Найвпливовіші жінки в STEM поділились секретами свого успіху

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

 3 квітня 2018 р., КиївЦентр “Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності” та компанія SAP Ukraine в рамках програми “Дівчата STEM 2017-2018” провели ІІ Конференцію “Жінки в STEM: Від мрії до дії”. Партнером заходу стала компанія Л’Ореаль Україна, медіабізнес-партнером виступив журнал БІЗНЕС

На глобальному рівні зараз активно піднімається питання представлення жінок в STEM-компаніях, адже, за статистикою, в STEM їх лише 25%, а на керівних позиціях цей відсоток, на жаль, продовжує зменшуватись. Саме для боротьби зі стереотипами та невпевненістю молодих дівчат, які планують пов’язати своє життя із технічними науками, в Україні два роки тому було засновано менторську програму Дівчата STEM. Менторами програми стали успішні представниці STEM-галузі України, жінки — топ-менеджерки з таких галузей, як ІТ, енергетика та економіка, представниці НАНУ, дослідниці, успішні стартаперки та ін. Успішні жінки об’єднались та протягом двох років своїм прикладом доводять, що успіхів та висот в STEM-галузях можна досягти, поєднуючи роботу і сімейне життя.

Конференція “Жінки в STEM: Від мрії до дії” стала доброю традицією та проводиться вже другий рік поспіль. На таких заходах успішні жінки можуть ділитись своїм досвідом з усіма охочими їх почути та переконатись в тому, що вони дійсно існують. На живо почути, як кожна з них будувала кар’єру, які навички стали вирішальними, на що варто звернути увагу, коли будуєш свою.

Відкрили конференцію засновниця програми Дівчата STEM Марина Саприкіна та керівник відділу розробки в компанії SAP Ukraine Олег Гопанюк. Конференція складалась з чотирьох сесій, назви яких є своєрідною та по-жіночому оригінальною розшифровкою акроніма STEM: стратегія, талант, емоції та мотивація.

Про те, як планувати і досягати запланованого, учасникам заходу розповіли: Тетяна Коротка, заступниця бізнес-омбудсмена; Надія Васильєва, консультантка з цифрової трансформації; Алла Ємець, членкиня-кореспондентка НАНУ; Надія Омельченко, віце-президентка компанії “ІТ-Інтегратор”. В сесії, присвяченій питанням, звідки беруться таланти та як їх розвивати, виступили: Нана Войтенко, завідувачка лабораторієї сенсорної сигналізації Інституту фізіології ім.О.О. Богомольця; Олена Дуніна, фінансова керівниця в Україні, Білорусі та країнах Середньої Азії, Corteva Agriscience, Сільськогосподарський підрозділ DowDuPont, директорка компанії “Піонер насіння Україна”; Ольга Тарасова, начальниця дослідницького відділу компанії Carat Ukraine. Проте, як керувати своїми емоціями, учасникам заходу розказали: Валерія Заболотна, керівниця UNIT Factory; Марина Негрей, доцентка кафедри економічної кібернетики НУБіП; Ольга Скидан, віце-президентка Miratech Group; Наталія Лимонова, директорка компанії Snite та співзасновниця КМДША; Джулія Кліусі, заступниця директора Ports&Marine Group of AECOM.

Завершила конференцію сесія, в ході якої обговорювали, де знайти натхнення та мотивацію. Спікерками стали: Дарія Лосєва, генеральна директорка компанії Myhelix; Ірина Вербіцька, керівниця департаменту екологічної безпеки компанії ДТЕК Енерго; Анна Кирій, керівниця компанії “АПГ Анни Кирій” зі своєю менті, Дариною Тарасюк.

Всіх спікерок було нагороджено подарунками від компанії Л’Ореаль Україна. Також в рамках конференції було організовано міні-виставку шаржів, котрі замальовувала під час виступів учениця 11-го класу Марія Слюсар.

На завершення конференції Марина Саприкіна оголосила, що проект цього року ще не закрито і на всіх охочих вже 24 квітня чекає приємний сюрприз, — перша Конференція дівчат для дівчат “STEM: Досліджуй. Змінюй. Надихай”, на якій учасниці менторської програми “Дівчата STEM” розкажуть про навички та враження, які вони отримали під час співпраці із своїми менторами.

З усіма питаннями щодо програми звертайтесь до Оксани Ізакової, координаторки напряму STEM Центру “Розвиток КСВ”: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., 044-292-02-48


Дівчата STEM — це проект, спрямований на подолання гендерних стереотипів при виборі професії, а також на підвищення віри  дівчат у власні здібності та можливість побудувати STEM кар’єру в Україні.

Топ-20 жінок STEM – це унікальна спільнота жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері, організована Центром «Розвиток КСВ». Серед них топ-менеджери IT і технічних компаній, науковці, представники Міністерств, ВУЗів і громадських організацій.

SAP — Компанія SAP, один із світових лідерів на ринку корпоративних додатків, допомагає організаціям будь-якого розміру та спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки - рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу та створити конкурентну перевагу. Рішеннями та сервісами SAP користуються понад 345 000 клієнтів (включаючи клієнтів SuccessFactors), передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють безперервній адаптації та стійке зростання. На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. В Україні клієнтами SAP є понад 250 державних організацій, а також підприємств різних секторів і галузей. SAP активно бере участь у розвитку національних ІТ-кадрів України, співпрацюючи з провідними вишами країни в рамках глобальної програми «Університетський Альянс». Більш детальна інформація доступна на www.sap.ua