Топ-3 банків з найвигіднішими умовами іпотеки

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Журнал БІЗНЕС представляє Топ-3 банків з найвигіднішими умовами іпотеки

ban1Як зазначили в Укргазбанку, вони постійно працюють над вдосконаленням програм іпотеки. Наразі найдовший термін кредитування складає до 20 років. Мінімальні початкові внески — 20% вартості нерухомості на придбання житла на вторинному ринку та 30% — на первинному.

“Частка іпотечних кредитів у роздрібному портфелі банку вагома — понад 30%”, — розповідає Віталій Годун, начальник управління розвитку продуктів АБ “Укрзгазбанк”. При цьому він зазначає, що обсяг клієнтського портфеля по іпотеці наразі зростає — цьому сприяють вигідні партнерські програмами банку із забудовниками. Наприклад, пропонуються спеціальні низькі відсоткові ставки (від 1,9%) у перші роки користування іпотекою. “Ми пропонуємо клієнту лояльні умови кредитування та найвигідніші партнерські програми із забудовниками, тож лише за перше півріччя Укргазбанк вже видав близько 230 іпотек, — говорить пан Годун. — Водночас ми плідно працюємо, аби й надалі ці показники незмінно збільшувались”.


ban2Торік банк видав понад 1100 іпотечних кредитів більш ніж на 510 млн грн. У першому півріччі поточного року укладено більше 500 угод на суму понад 250 млн грн. Впродовж перших тижнів другого півріччя спостерігається зростання кількості запитів на іпотечні кредити на 15-20%. Враховуючи динаміку останніх місяців, у банку прогнозують, що обсяг кредитів 2019 р. може перевищити 750 млн грн.

“Наш продукт “Споживчий кредит від “Ощадбанку” під іпотеку” став найкращим споживчим кредитом під заставу серед провідних українських банків”, — розповідає Валерія Малахова, директор департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку. Основні його переваги: сума кредиту (до 70% вартості застави), можливість встановлення кредитної лінії на термін до двох років, а також фіксована відсоткова ставка.

Що стосується первинного ринку, то в банку діють партнерські програми із забудовником. “З 2018 р. Ощадбанк розпочав кредитування на первинному ринку та став ексклюзивним партнером компанії KAN Development, що споруджує ЖК “Файна Таун”, — зазначає пані Малахова. — Ми активно працюємо над розширенням партнерських програм, адже за діючих відсоткових ставок розвивати іпотечне кредитування можливо лише в рамках спільних проектів”. Переваги спільних програм — ставка від 8,9% річних, первинний внесок — від 30% вартості житла, максимальний термін кредитування — 20 років.


ban3У середньому частка іпотечних кредитів у загальному портфелі банку торік складала 17%, а зараз збільшилась до 22%. Якщо говорити про абсолютні цифри, то 2018 р. банк “Глобус” прокредитував майже 600 покупців нерухомості на первинному ринку на 300 млн грн, а цього року там розраховують збільшити суму виданих кредитів до 400 млн грн. “Збільшення кількості іпотечних кредитів на придбання новобудов у банку “Глобус” — це результат системної роботи з клієнтами та діючими партнерами, а також залучення нових забудовників і поліпшення умов кредитування, — розповідає Катерина Личана, начальник управління по роботі з партнерами банку “Глобус”.

Максимально вигідні умови кредитування банк реалізує в рамках спільних програм із забудовниками, що дозволяє запропонувати ставки від 0,01% річних.

На початку року банк переглянув умови кредитування та запропонував меншу відсот­кову ставку для клієнтів, які оформлюють кредити на строк до 3 або до 5 років. За словами пані Личаної, “зараз банк активно працює за іпотечними програмами переважно із забудовниками Києва та Харкова”. В 2019-2020 рр. банк планує збільшити кількість програм в регіонах.“Первинний ринок нерухомості розвивається у Львові, Одесі та Дніпрі, тому саме тут ми очікуємо на активний розвиток партнерських програм”, — додає пані Личана.