ТОП-5 помічників аграрія

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Є продукти, які раціоналізують і оптимізують роботу в агропідприємствах, підвищують ефективність, скорочують витрати, полегшують життя керівникам і працівникам. Познайомимося з ними і ми.

Автожир замість автівки

Як швидко ви доїдете до себе в господарство на звичайній машині, щоб заскочити зненацька своїх підлеглих неочікуваною появою в полі під час посівної, коли вони зливають цистерни дизпалива чи міндобрив собі в каністри, щоб продати на стороні? Ой, довго вам доведеться їхати українськими дорогами. Поспієте хіба на той момент, коли трактористи будуть купувати собі горілку у найближчому сільському ларьку на продані від вашої солярки гроші. Інша справа вертоліт. От наприклад, автожир "Сапфір" – гвинтокрилий літальний апарат, який використовує для створення підйомної сили несучий гвинт – ротор, котрий вільно обертається в режимі авторотації. Автожир поєднує у собі властивості і літака, і вертольоту та забезпечує виконання польотів з коротких і непідготовлених злітно-посадкових смуг. Тож злетіти й благополучно приземлитися вам вдасться хоч в полі, а хоч і у дворі власного агропідприємства. Що важливо саме для використання в аграрній сфері, бо цей агрегат дозволить швидко потрапити у разі потреби в господарство, облетіти свої поля, проконтролювати роботу трактористів та комбайнерів, оглянути якість оранки, швидко змотатися на черговий мітинг під Верховну Раду щодо ринку землі чи засідання аграрного комітету. Крім того, його можна застосовувати у разі медичної евакуації, доставки якогось важливого вантажу, обробки полів препаратами від гризунів та шкідників тощо.

Серед незаперечних переваг агрегату слід назвати можливість надійної посадки навіть при непрацюючому двигуні, високі дозволені швидкості вітру (до 20 м\с), простота у пілотуванні, котра дозволяє швидко навчити будь-якого працівника агропідприємства у використанні літального апарату, висока маневреність у горизонтальній та вертикальній площинах, простота конструкції та низький рівень вібрації, невисока вартість та невеликі операційні затрати на здійснення технічного обслуговування. Автожир "Сапфір" може одночасно перевозити 1 пілота та 2 пасажирів, при цьому транспортувати на своєму борту до 330 кг необхідного вантажу.

Безкамерні шини

Знайома ситуація, коли зерновоз чи трактор пробили колесо і стоять в полі без діла, без роботи? Наразі на ринку присутні спеціальні шини з розпірним кільцем, котрі дозволяють ще довго їхати нехай навіть на порізаному, пробитому, спущеному колесі. А також є безкамерні шини, котрі ідеально прилягають до спеціального бортика дисків безкамерних коліс, що забезпечує їх необхідну герметичність. Повітряний клапан вбудований в обод колеса і має спеціальне гумове ущільнення. Безкамерні шини дуже компактні з точки зору розміру диску та гуми. Однією з переваг безкамерних шин слід назвати те, що вони поступово втрачають повітря, якщо в покришці є витік, який може бути викликаний, наприклад, цвяхом чи ще чимось гострим, а не відразу, як у випадку пошкодження камери. Як результат, це не суттєво впливає на керування транспортними засобами під час руху впродовж тривалого періоду часу. Проколи безкамерних шин часто можна відремонтувати за допомогою спеціального складу, який наносять на внутрішній бік покришки, або за допомогою вулканізації у разі сильних пошкоджень.

