Леді бізнесу: Промисловість

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Щороку журнал БІЗНЕС визначає найкращих бізнесвумен країни. Редакція складає власний список, орієнтуючись на бізнес-досягнення представниць прекрасної статі, та пропонує читачам методом голосування обрати переможниць в різних галузях або ж доповнити список. Власними спеціальними номінаціями редакція додатково нагороджує леді, які мали особливі досягнення.

Власниці, лідерки, управлінці, ініціаторки, фундаторки та бренди з жіночим обличчям — усі вони героїні нашого номера, які надихають своїм прикладом і задають нові тренди українському бізнесу. Їх набагато більше за 50, і на своїх сторінках БІЗНЕС буде розкривати їхні історії.

BondarevaNataliaНаталія Бондарьова

Співвласник “Баядера Груп”

Очолила “Баядера Груп” у 2012 р. Під керівництвом пані Бондарьової холдинг залишається лідером українського ринку і продовжує експансію за кордон. Так, в 2017 р. експорт продукції склав 660 тис.дал, що на 44% перевищує показник 2016 р. Такий приріст зумовлений відкриттям нових ринків збуту в країнах Азії та Америки, а також концентрацією зусиль в форматі Duty Free (минулорічні продажі через цей канал збільшилися вдвічі). Торік компанія відкрила три нові алкогольні категорії та вивела на ринок п’ять брендів.

DuninaOlenaОлена Дуніна

Директор DuPont Pioneer Україна

За час керівництва Олени Дуніної DuPont Pioneer Україна збільшила площі, що засіяні власним брендовим насінням, наростила обсяги виробництва гібридів на насіннєвому заводі в с.Стасі та продовжує експансію на українському ринку. У вересні 2017 р. компанія запустила нову лінію з виробництва соняшника потужністю 200-300 тис. посівних одиниць за сезон, інвестувавши $5 млн. Менеджмент очікує, що нова лінія на 70% забезпечить вітчизняних агровиробників насінням.

DrigaloLudmilaЛюдмила Дригало

Засновник і власник ПП “Дригало”

Виготовленням заморожених напівфабрикатів Людмила Дригало займається з 1995 р. На момент створення виробництва там працювали три робітники, а зараз — близько 200. Підприємство — один із найбільших в Україні виробників, його асортимент налічує близько 150 продуктів. Свою продукцію компанія поставляє в США, Канаду, Австралію та Ізраїль. В планах пані Людмили — побудувати велике європейське підприємство, яке дасть можливість задовольнити попит в Україні та інших країнах.

CovalenkoAllaАлла Коваленко

Президент корпорації “Бісквіт-Шоколад”

Незмінний лідер Харківської бісквітної фабрики, Герой України Алла Коваленко завжди надихалась результатом своєї роботи. І є чим пишатись. Корпорація “Бісквіт-Шоколад” є лідером вітчизняного кондитерського ринку і виготовляє 20 видів і більше 350 назв продукції. Річний обсяг виробництва сягає 65 тис. т кондитерських виробів, 40% з яких експортується в більш ніж 35 країн. Торік корпорація отримала сертифікати системи управління безпекою харчових продуктів міжнародного рівня Food Safety System Certification 22000, що, за словами пані Коваленко, полегшує переговорний процес і сприяє просуванню продукції на зарубіжні ринки.

EfremovaNataliaНаталія Єремєєва

Співвласник та генеральний директор компанії Stekloplast

Невеличкий цех з виробництва найпростіших металопластикових вікон пані Єремєєва відкрила більш ніж 20 років тому. А зараз до складу компанії Stekloplast входять потужний виробничий комплекс (виготовляє 1,8 тис. металопластикових і алюмінієвих конструкцій за добу), розвинута мережа збуту та інжиніринговий департамент. Завдяки ініціативі пані Єремєєвої, компанія кілька років тому вийшла на світовий ринок і наразі 15% продукції експортує. За словами власниці, за п’ять років частка експорту має збільшитися, як мінімум, до 50%.

