“Підвищення культури споживання вин, безумовно, з часом згладить криву продажів”

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Євгенія Стадник, директор з маркетингу ПрАТ “Артвайнері”

 — Як змінився ринок ігристих вин за останній рік?
— Цього року на ринку ігристих вин України, як і раніше, спостерігається скорочення обсягів виробництва в межах 15% (за результатами десяти місяців).

Проте на тлі загального зменшення обсягів слід відзначити появу нових ігристих брендів. Але, як і в попередні періоди, їхня поява обумовлена не будівництвом заводів з необхідною для вироб­ництва ігристого базою, а замовленнями компаній сектора FMCG на випуск ігристих вин під своїми торговими марками на сторонніх акратофорних потужностях.

— Хто в основному розливає свою продукцію?
— В основному на подібні експерименти йдуть великі алкогольні холдинги, у портфелях яких є вже відомі горілчані, коньячні та винні бренди, і компанії, які втратили можливість з 2014 р. виготовляти ігристі вина на своїх кримських потужностях. Інвестувати у власні виробничі лінії досить витратно, тому така форма “доукомплектації” портфеля є оптимальною.

— Чи знижувався (підвищувався) споживчий попит за останній рік? З чим пов’язуєте?
— Що стосується споживчого попиту, тут як і раніше спостерігається сезонність. На превеликий жаль, велика частина українських споживачів ставиться до вибору досить поверхнево: таке поняття, як “якість продукції”, не є першочерговим.

Мінімальні ціни й етикетки, скопійовані в іменитих зарубіжних брендів, запозичені захищені найменування “шампанське”, “просекко” і “Асті” привертають увагу та відволікають від головного — вмісту пляшки.

Ми приділяємо максимальну увагу якості продукції і виховуємо свого споживача. Так, це не революційний, а еволюційний і тривалий метод. Але лише така парадигма розвитку є запорукою стабільного і стійкого руху. В цілому, підвищення культури споживання вин, безумовно, з часом згладить криву продажів, і піки будуть спостерігатися не тільки в березні та грудні.

— Ігристі вина яких цінових категорій наразі користуються найбільшим попитом?
— Що стосується цінового сегментування, то найбільшим попитом користується продукція, вартість якої варіюється в межах встановленої мінімальної роздрібної ціни (79,19 грн.).

В основному це акратофорні ігристі вина, що обумовлено передусім невисокою купівельною спроможністю українців і нерозвиненою культурою споживання, а не усвідомленим вибором.

— Чи змінилися смакові переваги українців?
— У смакових уподобаннях споживачів досі превалюють напівсолодкі ігристі вина, але помітне і підвищення популярності ігристих вин марки “брют”. За останні десять років реалізація цієї категорії збільшилася практично вчетверо. Також цього року спостерігається зростання популярності рожевих ігристих.

Що стосується новинок, то “Артвайнері” у 2017 р. представив нову позицію в середній ціновій категорії — біле напівсолодке ігристе торгової марки “КРИМ” 3-річної витримки, до купажу якого увійш­ли кримські виноматеріали врожаю 2012 р., які ми придбали ще до анексії півострова.

Крім того, спеціально до новорічних свят ми представили лімітовану колекцію класичних ігристих вин в сувенірній упаковці.