business head ads

Вибір населення

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За досягнення у сфері обслуговування та залучення депозитів фізичних осіб

Зниження ставок по депозитах для фізичних осіб у другій половині 2017 р. продовжилося. Незважаючи на це, депозитний портфель зростав. Так, приріст за цей період склав еквівалент 36,7 млрд грн., або 8,3%, як у національній, так і в іноземній валютах приблизно порівну. У цілому ж, 2017 р. гривневі депозити населення збільшилися на 22,4%, валютні не змінилися. Найбільший приплив коштів було зафіксовано в II кварталі та у грудні. Найактивніше гривневі кошти населення залучав ПриватБанк, валютні — Ощадбанк. У фінустановах з іноземним капіталом валютні вклади фізосіб суттєво скоротилися.

16 2

 Мабуть, це пов’язано із дуже низькими відсотковими ставками, що пропонують по валютних вкладах “іноземці”. За весь 2017 р. ставки за річними гривневими депозитами знизилися на 3,2 в.п. — до 14,3% річних. Вартість річних валютних депозитів населення зберігається на історично низькому рівні — 3,7%.

Більшості українських банків торік вдалося приростити депозитний портфель. Так, лідерами за збільшенням прибутків фізосіб на депозитах і поточних рахунках стали Ощадбанк (+17,42 млрд грн.), ПриватБанк (+15,93 млрд грн.) і “Альфа-Банк (Україна)” (+6,91 млрд грн). Потрапляння “Альфа-Банку (Україна)” до трійки лідерів забезпечив Укрсоцбанк. Його клієнтам пропонували переводити свої рахунки до “Альфи” у зв’язку з майбутнім об’єднанням банків. В підсумку Укрсоцбанк став “лідером” по банківській системі за відтоком грошей населення — втратив 5,54 млрд грн. До Топ-10 за приростом увійшли банки з іноземним капіталом (“Райффайзен Банк Аваль”, УкрСиббанк, Кредобанк), державний Укргазбанк і кілька фінустанов з українським приватним капіталом (ТАСкомбанк, “Південний” і “А-Банк”). Сумарний приріст гривневих і валютних вкладів показали торік 56 банків, а відтік коштів зафіксовано у 27 установах. Гривневі вклади зросли у 58 банках, валютні — у 44. 

16 3

За відтоком депозитів вже традиційно лідирують три банки з російським державним капіталом: “Сбербанк” (–5,29 млрд грн.), “ВТБ Банк” (–1,25 млрд грн.) і “Промінвестбанк” (–1,16 млрд грн.). Вклади йшли від їхніх “дочок” — “БМ Банку” (–152 млн грн.) та “ВіЕс Банку” (–66 млн грн.). Ці установи з весни перебувають під санкціями і активно шукають покупців. Поки покупця вдалося знайти лише на “ВіЕс Банк”.

 Відбувалося також перетікання вкладів з “Експрес-банку” (скорочення портфеля на 397 млн грн.) до Індустріалбанку (приріст 491 млн грн.). Нагадаємо: нещодавно “Експрес-

банк” було приєднано до Індустріалбанку