Органіка в пляшці

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Від бізнес-ідеї до початку розливу столової води під ТМ VODAUA минуло близько півроку

І це, за мірками власника бренда Дмитра Нікіфорова, — дуже короткий строк для побудови виробничої компанії. Вже за рік після запуску виробництва компанія “Аква Преміум” увійшла в стадію стрімкого розвитку — інтенсивно нарощує виробничі потужності, виходить у мережевий ритейл і має намір підкорити зарубіжні ринки

Ідея створення виробництва з розливу води у Дмитра Нікіфорова з’явилася випадково. Бізнесмен багато років займається торгівлею імпортною питною водою, обслуговуючи український сегмент HoReCa. Проте через преміальність продукції цей сегмент виявився достатньо вузьким, і прибутки не виправдовували очікувань бізнесмена. Тож виникла потреба “оживити” торгівлю, зайшовши у нішу HoReCa з продукцією нижчого цінового сегмента.

Не можна сказати, що на українському ринку столової води існував дефіцит продукції. Навпаки, ринок був достатньо насиченим. Однак столова вода в Україні виробляється за однією технологією — вона очищується в “нуль”, а потім мінералізується. В результаті виходить своєрідний “суповий набір” в пляшці. З точки зору державних стандартів і ТУ така вода абсолютно прийнятна для вживання, проте вона перестає бути органічною. Тому пан Нікіфоров поставив собі за мету розливати саме органічну воду, зберігаючи її природні властивості і структуру.

Спочатку було джерело

Реалізація ідеї розпочалася з пошуку джерела, яке мало б природній збалансований склад води. І після трьох місяців тестувань і аналізів проб води у різних регіонах України таке джерело знайшлося у с.Жаботин на Черкащині. Його унікальність в тому, що склад води не потребує ні хімічної, ні фізичної корекції. Це природна лужна вода зі збалансованим мінеральним складом, кислотність якої повністю відповідає нормі кислотності крові людини і складає 7,4. Важливо також, що ця вода — джерельна, під впливом геологічних пластів вона виходить на поверхню самотоком, а не добувається зі свердловини. Більш того, в породі, через яку витікає ця вода, міститься срібло, що іонізує її природнім шляхом.

В квітні поточного року VODAUA увійде у 7 торгових мереж, що забезпечать поставку і продаж продукції в 680  супермаркетах по всій Україні

Всупереч ринковим тенденціям бізнесмен пішов і в питанні вибору упаковки для води. Адже практично всі українські виробники конкурують ціною, намагаючись максимально здешевити пляшку. Тому зовнішній вигляд пляшок вітчизняної води дуже схожий між собою, і жодна з них не дозволяє ідентифікувати виробника як локального гравця.

Спеціально для органічної води компанія розробила дизайнерську пляшку, взявши яку в руки, споживач чітко розуміє, в якій країні видобуто і розлито цю воду. Форма пляшки розроблена в Швейцарії, а власне тара виготовляється з дорогого преміального скла в Україні на німецькому заводі. Власник компанії вважає, що український споживач заслуговує на якісну воду в гарній упаковці.

“Новий продукт ринок сприйняв дуже добре, — говорить Дмитро Нікіфоров. — І справа тут не лише у зовнішньому вигляді товару, адже вдруге купувати воду, яка не сподобалася, споживач не буде”.

Перше відвантаження товару в столичні ресторани відбулося напередодні Нового року — 30 грудня 2016 р., а за рік продукція під брендом VODAUA вже представлена в більш ніж двох сотнях ресторанів і готелів Києва, Львова та Одеси. На початок 2018 р. обсяг продажів компанії становив 0,5 млн пляшок на місяць.

Інвестиції і стратегії

Стартовий внесок в організацію підприємства по розливу води склав близько $1,5 млн. 60% було направлено на придбання й установку лінії по розливу води (компанія використовує обладнання європейської компанії BARDI), яка розміщена безпосередньо в місці витоку джерела.

