business head ads

“Жінка завжди має лишатися жінкою, і навіть якщо вона у великому бізнесі, слід завжди залишатися собою, а не грати за чужими правилами”

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ірина Мірошник, президент IMMER Group, — про операційні цілі та глобальні задачі, нові технології та роль жінки у великому бізнесі

— Які етапи (події) в кар’єрі вам найбільше запам’яталися і чому?

— Найяскравіше досягнення — це те, що з початку 1990-х років ми створили галузь гнучкого пакування. Для цього ми модернізували завод в Україні та побудували новий в Латвії, створили науково- дослідний центр, дизайн-студію, відкрили філії в 10 країнах Центральної та Східної Європи.

Ми будували бізнес, дотримуючись стратегії сталого розвитку: екологічність, соціальність і прозорість. Першими сертифікувалися за стандартами ISO, OHSAS, HASSP, BRC, FDA, SIQS. Першими ініціювали регулярний аудит нашої компанії “Великою четвіркою”. Ми підключили український і балтійський бізнес до ініціативи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) зі скорочення харчових відходів і втрат харчової продукції Save Food. Першими заявили про відповідальність бізнесу перед майбутніми поколіннями і відмовилися від виробництва прибуткового, але вкрай шкідливого для екології і людей пакування з ПВХ.

Складно розділити це на етапи, оскільки це безперервний процес, який не зупиняється і зараз.

— Бути ефективним в бізнесі зараз — це...

— Це вміти адаптуватися до сучасних реалій і швидких змін. Сьогодні вже не буде таким, як вчора, а завтра однозначно буде щось інше. Щоб бути успішним, необхідно завжди виходити за рамки і бачити нові перспективи, можливості й потреби клієнтів. Коли я кажу виходити за рамки, я маю на увазі, наприклад, вміння поєднувати галузі для досягнення своїх цілей і вирішувати глобальні питання не лише свого бізнесу або бізнесу клієнта, а й галузі в цілому. При цьому треба вміти використовувати ті ресурси, які вже є.

У нашому бізнесі спочатку необхідно було просто надати якісне та доступне пакування, далі гнучке пакування почало допомагати розширити географію присутності наших клієнтів і скоротити витрати на доставку, а згодом постало питання тривалості зберігання продукції і збереження продуктів харчування в цілому. Пакування не лише допомагає клієнтам досягти маркетингових цілей та збільшити продажі, але і грає важливу роль в боротьбі з контрафактом. Зараз ми почали вирішувати глобальні питання екології та викидів у навколишнє середовище, а завтра однозначно підвищимо планку і будемо рухатися далі з новими задачами.

І головне — прислухатися до молодих людей. Вони завжди розумніше й яскравіше.

— Яким принципам ви ніколи не зраджуєте в роботі? Які у вас табу у відносинах з партнерами?

— Головні принципи для мене — це порядність та відчуття, що я вчинила правильно. Не виключено, що це “правильно” з часом змінюється, але мені при цьому має бути комфортно. Особиста довіра — найголовніше. Якщо ти зрадиш один раз — хто тобі повірить в подальшому. Я викреслюю з життя людей, які зрадили мене.

— Які основні бізнес-досягнення компанії за підсумками 2017 р. і які ключові завдання (проекти) на поточний рік?

— Головне досягнення 2017 р. — це відкриття в Латвії нового суперсучасного заводу з виробництва гнучкого пакування, де використовуються найновіші технології, включаючи цифровий друк, і організовано виробництво абсолютно нових на ринку 3D-пакетів. Це дозволило нам вивести на ринок нові продукти.

Головна перевага цифрового друку полягає в тому, що тепер наші клієнти можуть не лише економити гроші й ресурси, а й виводити нові продукти на ринок або проводити ребрендинг за один місяць, при цьому постійно удосконалюючи свій продукт.

Наш науково-дослідний центр представив новий екологічний матеріал для виробництва гнучкого пакування Cotton touch, що має тактильні та візуальні властивості паперу або бавовняної тканини і відповідає всім функціональним вимогам до гнучкого пакування.

Ми провели науково-технологічні випробування і налагодили виробництво біорозкладаної плівки для мульчування сільгоспкультур, що дозволяє підвищити врожайність до 71% в умовах обмеженого вологозабезпечення і розкладається на воду, вуглекислий газ і біомасу за шість місяців залежно від природних умов.

В рамках стратегії сталого розвитку IMMER Group стала повноцінним учасником Глобального Договору ООН — найбільшої всесвітньої ініціативи з корпоративної соціальної відповідальності, яка об’єднує понад 9 тис. компаній, організацій приватного і державного сектора. Долучилися до піонерів впровадження Цілей сталого розвитку ООН. Крім того, з нашими швейцарськими колегами ми значно просунулися у впровадженні унікальних рішень, пов’язаних із захистом бренда й обмеженням контрафактної продукції.

Цього року ми плануємо подальший розвиток поточних досягнень. Розширення можливостей в агропромисловому комплексі, особливо в контексті підвищення ефективності органічного рослинництва. Інший пріоритетний напрямок для нас — це впровадження пакувальних рішень, що захищають бренд і знижують тіньовий обіг продукції і контрафакту.

“Ми провели науково- технологічні випробування і налагодили виробництво біорозкладаної плівки для мульчування сільгоспкультур, що дозволяє підвищити врожайність до 71% в умовах обмеженого вологозабезпечення і розкладається на воду, вуглекислий газ і біомасу за шість місяців залежно від природних умов”

— Чи поділяєте ви жіночий і чоловічий підходи в бізнесі? У чому зараз полягає різниця між ними?

— Це не я поділяю, спочатку нас розділила природа. І хочемо ми цього чи ні, але цю реальність необхідно прийняти. Чоловіки за своєю природою агресивніші, готові більше ризикувати, їм легше втрачати. Жінки, звичайно, емоційніші, уважніші до деталей, частіше зважують ризики, але й водночас витриваліші.

І я вважаю, що у жінок більше переваг під час переговорів, крім держав, де жінки апріорі позбавлені прав.

Жінка завжди має лишатися жінкою, і навіть якщо вона у великому бізнесі, слід завжди залишатися собою, а не грати за чужими правилами.

І в топ-менеджменті IMMER Group є баланс за кількістю чоловіків і жінок.

— Яка ваша особиста формула балансу work-life?

— Людині, яка живе своєю роботою, складно говорити про формулу балансу. Головне — любити себе і оточити себе людьми, які підтримають тебе як в роботі, так і в особистому житті. Звичайно, потрібно час від часу відпочивати і подорожувати, це допомагає поглянути на світ і на своє життя під новим кутом і побачити нові можливості, розширити свої горизонти. Ну і, звичайно, спорт, танці, музика, театр і читання, бо якісна література не лише наповнює, а й допомагає відпочити.