БІЗНЕС об’єднує зусилля для формування успішного майбутнього України

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Майбутнє України — через формування спільного плану .б з розвитку бізнес-середовища України у 2020-2030 рр.

В Українському інституті майбутнього (УІМ) 10 липня відбулася зустріч бізнесменів — учасників проекту “БІЗНЕС 100”, присвячена можливостям потужного аналітичного центру в сфері моделювання та формування порядку денного подальшого розвитку України. Учасники зустрічі обговорили можливості УІМ щодо посилення різноманітних проектів, покращення взаємодії бізнес-спільноти.

Український інститут майбутнього — це спільний проект представників українського бізнесу, політики та громадського сектора, що був заснований влітку 2016 р. Серед ключових векторів роботи Інституту: прогнозування змін та моделювання можливих сценаріїв розвитку актуальних подій в Україні, незалежна компетентна оцінка тих чи інших явищ в економічному, політичному та соціальному житті країни. Окрім аналітики в УІМ розробляються практичні рекомендації та пропонуються ефективні рішення гострих проблем.

Один із засновників Українського інституту майбутнього — голова ради директорів компанії “Ефективні Інвестиції” Ігор Ліскі. Під час зустрічі з бізнесменами він розповів, як підприємці можуть стимулювати економічний розвиток та створювати бізнес-клімат в Україні. “Що таке Інститут майбутнього? Це “фабрика думок”, науковий центр майбутнього, де народжуються новий контент, нові ідеї, унікальні програми. Фахівці УІМ проводять дослідження, які дійсно зможуть допомогти нам вийти з кризи та реалізувати свій величезний економічний потенціал”, — зазначив Ігор Ліскі. Яким же чином бізнесмени можуть впливати на зміни в країні за межами свого підприємства? Як підтримати реформи, не уподібнюючись політикам, які проводять декларативні реформи, що часто не працюють на практиці? Головною метою Українського інституту майбутнього є створення так званої soft power (м’якої влади), коли підприємці не впливають безпосередньо на певні сегменти державної політики, а, радше, визначають порядок денний.

Ігор Ліскі наголосив, що головним замовником для УІМ є вітчизняний бізнес — люди, які власноруч реалізують проекти, створюють робочі місця, платять податки. “На глобальному рівні ми намагаємось створити зрозумілі правила гри та ідеї, які можуть стати основою для держави та українського бізнесу, — зауважив пан Ліскі. — Чому йдеться саме про бізнес? Насамперед тому, що це той прошарок населення, що хоче жити та реалізовувати свої плани й амбіції саме в Україні. Вони не женуться за трьома або чотирма тисячами євро у Польщі. Це люди, які вірять в нашу країну та її мешканців”.

На жаль, практично всі молоді політики у державному апараті, які в певний момент здавались доволі перспективними, надзвичайно швидко полишають свої амбіції та “лягають під систему”. Саме тому було прийнято рішення будувати паралельні державним системи. За підтримки УІМ створюються інституції, які є незалежними, прозорими та абсолютно самодостатніми. На думку пана Ліскі, “вони генерують сенс, одним словом, контент, що допомагає розібратися у ситуації під час прийняття рішень і дає більш-менш чітке та об’єктивне розуміння того, яка модель взаємодії може спрацювати”.

Учасники зустрічі погодились, що зараз багато українців вважають, що достатньо просто взяти приклад з Польщі (що неможливо без масштабного фінансування з боку ЄС) або ж застосувати європейське законодавство в Україні задля змін на краще, але, на жаль, не все так просто. Скрізь є свої нюанси і локальні особливості. Зараз українці повинні самі створювати ті схеми, які максимально ефективно працюватимуть, виходячи з теперішньої ситуації у державі. Кожен крок треба продумувати з огляду на довготривалу перспективу.

Генеруючи незалежну аналітичну інформацію, Український інститут майбутнього створює хороше підґрунтя, на яке можуть спиратися депутати — голосуючи за окремі законопроекти, бізнесмени — приймаючи рішення стосовно розвитку власного підприємства. “Найголовніше, що нам зараз потрібно, — це ідейна залученість. Щоб український бізнес відчув себе замовником, щоб через наш Інститут кожен охочий міг отримати актуальну інформацію, аналітику та зворотній зв’язок”, — додав Ігор Ліскі.