Рентабельність “водного” бізнесу в компанії не розголошують, апелюючи до комерційної таємниці. Проте зазначають, що при правильній побудові бізнес-процесів і виробництві великих обсягів продукції рентабельність досить висока. “У нас достатньо ресурсів, щоб стрімко нарощувати обсяги виробництва і “великими кроками” рухатися вперед. Це дозволяє нам зберігати низьку собівартість і не завищувати роздрібну ціну пляшки води”, — зазначає пан Нікіфоров.

Основна конкурентна перевага нового продукту — унікальність джерельної води при доступній ціні, яка в роздрібній торгівлі знаходиться на одному рівні з іншою вітчизняною продукцією.

Щодо стратегічних планів, то власник компанії очікує, що за три-п’ять років капіталізація компанії досягне $100 млн. “Тут математика проста, — запевняє Дмитро Нікіфоров, — продаємо 2 млн пляшок води на місяць — бізнес оцінюється в $10 млн, продаємо 20 млн — вартість бізнесу зростає до $100 млн”.

Плани стосовно десятикратного нарощування виробничих потужностей вже переведені у стадію активної реалізації. Компанія веде переговори з приводу купівлі одного з консервних заводів в Київській області, що мають завершитися до вересня поточного року. Це дозволить вдесятеро наростити виробничі потужності — до 20 тис. пляшок на годину.

А збут цих обсягів продукції має забезпечити вихід компанії в роздрібний ритейл. У квітні поточного року VODAUA увійде у сім крупних торгових мереж, що забезпечать поставку і продаж продукції в 680 супермаркетах по всій Україні. З цими мережами вже підписані договори про співпрацю. А до кінця вересня кількість супермаркетів має досягти 3000.

Для виходу в ритейл компанія готує нову лінійку води у високоякісній синій ПЕТ-упаковці об’ємом 0,5 л, 1 л та 2 л. Це інноваційна і преміальна упаковка, що дозволяє зберігати корисні властивості води, захищаючи її від сонячних променів. З’явиться також вода “в склі” об’ємом 1 л (зараз в скляну пляшку вода розливається об’ємом 0,4 л).

За прогнозами власника, до кінця року компанія має вийти на сумарний обсяг виробництва у 1,8-2,2 млн пляшок на місяць. “Це дозволить нам закріпитися на вітчизняному ринку”, — зазначає Дмитро Нікіфоров.

Окрім національного ринку власника компанії також цікавить вихід на іноземні. Вже є попередні домовленості про поставки української води із потенційними дистриб’юторами з ОАЕ, Азербайджану та Чехії. Зразки продукції VODAUA відправлені їм для проходження сертифікації.


49Дмитро Нікіфоров,

власник компанії “Аква Преміум”

“Для нашого продукту є вільна ніша, і ми спробуємо її зайняти”

— Яку експортну пропозицію готуєте для арабського ринку?

— Для арабського ринку в нас є дві пропозиції. Перша — дистриб’ютор може хоч сьогодні почати закупку готової продукції під брендом VODAUA в зручних для нього форматі й обсязі. Це можуть бути ПЕТ-упаковка, скло і навіть цистерна. У нас достатньо виробничих потужностей, щоб виконати будь-які замовлення наших потенційних арабських партнерів.

Друга — будівництво в Україні нового заводу “під ключ” з подальшим відвантаженням усього обсягу виробленої продукції в будь- яку точку Персидської затоки, у будь-якій упаковці і під будь-якою торговою маркою. Ми запропонуємо потенційному інвестору доступ до джерела, свої технології, ноу-хау та свій управлінський досвід. В підсумку інвестор на аутсорсингу отримає сучасне виробництво по розливу столової води і готову продукцію. Цей інвестиційний проект оцінюється в $10 млн.

— Наскільки конкурентний арабський ринок і завдяки чому українська вода може там конкурувати?

— Зазначу, що арабський ринок досить великий і перспективний, адже там спостерігається певний дефіцит питної води. З одного боку, там представлені всі відомі міжнародні бренди, а з іншого — українська вода дешевше, наприклад, французької. Більше того, за органолептичними властивостями наша вода не поступається, а, можливо, і перевершує імпортні аналоги. Тому я відчуваю, що для нашого продукту є вільна ніша, і ми спробуємо її зайняти.