому реєстрі є рішення, де судом встановлено недійсність договорів з підприємствами з наведеного в ухвалі списку, укладених директорами, які не мали на це повноважень… Мінські партнери перерахували грошей лівим фірмам на майже 800 тис. дол.. які, відповідно, були не повернуті кредиторам в Україні.

Директором ТОВ «Аетерна Україна» завжди був і залишається громадянин Левицький Ростислав Григорович.


hy65r4edfg

Я запитав пана Левицького, що за печатки були знайдені в його офісі? На що він відповів, що печатку, наприклад, «Автопластгуми» йому передало саме підприємство. Коли я уточнив, чи, часом, не передавали йому печатки також і Мінська, Чернігівська  та Київська митниці, Печерська у м.Києві держадміністрація… пан Ростислав рознервувався і заявив, що обшук проводився не в його офісі, і він нічого про печатки не знає. Справді, наразі суд не визнав його винним в ухиленні від сплати податків чи у підробці документів…

Бізнесмени часто говорять про доцільність створення своєрідного «чорного списку» підприємців, наприклад, на основі судових рішень. Я свідомий того, що судові рішення не можуть бути єдиною достатньою та вичерпною підставою для віднесення до такого списку.

Чи можна створити механізм верифікації бізнесменів самими учасниками ринку? Своєрідний блок-чейн бізнесу. База білого та чорного бізнесу в Україні.

Що скажете?