Знай наших

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Хто, як і за що визнає український бізнес в світі? Галузі, бренди, стартапи, що створюють імідж України на глобальному ринку

Інноваційність

Завдяки високому рівню освіти та підприємницьких здібностей нового покоління українських бізнесменів Україна багато років поспіль входить до Топ-50 інноваційних економік світу за версією Bloomberg. Цього року вона посіла загальне 46-е місце, а також 4-е місце за ефективністю вищої освіти. За кількістю ІТ-спеціалістів Україна четверта у світі після США, Індії та Росії.

Найдинамічніші

32 українські компанії потрапили до відомого європейського рейтингу найдинамічніших компаній Inc. 5000 Europe 2018, який враховує зростання доходів за останні три роки. Чотири з них входять до Топ-500 і зросли більш ніж на 1000%. Це ТОВ “Юджин” (3395%), “Трейд Коммодіті” (1495%), “Сталекс Профі” (1355%) та Український Винний дім “Фотісаль” (1049%).

12 112 2

 

Метали і металопродукція

Торік Україна збільшила валютну виручку від експорту чорних металів до $8,666 млрд, або на 19,6% порівняно з показником 2016 р. ($7,247 млрд). Як повідомляє Державна фіскальна служба, частка чорних металів у валютних доходах країни від експорту складає 20,03%. Також повідомляється, що валютна виручка від експорту металовиробів торік збільшилася на 30% — до $896,7 млн — і склала 2,07% в загальному обсягу експорту країни.

12 312 4

Агросектор

За даними митної статистики, 2017 р. обсяг зовнішньої торгівлі українських аграрних компаній склав $22,2 млрд, і порівняно з показником 2016 р. збільшився на 14%. Обсяг експорту аграрної продукції у 4 рази перевищує обсяг імпорту. До трійки товарів — лідерів українського аграрного експорту 2017 р. увійшли: соняшникова олія (24% у загальному експорті), кукурудза (17%) та пшениця (15%).

Частка українських компаній у світовому виробництві соняшникової олії становить 34%, а частка у світовому експорті — близько 57%. За 2016/17 маркетинговий рік українські підприємства експортували 5,84 млн т олії, що на 30,4% більше, ніж попереднього року.

13 1

ІТ-лідери

Цьогоріч 18 українських ІТ-компаній увійшли до списку Global Outsourcing 100 — найкращих постачальників аутсорсингових послуг у світі за версією IAOP. З минулого року в рейтингу залишились SoftServe, Eleks, N-iX, Ciklum, EPAM, Sigma Software, Luxoft, Miratech, Softjourn, Softengi, TEAM International, Program-Ace. До них доєдналися шість нових компаній: AMC Bridge, Innovecs, Intellias, Infopulse, Itera, Artezio.

Рекорди фінансування

Абсолютним рекордсменом у залученні інвестицій серед українських стартапів став безкоштовний додаток з перевірки граматики та стилістики Grammarly, який у травні 2017 р. залучив $110 млн від американських венчурних фондів General Catalyst, IVP і Spark Capital. Додаток обслуговує близько 7 млн користувачів. Його завантажили понад 10 млн разів з Chrome Web Store. Штаб-квартира компанії знаходиться у Сан-Франциско, офіси є в Києві та Нью-Йорку.

Оpensource-рішення для хостингу git-репозиторіїв дозволило GitLab залучити близько $40 млн від GV, August Capital, Khosla Ventures і Y Combinator. Рішенням вже скористалися близько 100 тис. компаній, серед яких NASA, Intel і Uber. Штаб-квартира компанії знаходиться в Сан- Франциско.

DMarket, перший глобальний блокчейн-майданчик для розробників, геймерів та підприємців, що реалізують ігровий контент, у серпні 2017 р. залучив $11,5 млн на ICO.

Стартапи

Премію Golden Kitty Awards 2017 від сервісу пошуку стартапів Product Hunt отримали чотири українські стартапи. Три з них здобули золоті медалі у своїх номінаціях, ще один виборов “бронзу”:

13 2

Setapp — альтернативна крамниця перевіреного та вибраного програмного забезпечення для macOS від компанії MacPaw перемогла у номінації “Найкращий споживчий продукт року”.

13 3

Patentbot — перший у світі бот-реєстратор, що дозволяє зареєструвати торгову марку і оплатити цю послугу за 15 хвилин просто у Facebook Messenger, став лідером серед ботів.

13 4

Petcube Bites — інтерактивна іграшка- годівничка для дистанційного догляду за домашніми тваринами — посіла перше місце в номінації “Найдивніший продукт року”, випередивши двократного переможця цієї номінації The Boring Company Ілона Маска. 2014 р. Petcube було визнано кращим hardware- стартапом у Європі на конкурсі The Europas.

13 5

Crello від Depositphotos — онлайн-редактор, який дозволяє безкоштовно створювати різноманітний графічний контент, посів третє місце у номінації “Дизайнерський інструмент року”.