“Ми вирішили організувати навчальний центр і самостійно готувати для себе кадри”

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Андрій Павлунь, директор ТОВ “Бадер Україна”

 Андрій Павлунь — директор ТОВ “Бадер Україна”, що спеціалізується на виготовленні шкіряних автомобільних салонів екстра-класу.

p 30 1З продукцією компанії знайомі практично усі, хто віддає перевагу надійним і представницьким автівкам марок Audi та BMW.

Наразі компанія є однією із найбільших у західному регіоні України і продовжує дуже стрімко розвиватись.

“Бадер Україна” створила унікальну систему підготовки майбутніх працівників, продемонструвала неймовірний приріст виробництва, а також відкрила три великих заводи на Львівщині.

В інтерв’ю БІЗНЕСу Андрій Павлунь поділився секретами успіху, планами на майбутнє та знаковими подіями у житті компанії, якій цьогоріч виповнюється 11 років

— Як розпочинався ваш шлях на посаді директора, що було на старті?
— Це був випадок. Так склалось, що я вже мав можливість перевірити себе у власному бізнесі, але досвід був радше негативний, ніж позитивний. Тому я зрозумів, що потрібно змінювати ситуацію, що нереально займатись цим самостійно.

Дізнавшись, що на Львівщину іде великий німецький інвестор “Бадер ГмбХ”, я вирішив запропонувати свою кандидатуру та очолити тут цей бізнес. На той час (2006 р.) німці вже зареєстрували підприємство в Україні і мали партнера, який ознайомив їх із кон’юнктурою ринку.

Звісно ж, на цю посаду претендувало чимало кандидатів і довелось пройти відбір у два тури. Але компанія прийняла рішення та з-поміж інших обрала мене. На початку роботи не було нічого — був лише я, печатка й установчі документи.

— Тобто на початковому етапі вам фактично довелось будувати компанію “з нуля”?
— Саме так. Все почалось у місті Городок на Львівщині. Ми тоді були дрібною компанією, яку ще жартома називали “гаражною фірмою”. Не було масового виробництва, як зараз, ми робили лише перші кроки.

Нам дуже допомогли наші партнери з польської компанії “Бадер”. Від них приїжджали тренери, спеціалісти різного профілю, паралельно і ми теж скеровували працівників на стажування у Польщу. Це допомогло нам пройти початковий етап.

p 31
Бент Драйліх, виконавчий директор Bader Group,
Андрій Павлунь, директор ТОВ “Бадер Україна”,
Флоріан Озер, керівник швейних підрозділів Bader Group

— А коли компанія зробила свій перший прорив, отримала велике замовлення?
— Одним з перших викликів був наш повноцінний контракт із компанією Audi (модельний ряд автомобілів А6, А7), підписаний у 2009 р.

Ми були змушені за короткий час збільшити обсяги виробницт­ва у багато разів, забезпечити вчасне постачання та належну якість.

Це був виклик, і ми його здолали, зробивши стартовий майданчик, з якого можна було рухатись далі. Зараз у нас, для прикладу, кілька контрактів такого обсягу
і немає проблем у співпраці.

— Які ж масштаби виробництва були на той час?
— Перше офіційне постачання відбулось рівно вісім років тому — у 2009 р. Ми розпочали із 20 комплектів на добу. Комплект — це, умовно кажучи, один автомобільний салон.

Тоді це було авто Audi А4. Із впровадженням проекту “Audi А6, А7” у 2010 р. ми вийшли на 550 автомобільних салонів на добу.

Відкривши у 2016 р. друге виробництво на Львівщині спеціально для BMW (с.Кожичі, Яворівський р-н) і вивівши його на планову потужність, загалом зараз ми виготовляємо близько 2400 комплектів за добу. Тобто за вісім років нам вдалось збільшити обсяги у 120 разів.

— Цьому, звісно ж, передувала дуже велика робота, у тому числі з набору персоналу. Як вам вдалось знайти достатньо фахівців у цій галузі?
— На той момент, коли компанія почала стрімко розвиватись, нам за короткий час потрібно було набрати дуже багато людей.

