«5 канал» презентує документальну драму «Війна на нульовому кілометрі»

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Правда про початок війни на східному кордоні України

У п’ятницю, 30 березня, о 20:00 «5 канал» презентує документальний фільм українського виробництва «Війна на нульовому кілометрі».

У традиційному документальному вечірньому праймі «5 канал» пропонує увазі глядачів документальну драму, в основу якої лягли історії прикордонників, які в травні-вересені 2014 року в складі підрозділів Держприкордонслужби героїчно відстоювали територіальну цілісність України. Вони першими відчули на собі, що таке військове вторгнення. Зокрема, в районі пунктів пропуску «Ізварине» та «Довжанський» прикордонники та військові ЗС України опинилося у ворожому кільці та 21 день перебували майже в повному оточенні. З території Російської Федерації, поступово збільшуючи калібр і потужність зброї, велися постійні обстріли артилерією противника. Хто вони, ці справжні герої, які першими опинилися під ударами ворога? Цей фільм нагадає усім, якою ціною стримується  ворожа навала, а також покаже героїв нашого часу, їхні обличчя та імена, якими варто пишатися, історії яких не можна забувати.

Фільм складається з художньої та хронікальної частин. Стрічка побудована за новельним принципом, з реконструкціями подій, зняти які в умовах реальної війни було фізично неможливо. Варто зазначити, що у фільмі не знявся жоден професійний актор, всі герої є справжніми військовими-прикордонниками.

Василь Рибальченко, режисер фільму: «Це фільм про трансформацію свідомості. Про те, як звичайні хлопці, які не нюхали пороху, пройшли через страшну м'ясорубку і стали воїнами. Вони були першими, і тому про них забули. Але тільки з часом стає зрозуміло, хто був справжнім героєм, вони пішли на війну свідомо, ставши прикладом для наступних. Бойові історії, спокійно розказані цими прикордонниками, настільки правдиво-неймовірні, що фільм довелося адаптовувати під глядачів, подекуди применшуючи героїчність їхніх вчинків».

Дивіться цієї пятниці о 20:00 документальну драму «Війна на нульовому кілометрі» та памятайте, якою ціною щодня виборюється право на мирне життя в Україні.

Прес-служба «5 каналу»,

Контактний телефон: 351-77-20