Підприємництво в Україні ми з вами зараз створюємо практично “з нуля”

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture, ініціатор КМЕФ.

Колеги! Підприємництво в Україні ми з вами зараз створюємо практично “з нуля”. Впевнений, що малий та середній бізнес є основним драйвером розвитку економіки. А ще я точно знаю, що великий бізнес розпочинається саме з невеликих успішних підприємств, що набувають досвіду та постійно розвиваються, крокують у технологічне майбутнє. Для мене це не лише слова: я людина бізнесу та надаю перевагу діям. Відчувши перспективу та необхідність у розвитку підприємництва, ми з партнерами почали розбудовувати індустріальний парк у Білій Церкві. В нас зрозуміла та чітка мета: сприяти зростанню малого та середнього бізнесу та виробництва в Україні.

Що ми робимо

В індустріальний парк “Біла Церква” ми запрошуємо невеликі українські компанії, які вже мають ринок збуту, працездатні та інноваційні. Ми надаємо їм додатковий ресурс і разом з ними будуємо виробництво на базі lean-технологій. Я прихильник партнерства і зацікавлений заходити у перспективні проекти на частку до 25%. В управлінні покладаюсь на партнерів, які мають практичний досвід. Для молодих підприємців це, по-перше, додаткові фінанси, по-друге, розподіл зон відповідальності, а найголовніше — досвід та підтримка.

Чому це важливо

Підприємцям завжди доводиться виправляти помилки на власному досвіді. Це забирає час та кошти. Я можу значно зекономити час та гроші своїм молодшим партнерам порадами та ресурсами. Це дійсно допомагає бути ефективними та конкурентоспроможними. Ще бачу переваги у постійному навчанні. Тому практикую регулярні освітні тури до США, Ізраїлю, ЄС із своєю командою. І саме тому була започаткована Школа малого та середнього бізнесу в декількох містах України. Школа вже демонструє високу ефективність, і я повний сподівань, що завдяки їй успішних підприємств ставатиме дедалі більше.

В яких галузях є перспектива

Щоб відповісти на це питання, завжди раджу вивчити позиції та обсяги імпорту в Україні: швидкого прориву варто очікувати в тих секторах, де наразі переважають імпортовані товари. Це насамперед легка промисловість, переробка сільгосппродукції, фармакологія та виробництво меблів. Наприклад, так ми збудували в індустріальному парку завод з виробництва розеток PLANK, який вже успішно працює.

Чому я вірю в індустріальний парк

Індустріальні парки використовуються в усьому світі для вирішення проблем залучення інвестицій у промисловість. Виробників приваблює те, що у парках часто є готова інженерно-транспортна інфраструктура, а також набір необхідних сервісів. Тобто всі клопоти підготовчого етапу зведені до мінімуму — завозь обладнання і виробляй. Саме таку модель ми створюємо у Білій Церкві.

Чи варто сподіватися на західних інвесторів

Так, і саме індустріальні парки збільшують шанси залучити їх до України. Зарубіжні інвестори дуже важливі: з ними приходять не лише фінансування, а й глибокі знання, ноу-хау, досвід. Отже, ми отримуємо ще й трансфер технологій, людей, знань. Провідні світові економіки піднімалися з парків і виробництва. І це не лише податки державі, це робочі місця, гідна зарплата, а отже, і збільшення обсягів споживання. І це є драйвер, стимул розвивати економіку.

Я запрошую підприємців, які хочуть здешевити свої витрати і збільшити прибуток: приїжджайте до нас, ми будемо намагатися створити умови для будь-якого ефективного бізнесу, який дозволений законодавством.