Корпоративний партнер

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За досягнення у сфері обслуговування та кредитування корпоративних клієнтів

На жаль, доводиться констатувати, що головне завдання банківського сектора — відновлення кредитування економіки — торік було виконане лише частково. Банки, як і раніше, обирають безризикові фінансові інструменти — ОВДП і депозитні сертифікати НБУ. Незважаючи на надліквідність системи (92 млрд грн. у депозитних сертифікатах і на коррахунках), пожвавлення кредитування спостерігається лише у роздрібному сегменті. Останнє суттєве підвищення Нацбанком облікової ставки не сприятиме кредитуванню і поточного року.

20 2 Проте є винятки з правил. Так, за підсумками минулого року значним збільшенням портфеля кредитів бізнесу могли похвалитися три держбанки — Укргазбанк, Укрексімбанк та Ощадбанк, які збільшили свої портфелі на 5-10 млрд грн.! Серед приватних фінустанов виділялися ТАСкомбанк та “ПроКредит Банк”, кожен з яких збільшив кредитний портфель на 4 млрд грн. Банки, що не поспішають активно кредитувати юридичних осіб, все ж активно конкурують за кошти бізнесу. За підсумками 2017 р. кращі результати демонстрували ТАСкомбанк, Укрексімбанк, банк “Південний”, “Альфа-Банк (Україна)”, “ПроКредит Банк”, Сітібанк тощо.

Кредитні ставки для юросіб досягли мінімального значення, але ключове питання не в бажанні бізнесу брати кредити за новими ставками, а в бажанні банків видавати їх. Фінустанови готові брати на себе кредитні ризики, але правові ризики залишаються досить високими, особливо при роботі із заставами, що стримує збільшення обсягу кредитування особливо великого бізнесу. На думку банкірів, цільовий фокус більшості банків зосередиться на позичальниках з річним оборотом від 10 млн грн. до 1,5 млрд грн. Також банки просуватимуть партнерські кредитні програми, що реалізуються за участі таких установ, як НімецькоУкраїнський фонд, ЕБРР, IFC тощо. Тамаш Хак-Ковач, голова правління “ОТП Банку”, вважає, що кредити будуть доступними лише в рамках партнерських програм, поки ринкові ставки не опустяться нижче 10%.