Світові та українські лідери думок виробили план на завтра – Комюніке Форуму Ukrainian ID

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

 Результатом першого міжнародного економічно-гуманітарного Форуму Ukrainian ID: “План на завтра: стратегія успішної країни” стало Комюніке, яке пропонує радикальні зміни до безпекової політики країни

Учасники та організатори Форуму відзначають, що успішна економіка можлива лише за умов цілісного розвитку суспільства. Там, де немає культури, немає свободи, немає можливостей розвитку людини – немає і економіки. Саме ті країни, чиї громадяни отримують сучасну освіту та мають доступ до гуманітарної інфраструктури, якою можуть користуватися для свого персонального розвитку, ведуть цивілізацію у майбутнє і є дійсно безпечними. 

«Людський розвиток є сьогодні основою не тільки економіки, але безпеки та цілісності держав. Якщо зіставити Індекс людського розвитку та рейтинг країн із найбільшими зовнішніми інвестиціями, який готує Світовий банк, то ми побачимо, що лідери обох цих рейтингів будуть збігатися на 90%. Ті країни, які вкладають найбільше ресурсів у розвиток своїх громадян, як наслідок отримують найбільші обсяги інвестицій. Сполучені Штати Америки, Канада, Австралія, Німеччина, Ісландія – держави, що дбають про розвиток своїх націй, є найбільш економічно успішними сьогодні у світі. Україна ж, на противагу світу, в Індексі людського розвитку ООН за 2 роки втратила 3 позиції, зіскочивши з 81 місця на 84. Саме задля фіксації конкретних кроків та пошуку успішного шляху для розвитку країни ми започаткували «Канівський формат». Форум Ukrainian ID поклав початок зміні парадигми у досягненні економічного розвитку крізь призму примноження людського капіталу. Комюніке Форуму стане певним дороговказом на шляху формування якісної стратегії держави, яке ми пропонуємо українському суспільству», – підкреслила Президент економічно-гуманітарного Форуму Ukrainian ID Наталія Заболотна.

Одним із ключових глобальних завдань форуму Ukrainian ID було напрацювання економічно-гуманітарної дорожньої карти на завтра для України, Східної Європи та світу, завдяки якій суспільство потрапить в успішне майбутнє. Разом із тим, організатори Форуму відзначили, що із такою місією не можна впоратися за один робочий день заходу і Форум, – як організація, як об’єднання однодумців та експертів навколо амбітної ідеї – працюватиме щоденно й після завершення заходу. Аж до літа наступного року, коли знову відбудеться зустріч у Каневі.

Організатором заходу є Фонд гуманітарного розвитку України, очолюваний Наталією Заболотною. Головна мета Форуму – це створення ефективного незалежного простору комунікацій для напрацювання глобального стратегічного курсу на майбутнє.

У рамках Форуму 7 липня 2018 року відбулося п’ять тематичних панелей: Economy ID, Community ID, Human Security ID, Culture ID, Technology ID, до яких долучилися екс-міністр фінансів Наталія Яресько, екс-посол США Джон Гербст, міністр освіти Лілія Гриневич, директор Офісу із залучення інвестицій Даніель Білак, посол Канади в Україні Роман Ващук, головний редактор секції світових новин The Daily Beast Крістофер Діккі, виконавчий директор American Center for a European Ukraine Алекса Чопівська, підприємець-ресторатор Юрко Филюк. Загалом у Форумі взяло участь понад 200 учасників. Запропонований організаторами формат економіко-гуманітарного діалогу отримав назву «канівський формат».

В рекомендаціях йдеться про ключове значення синхронного розвитку економічної та гуманітарної сфер, а також про те, що примноження людського капіталу є головним принципом ефективного міжнародного діалогу заради миру та досягнення цілей сталого розвитку.2

Комюніке

I Міжнародного економічно-гуманітарного форуму Ukrainian ID

(7 липня 2018 року, Чернеча гора, місто Канів)

Ми, учасники I Міжнародного економічно-гуманітарного форуму Ukrainian ID, об’єдналися на заході в Каневі з опорою на спільне розуміння майбутнього людства та шляхів й законів, за якими має розвиватися суспільство.

Ми вважаємо свободу та можливість особистого розвитку людини основою успішної держави та успішної економіки.

Сьогодні у світі саме людський капітал є фундаментом найвизначніших економічних звершень. Саме завдяки доступу кожної людини до культурної, освітньої та наукової інфраструктури, до можливостей пізнання та творчого розвитку залежить успіх цілих країн у нашу епоху радикальних соціальних та технологічних змін планетарного масштабу.

І кожна країна в наш час має забезпечувати гуманітарні права громадян заради власного існування.

