Київська ГАЕС запустила гідроагрегат № 6 після реконструкції

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Роботи виконувались за кошти Європейського Інвестиційного Банку та ЄБРР

Київська ГАЕС ввела у дослідну експлуатацію після реконструкції гідроагрегат № 6. Його промислова експлуатація почнеться 3 серпня 2020 року.

Під час реконструкції гідроагрегату № 6 замінили гідротурбінне обладнання, включаючи робоче колесо гідроагрегату, турбінний підшипник, направляючий апарат. Відновили сервомотори управління направляючим апаратом, повністю замінили обмотки статора та ротора.

"Всі роботи з реконструкції шостого агрегату проводились відповідно до графіку та з дотриманням карантинних заходів на Київській ГАЕС", — зазначив під час пуску Ігор Сирота, генеральний директор "Укргідроенерго".

Роботи виконувались згідно з контрактом на реконструкцію гідроагрегатів Київської ГАЕС № 2, 4, 6 за кошти Європейського Інвестиційного Банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Реконструкція розпочалась у квітні минулого року. Її проводили фахівці українських заводів "Турбоатом", "Електроважмаш" та спеціалісти "Дніпро-Спецгідроенергомонтаж".

 "У нас дуже маловодний рік, гідроелектростанції працюють з пониженим навантаженням і через це ми відчуваємо нестачу маневрової потужності в нашій енергосистемі. Збільшення виробництва електроенергії̈на ГЕС і ГАЕС здатне вирішити цю проблему, а також сприятиме покращенню екологічної ситуації та зменшення викидів", — зазначила присутня на запуску Ольга Буславець, т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля.

Це лише частина масштабного проєкту «Реконструкція. ІІ черга». Проєкт реабілітації гідроелектростанцій "Укргідроенерго" започатковано 1996 року. Згідно зі стратегію розвитку «Укргідроенерго», компанія має повністю завершити реконструкцію всіх гідроагрегатів до 2026 року. Цьогоріч вона введе вісім реконструйованих гідроагрегатів.

"Це додатково дасть енергосистемі країни 37 МВт маневруючих потужностей, яких на сьогодні так не вистачає енергетиці," — резюмує пан Сирота.