Перспективи у “хмарі”

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Олександр Колесник, керівник відділу впровадження хмарних рішень компанії SI BIS

— Хто такий “хмарний” брокер і яка його роль на IT-ринку України?

— “Хмарний” брокер — це організація, яка управляє використанням, продуктивністю і доставкою “хмарних” сервісів і проводить переговори про взаємини постачальників “хмарних” обчислень і “хмарних” споживачів. “Хмарний” брокер володіє великими знаннями про ринок і про вендорів. Він виконує такі ролі:

Посередник

Брокер бере на себе частину функціоналу, відповідає за юридичне оформлення взаємовідношень з різними провайдерами, часткове адміністрування систем. Замовник отримує єдину точку входу й один контракт з офіційною звітністю і в національній валюті.

Приклад: обраний “хмарний” провайдер не представлений в Україні, а вам складно укласти валютний контракт.

Агрегатор

“Хмарний” брокер об’єднує та інтегрує безліч сервісів в одну або кілька нових послуг. Брокер забезпечує інтеграцію і безпечне переміщення даних між хмарою кількох “хмарних” провайдерів і споживачем.

Приклад: Office 365 + IaaS + наземне рішення для ERP-системи.

Арбітр

Розв’язання як спірних ситуацій між клієнтом і провайдером, так і питань застосування того або іншого рішення для впровадження сервісів.

Приклад: вибір і верифікація рішення під вимоги клієнта; лізинг, приватне, публічне право ЄС або України, різні методи підтримки, що дозволяють обґрунтовано рекомендувати клієнту відмовитися від “хмарного” рішення.

— Чому ваша компанія обрала таку модель?

— Ринок “хмарних” блоків інфраструктури, його зростання і розвиток призвів до необхідності появи своїх як вендорів, так і інтеграторів.

На перших етапах еволюції “хмарного ринку” постачальники блоків замикали на собі, пов’язані з процесом доставки працездатного сервісу до бізнесу, власне послугу “Блоку”, консалтинг, його продаж, імплементацію, підтримку, але з часом це показало неефективність даного підходу, і деякі ролі стали делегуватися партнерам. Це відкрило нові горизонти для класичних системних інтеграторів, давши їм доповнення в портфель і можливість підвищити свої позиції у Клієнта.

Ми не стали будувати власний ЦОД, для того аби стати “хмарним” оператором. Тому що в усіх операторів з власними платформами все одно є свої обмеження. Немає ідеального. Ми вирішили уникнути залежності від конкретного провайдера, оскільки цінуємо свої статус та експертизу.

 — Яка цінність “хмарного” брокера для бізнесу?

 — Основна цінність моделі “хмарного” брокера — в його багатогранності та гнучкості ролей у відносинах між споживачами і постачальниками. Також серед цінностей:

 Уніфікована точка взаємодії.

 Єдиний контракт в національній валюті з повним бухгалтерським супроводом, а також єдиний SLA з підтримкою впровадженого рішення.

 Єдина команда — від планування до впровадження і обслуговування.

 Керованість і контроль інтеграції “хмарних” сервісів у існуючу інфраструктуру.

 Економія часу на пошук “хмарного” сервісу та його тестування.

 Зниження ризиків, пов’язаних з можливими прихованими додатковими витратами при виборі моделі споживання.

 Повна інформація по рекомендованому провайдеру/виробнику “хмарних” рішень.

— Який ваш підхід до виконання проектів? — SI BIS Cloud Broker — надійний партнер у виборі індивідуального “хмарного” рішення під бізнес, компетентний фахівець в інсталяції, міграції, управлінні використанням, продуктивністю і доставкою “хмарних” послуг, довірена особа у відносинах між “хмарними” провайдерами та споживачами сервісу. Ми орієнтуємося на потреби бізнесу, ми говоримо мовою бізнесу. Наприклад, якщо бізнес говорить, що у нього є пікові періоди (“чорна п’ятниця” для інтернет-магазинів) і йому потрібно забезпечити підвищену працездатність, то наше завдання — знайти рішення і забезпечити доступність. До того ж не всім замовникам потрібні “хмарні” рішення, деяким ми пропонуємо гібридні рішення або наземні. На першому етапі ми проводимо міні-аудит, результатом якого стає рішення, що підходить бізнесу з імовірністю 85%. Це стає основою для швидкого прийняття рішень без занурення у технічні деталі. Далі рішення тестується і вже потім передається замовнику чи розгортається у продуктивному середовищі.

 Тож, якщо у вас є питання чи сумніви щодо застосування “хмарних” технологій, звертайтеся, і ми з задоволенням надамо вам професійну консультацію