Історичний період, в який ми живемо, породив фундаментальні виклики звичному укладу життя, традиційній діяльності людини, підприємств та держав. Функції державного апарату вже зараз передаються телефонним додаткам, а функції працівників – робототехніці. Уникнути цих глобальних перетворень не вдасться жодній країні, незалежно від її актуального економічного статусу чи рівня технологічного розвитку.

Радикальна зміна усієї економічної моделі вимагатиме від нас або змінитися, або відійти на маргінес світових процесів чи навіть зникнути.

Тому подолати межу майбутнього зможуть лише ті суспільства, де найвищою цінністю вважається розвиток людини, а його забезпечення – пріоритетним питанням соціальної та економічної політики.

Сьогодні, в рамках міжнаціонального діалогу в Каневі, ми визначили головні глобальні виклики у сферах економіки, гуманітарної безпеки, існування спільнот, культури та технологій. Як результат своєї роботи ми пропонуємо дорожню карту, завдяки якій світові держави зможуть побудувати успішне спільне глобальне майбутнє.

Ми звертаємося до світових урядів та органів місцевого самоврядування. Аби не перетворювати населення ваших країн на архаїчне знаряддя видобутку капіталу, цінність якого в епоху технологічних змін стрімко падає, ми пропонуємо виробити та закріпити нове значення людського життя.

На рівні національного чи місцевого законодавства гуманітарна безпека особистості, доступ до гуманітарної інфраструктури мають бути проголошені головними цінностями та об’єктами захисту. В цьому контексті ми пропонуємо уряду та парламенту України:

  1. Створити Національну програму розвитку, яка б об’єднала дії міністерств та інших державних інституцій навколо збереження та примноження гуманітарного капіталу;
  2. Визначити одним із глобальних пріоритетів побудову інфраструктури (якісних доріг, ефективної транспортної системи), яка б дозволила українцям та громадянам усього світу діставатися до унікальних пам’яток нашої історії, культури, та архітектури;
  3. Внести у пакет законів про децентралізацію норму про те, що не менше 20% своїх бюджетів українські громади мають інвестувати в розвиток людського капіталу. За порушення цієї норми має бути встановлена відповідальність;
  4. Внести у третю статтю Конституції України поправку про те, що право людини на гуманітарний розвиток визнається найвищою соціальною цінністю, а у сімнадцяту статтю – визначення гуманітарної безпеки як складової національної безпеки держави.

CAN56773Ми звертаємося до інвесторів, завдяки яким рухається вперед глобальна економіка, свідомо інвестувати ресурси в ті проекти, що мають головним або супутнім наслідком розвиток людського капіталу (глобально або на певній території). І, водночас, утримуватися від підтримки таких задумів, що несуть негативний результат для громад і особистостей – впливають на зниження якості людського життя, доступу до освіти та культури, створюють екологічну небезпеку та нищать історичну спадщину людства.

У законодавстві держав світу зафіксована відповідальність за дії, що шкодять інтересам людини чи суспільства. Однак економічні інтереси часто переважають над цими законами чи розсудливістю. Втім, якщо сьогодні ми не поставимо гуманітарні інтереси в основу будь-якої економічної діяльності, світова економіка рухне як колос без надійної опори – як вже неодноразово відбувалося під час криз XX та XXI століть.

Тому ми просимо представників інвестиційного підприємництва, від яких залежить розвиток цілих галузей, країн та регіонів планети, виробити всередині своєї спільноти етичні правила інвестування та відповідальності для тих, хто ці правила порушуватиме.

Ми проголошуємо особливе звернення до лідерів українських політичних сил напередодні президентських та парламентських виборів 2019 року.

Жоден очільник української держави чи уряд не ставили права та можливості гуманітарного розвитку людини в основу своєї діяльності. Пріоритетом української держави часів незалежності було наближення хоча б до сталих економічних показників. Але цього, яка показала наша новітня історія, замало. Саме людина і гуманітарна безпека мають бути пріоритетною ціллю та водночас гарантом існування держави.

Ми звертаємося до вас із закликом в разі вашої перемоги на виборах наступного року прийняти наступні зобов’язання:

  1. Зробити гуманітарний розвиток та примноження людського капіталу головним пріоритетом державної та місцевої політики в Україні;
  2. Чинити жорсткий та безкомпромісний опір корупції. Вона є тягарем, до якого у просторі міжнародної прозорої економіки виробляється нульова толерантність;
  3. Вести Україну до майбутнього у вільному глобальному світі, не повертаючись до тоталітарного або авторитарного керування.

Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID, його засновники та учасники проводитимуть роботу із реалізації усіх зазначених цілей задля впровадження гуманітарних цінностей у політику держав.

Наша наступна зустріч відбудеться в Каневі влітку 2019 року.

Канів, Чернеча гора
7 липня 2018 року