Мінімум води – максимум чистоти

Ситуація у регіонах, де головним чином працюють аграрні виробники, така, що звичайному працівникові потрібно створити певні робочі умови: елементарно забезпечити душем, миючими засобами або дезінфектантами (особливо, якщо ми говоримо про свинарські господарства, де існує ризик занесення вірусу африканської чуми, а відтак здійснюється повсюдний контроль біобезпеки підприємства та його робітників). Отож, гігієна тут стоїть на високому рівні і вимоги до неї чималі. А що робити, коли немає води чи відсутня можливість здійснити усі необхідні гігієнічні процедури? От приміром, у полі чи свинарнику\корівнику? Тут на допомогу можуть прийти спеціальні одноразові сухі пінні гумки "Estem" з дерматологічним гелем. З допомогою них можна і руки вимити, і обличчя витерти, і загалом цілком повноцінно помитися без надмірного використання води, особливо, якщо ні води, ні мила поблизу не знайти.

Що приємно, що така губка дуже доступна за ціною – коштує від 20 грн за штуку. Крім того, не має вікових обмежень, піна не потребує змивання водою та не викликає алергічних реакцій чи будь-яких подразнень, компактна і зручна у використанні, має тривалий термін придатності, підходить до будь-якого типу шкіри, очищують шкіру та залишають відчуття свіжості і чистоти.

Міні-піч для обіду на фермі чи в офісі

Якщо раніше справжнім дивом і стимуляцією піти на роботу до конкретного роботодавця була наявність спецодягу, душових кабін на фермі, де працює її обслуговуючий персонал, то зараз цим вже нікого не здивуєш, а тим більше не замотивуєш. А особливо тих працівників, котрі знаходяться у бек-офісі агрогосподарства. На виручку тут може прийти портативна індукційна пічка, яка елементарно поміщається в невеличку дамську сумку. Вона може стати навіть непоганим подарунком від роботодавця своїм підлеглим, скажімо, на свята. Підходить такий міні-девайс для розігріву обіду, а ще може виконувати функцію холодильника, електрочайника, соковижималки. Гаджет простий, але функціональний. Є тут спеціальний контейнер для розігріву їжі, окремий модуль для зберігання холодних страв, а також відсік для виделки, ложки, серветки, спецій. Даний пристрій працює від 3 батарейок і заряджається упродовж 2 годин. А от заряду вистачить для роботи приладу протягом 5 днів, навіть за його використання двічі на добу. До речі, час нагрівання їжі становить 5 хвилин. Пристроєм можна обладнати працівників, котрі працюють в офісі та на виробництвічи у полі.

Еко-сумка із сонячною панеллю

Якщо ще кілька років назад агроном у разі низького урожаю міг послатися на погану погоду та несприятливий клімат регіону, то сучасний агроном на великому агропідприємстві – це людина відповідальна, з високою зарплатою та ще вищими вимогами до нього й очікуваннями з боку керівництва. Крім того, він, як правило, забезпечений усім необхідним для ведення рентабельного землеробства та отримання високих урожаїв: карти полів, ефективні міндобрива, GPS-системи контролю та багато іншого.

Крім того, сьогодні агроном – це ще й людина надзвичайно мобільна. Почасти цьому спеціалісту потрібно за день об’їхати багато полів, намотавши кількасот кілометрів. А оскільки часом у полі потрібен і мобільний, і планшет із занесеною інформацією у ньому, то на виручку, коли ніде немає розетки з електроенергією для підзарядки гаджетів, прийде спеціальна еко-сумка із сонячною панеллю. Достатньо буде просто розгорнути сумку (що, до речі, дуже просто зробити в умовах полів) у напрямку сонячних променів та під’єднати пристрій, який треба зарядити. У сумці передбачено кілька відділень: основне, у якому можна розмістити планшет чи навіть невеличкий ноутбук, другорядне відділення, у якому вміщається телефон. 

Для зручності на лицьовій стороні сумки також розміщено портативну сонячну панель, котра перетворює сонячну енергію потужністю 2,7 Вт, яка в свою чергу живить батарею об’ємом у 7 тис. мАг. Тут треба додати, що дану сумку за потреби можна обладнати різними панелями із різною ємністю. До речі, батарея невеличка за розміром та має кілька перехідників під різні пристрої, а ще – її можна використовувати як звичайний пауер-банк.

Наталія Колос