“Ми продовжуємо експансію на ринок та очікуємо зростання продажів до 20%”

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Віталій  Ільченко,  власник групи  компаній  UKRAVIT  

— Минулий рік був неоднозначним для всіх агрохімічних  компаній, більшість з них втратили обсяги продажів.  Водночас UKRAVIT торік збільшила реалізацію своєї  продукції більш ніж на 14% (в грошовому вираженні).  Завдяки чому вдалося досягти такого результату?

— Передусім завдяки правильній портфельній стратегії,  а також справедливій ціні для українських аграріїв. Також  ми розвинули додаткові сервіси, яких очікували аграрії. Все  це разом і забезпечило збільшення продажів у 2017 р.

— Які очікування стосовно динаміки продажів вашої  продукції у 2018 р.?

— Досить оптимістичні. Ми продовжуємо експансію на ринок  та очікуємо зростання продажів до 20% завдяки розширенню  нашої присутності у регіонах та різноманітних  маркетингових активностей.

— На українському ринку UKRAVIT доводиться конкурувати  із потужними мультинаціональними компаніями.  В чому ваша основна конкурентна перевага?

— Основні переваги — це, звичайно, поєднання ціни та  якості, а також великий портфель продукції. Ми не імпортуємо  продукцію, тому наша ціна значно відрізняється від  цін імпортерів за тієї самої якості продукції. Адже в нас та ж  сама сировина, як і в інших R&D-виробників.

Крім того, ми надаємо великий спектр допоміжних сервісів,  допомагаємо сільгоспвиробникам технологічним  консалтингом, проводимо цільові конференції та акції, що  допомагають українським аграріям на власні очі бачити всі  реальні переваги та користуватися ними.

— Які види засобів захисту рослин користувалися найбільшим  попитом на українському ринку торік?

— Сезон-2017 виявився справжнім випробуванням для  українських аграріїв через значні коливання гідротермічних  умов. Проте, незважаючи на такі особливості, мали найбільший попит ґрунтові гербіциди, зокрема “Варяг”, “Тізер”,  “Антисапа Ліквід” та “Селефіт Екстра”, із післясходових масово  застосовувалися “Агент”, “Голд Стар Екстра”, “Віталайт”,  “Флагман”, “Флагман Екстра”.

Погодні умови сприяли розвитку і поширенню різних хвороб  рослин, тому найбільше застосовували “Аякс”, “Дезарал  Екстра”, “Захист”, “Акула” та “Капітал”.

— Чи плануєте розширювати лінійку продукції і виводити  на ринок нові препарати?

— Наша компанія постійно займається розробкою і  дослідженням  нових пестицидів та агрохімікатів залежно  від тих проблем, які існують і з якими стикаються аграрії  при вирощуванні сільгоспкультур. Тому щорічно ми виводимо  на ринок інноваційні препарати з низкою конкурентних  переваг.

— Компанія має власну фінансову програму по роботі  з сільгосппродукцією “Зустрічна покупка”, а також декілька  банківських програм. Яка статистика залучення  та чи плануєте запускати нові програми?

— Статистика досить оптимістична, і вона постійно  зростає. Ми працюємо над розвитком інших фінансових  інструментів і незабаром зможемо представити ще  декілька програм.

— В планах компанії — відкриття цього року сьомого виробничого  корпусу в Черкасах, що дозволить збільшити  виробничі потужності з нинішніх 7 тис. т до 20 тис. т продукції  на рік. Розкажіть про цей проект детальніше.

— Ми вже запустили перші два цехи. Вони працюють.  Також протягом весни, літа та осені запустимо інші п’ять  цехів. Збут насамперед буде спрямований на внутрішній  ринок, який для нас є пріоритетним. У компанії є чіткий  орієнтир зайняти 20% українського ринку ЗЗ Р до 2020 р.  І для цього є всі передумови та можливості.

— Експортний напрямок розвивати плануєте?

— Так, ми плануємо значне розширення в різних регіонах.  Але все слід робити системно та послідовно. Наразі  експортуємо нашу продукцію до Молдови, Грузії та Ефіопії.  Протягом цього року вийдемо ще на декілька ринків,  але я зможу вам про це розповісти вже як про здійснений  факт.