Новий рівень енергоефективності

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Майже 20 років тому британська компанія BRE Global розробила власний метод оцінки екологічної ефективності будівель під назвою BREEAM.

Нині ця “зелена” сертифікація визнана у всьому світі. Донедавна лише кілька об’єктів комерційної нерухомості в Україні мали сертифікат BREEAM. А зараз вже з’являються такі проекти і в житловому будівництві. Перший житловий комплекс, що претендує на таку поважну оцінку, — “Park Lake City” від девелоперської компанії DIM Group. БІЗНЕС дізнавався, що саме дозволило девелоперу зробити об’єкт по-справжньому екологічним.

Вся концепція “Park Lake City” — заміського клубного комплексу під Києвом — базується на принципах стійкого розвитку й дбайливого ставлення до довкілля. Якщо говорити про конкретні параметри, що дозволили ЖК стати першим в чергу в Україні за сертифікатом BREEAM, то це п’ять ключових характеристик.

Зелений проект

“Park Lake City” спроектований за принципом “біокліматичної архітектури”. Архітектори врахували усі кліматичні та природні особливості конкретної ділянки в с.Підгірці (Обухівський р-н). Багато уваги приділяється правильному використанню світла, щоб мінімізувати втрати енергії та максимально використати природну інсоляцію. Враховано також вплив природної домінанти — водойми із піщаними пляжами та зонами відпочинку.

Світла кольорова гама

Білий колір добре віддзеркалює сонячну енергію, зменшуючи нагрів поверхонь, що забезпечує автоматичне терморегулювання будинку та створює комфортну температуру в приміщенні без додаткових витрат, наприклад, на кондиціонування повітря. Саме тому основним кольором будівель в “Park Lake City” обраний білий. За підрахунками проектувальників, навіть в спеку білі фасади дозволять зменшити нагрівання будівлі на 5°С.

Енергозберігаючі фасади

Збереження постійної температури всередині будівлі може значно знизити витрати на опалення, охолодження та вентиляцію. Фасадні системи гарантують збереження тепла і водночас мають достатню повітропроникність. Стіни змуровані з повнотілої цегли, а для їх утеплення застосована термостійка мінеральна вата Rockwool.

Правильне світло

В кожній квартирі “Park Lake City” передбачені панорамні вікна максимально високої якості та енергоефективності. Такі склопакети встановлять не лише у квартирах, а й у громадських просторах житлового комплексу. Важлива деталь — замість звичайного буде використано архітектурне скло із напиленням, що сприятиме збереженню тепла в приміщеннях та регулюванню рівня попадання світла в квартири, водночас забезпечуючи якісну звукоізоляцію.

Розумні комунікації

Всі системи комунікацій об’єднані рішенням SmartHome.

В усіх будинках житлового комплексу передбачено незалежні системи опалення, а в усіх квартирах — економний та екологічний електрокотел, що дозволить мешканцям самостійно регулювати температуру в помешканнях. Система освітлення також енергоощадна: на сходових площадках та на 15 га території використають світлодіодні лампи із автоматичним налаштуванням на оптимальний режим споживання.

Безумовно, застосовуватимуться й інші енергоефективні рішення, які забезпечують отримання сертифіката BREEAM. Для того щоб його отримати, необхідно врахувати понад 100 показників. Але навіть кілька ключових характеристик ЖК “Park Lake City” доводять: в Україні з’являється принципово нове енергоефективне житло. І це — об’єктивна реальність, а не просто красивий слоган.