business head ads

Бізнес про закон «СтопМаскиШоу»: закон працює, але не змінив існуючу модель відносин з правоохоронцями.

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У існуючій моделі відносин бізнесу та правоохоронців перший залишається, скоріше, об’єктом посягань, а не об’єктом захисту

Зміни до Кримінального процесуального  кодексу, безумовно, є вірними кроками на захист підприємців, але силовики продовжують блокувати роботу підприємств замість розслідувати злочини.

Про це говорили спікери круглого столу «100 днів Закону «СтопМаскиШоу»: заточуємо інструменти», який організували журнал «Бізнес» та юридична компанія «VB PARTNERS» 29 березня 2018 року у готелі Hilton.

2137868

Альгірдас Шемета — бізнес-омбудсмен в Україні

На заході були присутні бізнес-омбудсман Альгірдас Шемета, власник «Нова пошта» та президент Спілки українських підприємців В`ячеслав Клімов, президент Торгово-промислової палати України Генадій Чижиков, бізнесмени Ігор Тинний, Микола Роєнко, Олександр Ольшанський, Олександр Соколовський, представники та експерти інших бізнесів та профільних бізнес-асоціацій.

EP4E9811

Адвокат Денис Бугай

Процесуальні новели не зняли усіх проблем під час проведення обшуків. Слідчі вже знайшли слабкі місця нової процедури. Адвокат Денис Бугай, партнер VB PARTNERS, вважає, що суди не дотримуються вимог закону про відеофіксацію розгляду клопотання про проведення обшуку. «Суди посилаються на перехідні положення закону «Маски-шок стоп» щодо обов’язковості відеофіксації судового розгляду тільки з 01.01.2019 р. Проте, судовий розгляд та розгляд слідчим суддею клопотання про проведення обшуку – це зовсім різні та самостійні процедури», — зазначив пан Денис.

e commerceВласник «Нова пошта» та президент Спілки українських підприємців В`ячеслав Клімов

Додатковим важелем впливу на правоохоронців може бути звернення від бізнес-омбудсмена, які спрямовуються до керівників Генеральної прокуратури, чи профільного відомства. При цьому відкритим залишається питання, як принципово змінити ставлення правоохоронців до бізнесу. Лише один обшук Генпрокуратури у компанії «Нова пошта» призвів до репутаційних та прямих втрат на мільйони доларів. І лише 2% справ, за якими проведено обшуки та вилучення майна доходять до розгляду у суді. «При цьому, ані слідчий, який формально дотримався вимог закону, ані прокуратура за це відповідальності не несе. Тому закон СтопМаскиШоу — це не панацея», — підкреслив В'ячеслав Клімов.

Олександр Ольшанський проілюстрував результати тиску на бізнес на прикладі дата-центрів, які принципово винесли свої потужності за межі України. Цей бізнес убитий в принципі.

Журнал «Бізнес» взяв на себе відповідальність стати координаційним центром та медійною площадкою для ініціатив із захисту бізнесу в України.

Нагадаємо, що закон №7275 про захист бізнесу від зловживань влади почав діяти ще у грудні 2017 року.