Перемогти вразливість

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Юлія Романенко, директор з корпоративних комунікацій компанії “L’Oreal Україна”, — про соціальні програми, мета яких допомагати жінкам знайти себе в б’юті-сфері та досягти наукових висот

— Яке відсоткове співвідношення чоловіків і жінок в компанії L’Oreal в Україні та світі?

— На прикладі “L’Oreal Україна” можу сказати, що серед нових працівників, які приєдналися до нас у 2017 р., співвідношення складає 46% до 54% (чоловіки до жінок), що практично абсолютно відповідає нашим цілям щодо підтримання гендерної рівності серед співробітників. Ці дані наочно демонструють, що стереотип про роботу в б’юті-сфері виключно жінок, який існував колись, не працює. В нас багато чоловіків в різних підрозділах і службах, і це не лише логістика і фінанси, а й комерція, маркетинг і навіть HR.

— Які проекти розвитку для жінок були реалізовані торік?

— У 2017 р. ми запустили в Україні програму “Краса для всіх”. Це глобальна ініціатива групи L’Oreal, яка діє вже більш ніж в 25 країнах.

Програма спрямована на допомогу жінкам з соціально вразливих верств суспільства. Її суть в тому, що компанія допомагає нужденним знайти професію в сфері краси, у випадку України — це професія перукаря, яку жінки опановували з одним з наших салонних брендів “Матрикс”. Протягом півроку 14 жінок три рази на тиждень відвідували спеціально обладнану школу, де професійні викладачі навчали дівчат робити стрижки, фарбування та укладки. По закінченні курсу вони здали іспит й отримали сертифікат. Близько 50% одразу ж працевлаштувалися, і ми дуже раді були бачити щиру радість і бажання продовжувати працювати з нами вже в іншій якості. Адже навіть якщо вдалося змінити життя однієї жінки, це означає, що ми працювали не дарма. Цього року ми плануємо продовжити і вдосконалити проект, щоб допомогти ще більшій кількості жінок, яким це дуже необхідно.

— Ваші основні цілі на цей рік?

— Що стосується планів “L’Oreal Україна”, то ми будемо продовжувати проект “Краса для всіх” і далі навчати жінок, які потребують такого роду допомоги, нової професії, щоб вони могли знову повірити в себе, почати працювати і заробляти. Також в Україні стартує друга соціальна ініціатива “Для жінок у науці”, яка в березні цього року відзначить 20-річчя існування в світі. Нею вже охоплено близько 115 країн. Глобально L’Oreal і ЮНЕС КО запустили цю програму задля подолання гендерної нерівності в науковому середовищі. За даними ЮНЕС КО (звіт за 2015 р.), у світі жінок- вчених втричі менше, ніж чоловіків.

З моменту запуску програма підтримала понад 2700 молодих жінок зі 115 країн і нагородила 97 лауреатів, серед яких Елізабет Блекберн і Ада Йонат, які згодом отримали Нобелівські премії. В Україні ця програма реалізовуватиметься з 22 березня. До участі в програмі на здобуття премії “L’Oreal Україна” запрошуються молоді жінки- вчені у віці до 40 років, які професійно займаються дослідженнями в різних областях STEM-наук в науково-дослідних інститутах і вищих навчальних закладах України та мають наукові ступені і публікації в міжнародних профільних виданнях, а також демонструють соціальну активність в популяризації науки. Заявки прийматимуться два місяці, далі журі відбере Топ-10 фіналісток, а три з них отримають грошову премію від L’Oreal. Партнер програми — ініціатива “Дівчата STEM” — український проект для дівчат, які захоплюються наукою. У листопаді ми визначимо переможців і нагородимо їх.