KostushkoІрина Костюшко

Власник агрокомпанії “Зоря”

До того як прийти в агробізнес, пані Ірина шість років керувала власною фармацевтичною компанією — мережею аптек. Наприкінці 2013 р. вона різко змінила сферу діяльності — продала фармацевтичний ритейл і зайнялася агровиробництвом. Придбавши збиткову агрокомпанію “Зоря”, пані Костюшко почала відроджувати традицію вирощування льону. Зараз з насіння льону, вирощеного на полях “Зорі”, давлять олію, а наступним кроком має стати виготовлення льоноволокна та тканин. Власне, в стратегічних планах Ірини Костюшко — побудова нового льонопереробного заводу на Житомирщині.

KomarovaYuliaЮлія Комарова

Директор зі стратегічного розвитку виноробного холдингу Guliev Wine Group

Понад шість років пані Комарова обіймає посаду директора холдингу Guliev Wine Group. У портфелі брендів компанії присутні торгові марки “Вина Гулієвих”, “Французький бульвар”, “Француз”. За роки її роботи в холдингу з’явилося більше 10 топ-брендів, частка компанії на ринку шампанського досягла 38%. Вона має економічну освіту за спеціальністю “Фінанси і кредит”, а також великий досвід у винно-горілчаній галузі. Працювала директором з розвитку у компаніях Global Spirits, “Шустов”.

NimchenkoОрися Німченко

Голова правління компанії “Вімм-Білль-Данн Україна”

За плечима пані Німченко 30-річний досвід роботи на Київському молочному заводі #3 (з них дев’ять років на посаді керівника підприємства). Посаду голови правління вона обійняла 2015 р. Зараз пані Орися планує свою роботу, спираючись на стратегію сталого розвитку глобальної PepsiCo (“Вімм-Білль-Данн Україна” приєдналася до PepsiCo 2011 р.) під назвою “Відповідально до мети”. Власне, менеджмент на чолі з пані Німченко вже працює над розширенням портфеля продуктів харчування, очікуючи посилення конкуренції на ринку.

NasikovskaaAnnaАнна Насіковська

Співзасновник девелоперсько-будівельного холдингу DIM group

Анна Насіковська, філолог-лінгвіст за освітою та випускниця Chelsea College of Arts, є співзасновником DIM group. Зараз до холдингу входять сім компаній. Минулого року DIM group отримав престижну нагороду у сфері нерухомості EEA Real Estate Project Awards як девелопер року. У 2017 р. холдинг ввів в експлуатацію перший будинок ЖК "Автограф" в Києві, на черзі – закінчення будівництва ЖК "Автограф" та ЖК "А52". В жовтні DIM group розпочав будівництво наймасштабнішого проекту — ЖК "Метрополіс" на столичних Теремках з парком площею 2 га.

RusalinaLudmilaЛюдмила Русаліна

Засновник та президент холдингової компанії “Петрус”

Ще з 1990-х років пані Русаліна розвиває низку бізнес-напрямків — від виробництва кондитерських та лікеро-горілчаних виробів до інвестицій в нерухомість та поставок косметичних засобів. 1999 р. холдинг придбав і відновив Черкаську бісквітну фабрику, що перебувала в скрутному становищі. Так світ побачили торгові марки “Світ ласощів” і “Домашнє свято”. Тоді ж інвестори купили Золотоніський завод “Златогор”, який зараз випускає такі торгові марки, як “Златогор”, Status, “Чекушка”, “Горілочка” тощо. Продукція “Петрус” експортується в 22 країни. Окрім бізнесу пані Русаліна активно займається меценатством — протягом 13 років підтримує фестиваль для дітей-сиріт “Щасливі долоні” і бере участь у різних благодійних ініціативах, що спрямовані на всебічний розвиток дитячих талантів.