Цінне сміття

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Як переробка вторсировини захищає корпорацію “Біосфера” від курсових коливань, а Україну — від надлишку поліетилену

Три роки тому корпорація “Біосфера” запустила в Фастові рециклінговий завод “Полігрін”, який займається переробкою відходів поліетилену і поліпропілену. Тут відсортоване сміття очищується, подрібнюється і переробляється у гранули, які далі використовуються для виготовлення пакетів для сміття. Щомісяця “Полігрін” переробляє 500-600 т відходів поліетилену. За три роки корпорація “Біосфера” не тільки стала єдиною компанією в Україні з повним циклом виробництва пакетів для сміття з вторсировини, а й скоротила використання первинної гранули поліетилену в своєму виробництві до 30%.

За словами Ігоря Петрова, керівника бізнес-напрямку Household корпорації “Біосфера”, даний проект — це поєднання приємного з корисним. Гранулу поліетилену для виробництва пакетів для сміття українські компанії купують за кордоном. Нестабільний курс гривні дав імпульс пошуку корпорацією альтернативних шляхів закупівлі сировини. Свою роль зіграла і соціальна складова. 50% всіх побутових відходів в Україні — ресурсоцінні, їх можна використовувати повторно. За даними екоорганізацій, тільки відходів полімерів щорічно викидається близько 600 тис. т, в грошовому вираженні це майже 5 млрд грн.

Переробка поліетилену і використання вторинної сировини у виробництві — звичайна практика для глобальних компаній. Наприклад, в Швеції переробляється близько 98% всіх ресурсоцінних відходів. У скандинавів на державному рівні закріплені норми по використанню вторинної сировини у виробництві, а за неправильне сортування сміття передбачена система штрафів.

“Інновація 2020 р. — це... ідеї для бізнесу, що сприяють не тільки розвитку самої компанії, а й сталому розвитку суспільства. Як показує практика, ресурси нашої планети необмежені — ще кілька років тому нас лякали, що запаси нафти, як непоновлюваного ресурсу, мають свою межу і нас чекає енергетична катастрофа, але вже зараз нашими дорогами їздять електрокари, а людство активно працює над розвитком альтернативних джерел енергії. Питання тільки в правильних ідеях”

“Гарантувати якість вторинної гранули можливо тільки в разі отримання якісної сировини. Культура сортування в Україні тільки формується, відповідальність за якість продукції залежить більшою мірою від професіоналізму співробітників заводу, які налаштовують обладнання в залежності від отриманої сировини”, — каже Ігор Петров.

Незважаючи на складності, “Біосфері” вже вдалося досягти соціального ефекту — це мінус 500-600 т поліетилену на полігонах України щомісяця і збереження природних ресурсів. Корпорація активно підтримує освітні екоініціативи по сортуванню сміття від No Waste Ukraine, виступає генеральним партнером Всесвітнього дня прибирання і розвиває в Україні традицію плоггінгу.

За словами пана Петрова, питання сміття можна перевести з категорії екопроблеми в категорію бізнесу, на якому при правильній побудові процесів можна заробляти. Грамотне сортування і переробка куди ефективніше і екологічніше будь-яких заборон. Зараз споживачам важливо не тільки, який товар виробляє бренд, але і як в компанії відносяться до навколишнього середовища, співробітників, який її вплив на суспільство і навіть наскільки чесно вона поводиться по відношенню до конкурентів. “Круто, що запит на такі ідеї є, — вважає Ігор Петров. — Бізнес мотивований знаходити рішення, які не просто збільшують прибуток, але і завойовують лояльність спільноти”.