На Ukraine Financial Innovations Day обговорили фінтех-майбутнє України

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У Києві відбувся Ukraine Financial Innovations Day – подія, що об’єднала понад 200 експертів ринку, банкірів, інвесторів і перспективні українські стартапи в галузі фінансових технологій, фіналістів першої в Україні інкубаційної програми для фінтех-стартапів Fintech Master, реалізованої у партнерстві Mastercard та 1991 Open Data Incubator за підтримки Національного Банку України.

87% банкірів повністю підтримують впровадження інновацій. Такі дані дослідження Mastercard серед представників банківського сектору озвучив під час події Юрій Батхін, директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні, Грузії, Молдові й країнах Центральної Азії. Більше половини банкірів відзначили, що їхній банк готовий до впровадження фінтех. І майже 71% учасників опитування вважає правильним відстежувати і купувати ефективні фінтех-рішення.

Розвиток open data, залученість регулятора і впровадження європейських стандартів – такі передумови необхідні Україні, щоб заявити про себе на глобальній фінансовій арені. Цю думку підтримали учасники першої панельної дискусії, зокрема представники Mastercard, 1991 Open Data Incubator, USAID, ЄБРР, AEQUO. Це підтвердило й  інтерактивне опитування під час події:  серед основних бар'єрів співпраці стартапів і корпорацій майже половина учасників (48%) називають відсутність необхідної екосистеми і регуляції.

На думку Кріса Скіннера, візіонера цифрового банкінгу, автора бестселерів Digital Bank та ValueWeb, голови європейського мережевого форуму Financial Services Club, серед найбільш перспективних технологій майбутнього – квантові обчислення, блокчейн і штучний інтелект; вони мають змінити ландшафт фінансового ринку й життя суспільства в цілому. Скіннер припускає, що кожен третій вид роботи, яку зараз виконують в банках люди, буде замінений штучним інтелектом вже у 2020 році. Поруч із цим обчислення за допомогою квантових комп’ютерів зможуть вивести швидкість обробки даних під час транзакцій на кардинально новий рівень буквально за 10 років. Технології, що оточують «цифрову людину» сьогодні, задають високі стандарти всім продуктовим компаніям, а досвід користувача (UX) виходить на перший план і для розробників фінтеху. Також експерт відзначив великі перспективи України як ринку фінтех-стартапів – для цього необхідне створення відповідної екосистеми за допомогою інвестиційних, податкових та інших інструментів.

OG 20180216 600575 Small

Під час заключної панельної дискусії представники успішних стартапів, інвестори та експерти ринку обговорили основні чинники розвитку стартап-економіки в Україні, можливості й перешкоди в роботі фінтех-стартапів та їхню взаємодію з інвесторами. Ключовими факторами, які допоможуть налагодити ефективну співпрацю між стартапом та інвестором, є розуміння стартапами власної фінансової моделі й уміння переконувати інвестора у цінності власного проекту через реальні показники, а також готовність до тривалої роботи.. Проведене на завершення онлайн-опитування серед гостей заходу виявило, що 65% впевнені, що Україна стане центром стартапономіки Східної Європи.

Під час події фіналісти інкубаційної програми Fintech Master представили свої стартапи українським банкам, інвесторам, українським та міжнародним експертам. Вони реалізували дев’ять рішень за різними напрямами фінтеху.  

Завдяки інкубації стартапи змогли вдосконалити сервісні та бізнес-моделі, допрацювати технічні аспекти продуктів і провести зустрічі з партнерами. Взаємодія з менторами Fintech Masterдопомогла низці учасників розпочати роботу над повноцінною інтеграцією з банками й іншими учасниками ринку.