Найпрофесійніший банк

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Номінація для фінансових установ

1-ше місце 

14 1Переможцем у цій престижній номінації за результатами голосування став “Райффайзен Банку Аваль” — найбільша в Україні фіну станова із західним капіталом. Як відомо, Володимир Лавренчук, незмінний голова правління банку з 2005 р., майже увесь минулий рік вважався головним претендентом на посаду голови Нацбанку. Але це не завадило йому забезпечити приголомшливий фінансовий результат. За підсумками 2017 р. прибуток до оподаткування за національними стандартами обліку “Райффайзен Банку Аваль” склав майже 5,7 млрд грн. Найближчий переслідувач міг похвалитися заробітком усього в 1,5 млрд грн. За словами Герхарда Бьоша, першого заступника голови правління, “Райффайзен Банк Аваль” став найприбутковішим активом групи RBI! До речі, позаминулого року фінустанова із австрійським корінням також задекларувала найбільший прибуток. Тому, схоже, австрійці залишаються в Україні та планують активізацію діяльності протягом найближчих років. Вже торік банк відновив зростання бізнесу. Принаймні, активи збільшилися на 18,4% — до 66,2 млрд грн. Кредити клієнтам з урахуванням резервів збільшились на 31,6% — до 36,8 млрд грн. Нагадаємо, ще кілька років тому австрійці шукали можливість залишити український ринок, продавши “Райффайзен Банк Аваль”.

2-ге місце

UGBУ цій номінації «срібло» дісталося Укргазбанку. Будучи найменшим із четвірки державних банків, він є, мабуть, найефективнішим. Банк із року у рік генерує прибуток та не потребує докапіталізації. Обравши кілька років тому стратегію, спрямовану на розвиток екобанкінгу, Укргазбанк знайшов унікальну нішу на ринку, в якій майже не перетинається з іншими держбанками. Торік Укргазбанк збільшив депозитний портфель фізосіб на 8,1 млрд грн. (+25%) — до 40,7 млрд грн. У тому числі свої кошти держбанку довіряють заможні клієнти. Так, за 2017 р. до преміального сегмента було залучено понад 4500 клієнтів, а приріст кількості преміальних карток клієнтів склав 362%. При цьому депозитний портфель цього сегмента збільшився на 1,3 млрд грн. “Якщо 2015 р. банк перебував на 17-му місці за активами та мав частку ринку менше 2%, то зараз ми на 4-й позиції серед найбільших банків України з часткою понад 6%. Щоб досягти цього, ми дійсно виконали велику роботу із трансформації банку”, — резюмує Кирило Шевченко.

3-тє місце

14 3Третє місце — за «Альфа-Банком (Україна)”. Останніми роками фіну станова демонструє вражаючі темпи зростання. Торік її показники суттєво зросли завдяки міграції частини бізнесу з Укрсоцбанку, який було придбано ще 2016 р. За словами новопризначеного голови правління Укрсоцбанку Івана Світека, юридичне об’єднання має відбутися впродовж поточного року. Якщо арифметично скласти активи обох банків, то матимемо умовну фінустанову з активами у 120 млрд грн. Такий розмір активів відповідає 4-й позиції у рейтингу після ПриватБанку, Ощадбанку та Укрексімбанку.