Діджиталізація послуг

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Автоматизація всіх процесів — стратегічна мета розвитку компанії “Нова Пошта”

Максимальна діджиталізація послуг, скорочення часу на обслуговування одного клієнта, доступність ключових сервісів у мобільному додатку, швидка і легка оплата доставки та вартості товару через мобільний додаток або сайт компанії, поширення зон самообслуговування у відділеннях та торгових мережах, надшвидке сортування посилок на існуючих терміналах та будівництво нових з урахуванням енергоефективних технологій — усе це “Нова Пошта” сьогодні.

 Ставлячи за мету гаджетизацію своїх клієнтських технологій, “Нова Пошта” запустила третє покоління поштоматів з безтермінальним керувальним модулем, що означає, що керування цією послугою відбувається через смартфон зі встановленим мобільним додатком компанії чи за допомогою інтерактивного екрану. Вже зараз у Києві підключено 46 локацій, розташованих у 27 відділеннях та супермаркетах мережі “Ашан”. Цьогоріч у столиці та містах-мільйонниках запрацюють близько 650 локацій, облаштованих поштоматами, а в майбутньому комірка з відправленням відкриватиметься безпосередньо з мобільного додатка у смартфоні клієнта.

 Стратегія розвитку компанії “Нова Пошта” полягає у діджитилізації та підключенні клієнтів до самостійної роботи у діджитал-каналах. Для цього компанія постійно створює нові онлайн-сервіси та оновлює свій мобільний додаток. Так, обсяг аудиторії мобільного додатка “Нова Пошта” збільшився у 15 разів завдяки тому, що крім класичної функції трекінгу розробники додали можливості створення експрес-накладної, керування відправленнями та їх оплати. Зараз додатком користуються понад 8 тис. клієнтів одночасно. Щомісяця за його допомогою відстежується понад 7 млн ЕН, оформлюється понад 160 тис. ЕН, проводиться понад 110 тис. оплат, створюється близько 10 тис. заявок на виклик кур’єра і замовляється понад 50 тис. додаткових послуг (переадресування, повернення, зміна даних в ЕН).

Забезпечувати швидку і легку доставку допомагає максимальна автоматизація логістичних процесів, зокрема сортування відправлень на терміналах

 Забезпечувати швидку і легку доставку допомагає максимальна автоматизація логістичних процесів, зокрема сортування відправлень на терміналах. Цього року “Нова Пошта” офіційно запустила Київський інноваційний термінал — перший об’єкт з повністю автоматизованою сортувальною системою від світового виробника, що обробляє близько 204 тис. посилок на добу. Аналогічний об’єкт компанія почала цьогоріч будувати й у Хмельницькому. “Нова Пошта” прагне, щоб усі її термінали були не лише інноваційними, а й енергоефективними, — щоб кожен клієнт міг обрати перевізника, який працює над зменшенням шкідливих викидів в атмосферу, і таким чином особисто дбати про довкілля. На терміналі у Хмельницькому “Нова Пошта” планує встановити сонячні панелі, впровадити LED-освітлення та повітряну систему опалення приміщення з використанням пелет.

Топ-3 інновацій майбутнього в галузі

1. Автоматизація всіх логістичних процесів: використання безпілотників, роботів і дронів, безконтактна доставка через поштомати, сортування посилок без участі людини.

2. Діджиталізація та гаджетизація послуг і сервісів: доступність необхідних клієнту послуг у мобільному телефоні (через мобільний додаток) — керування відправленнями, оплата “0 клік”.

3. Доставка майбутнього: зовні — проста й непомітна, а всередині — складна і збалансована система, що діє надшвидко (день у день), якісно (100% цілісності відправлень), сервісно (“0 клік”), екологічно (пакування багаторазове, піддається переробці), роботизовано. І при цьому легко і швидко оплачується через смартфон.