Ситуацію ускладнювало й те, що на ринку праці майже не було кваліфікованих фахівців. Якщо говорити про працівників виробництва, а це орієнтовно 95% працюючих, як мінімум 80% з тих, що прийшли до нас, не мали досвіду.

Компанія зрозуміла, що забезпечити навчання паралельно з виробництвом і виконувати контракти стає майже нереальним завданням. Зауважте, що зараз у нас працюють понад 3500 людей, і більшість з них були без досвіду.

Тому ми вирішили організувати навчальний процес поза виробництвом і самостійно готувати для себе кадри. Для цього у 2016 р. запрацював Тренінговий центр — окремий підрозділ із виробничими лініями, швейним обладнанням та кваліфікованими тренерами. Тут майбутні працівники і здобувають потрібні навички.

— А як на інших підрозділах “Бадер ГмбХ” за кордоном? Чи існує там проб­лема із кадрами?
— У Європі такої проблеми практично не існує. Там взагалі професійно-технічна освіта на дуже хорошому рівні. Тому в Україні ми дуже зацікавлені, щоб і держава, і працедавці докладали зусиль до вирішення цього питання.

Компанія “Бадер Україна” готова взяти “опікунство” над професійними навчальними закладами Львівщини. Таку ідею ми запропонували владі, і зараз спільно робимо поступові кроки у цьому напрямку.

— Зважаючи на “боротьбу” за професійні кадри між працедавцями, як зацікавлюєте та мотивуєте працівників?
— “Бадер Україна” є компанією із німецьким корінням, що асоціюється з надійністю, відповідальністю та якістю. Я не кажу, що ми ідеальні, але наш підхід до роботи базується саме на німецьких стандартах.

Звісно, працювати у нас не так вже й романтично, адже тут є своя специфіка та велика відповідальність. Кожен працівник повинен розуміти, що має справу із преміум-продуктом.

Для мотивації у нас є низка бонусних програм, які дозволяють заробити більше. Якщо людина краще виконує свою роботу, досягає вищих показників якості, продуктивності, навіть просто не пропускає роботу без поважних причин — все це допомагає їй отримувати більше грошей. А ще в нас діє програма лояльності, що дозволяє працівникам зі стажем отримувати 13-ту та 14-ту зарплати.

— Але окрім фінансового боку дуже важливою є можливість кар’єрного росту. Що пропонує “Бадер Україна” у цьому напрямку?
— Із цим теж немає проблем. Це як піраміда — рух знизу догори. Наприклад, із відкриттям третього заводу у Кожичах 25 осіб, які будували свою кар’єру із “Бадер Україна”, обійняли посади вищого управлінського рівня. Відповідно, вони звільнили свої місця для нижчої керівної ланки на виробництві.

За останні десять років у нас сотні людей змогли піднятись по кар’єрній драбині, розпочавши на виробництві, а потім обій­нявши посаду керівника лінії чи бригадира, керівника відділу або навіть цілого підрозділу.

І таких прикладів у нас дуже багато. Цей шлях трудомісткий, але, коли ти вмотивований, відкритий і готовий рухатись вперед, — у нас ти маєш 100%-вий шанс.

Більше того, маючи за плечима 11-річний досвід, наші працівники навчають своїх закордонних колег. “Бадер Україна” є найбільшим швейним підрозділом у структурі компанії, тому до нас часто приїжджають вивчати досвід працівники з Польщі, Таїланду та Мексики.

Також на виробництва за кордон, зокрема у Мексику та Польщу, їдуть і наші фахівці.

— Зважаючи на те що продукція компанії належить до преміум-сегмента, як вдається дотримуватись усіх стандартів?
— Основним і визначальним чинником тут є вміння працівників, яких ми нази­ваємо нашим “золотим фондом”. Виробничий процес дуже складний — це що­денна кропітка праця кожного, хто відповідає за окремий процес.

У 2010 р. ми пройшли сертифікацію системи управління якістю за стандартами ISO і щороку її поновлюємо. Також періодично проходимо аудити (зовнішні та внутрішні), які нас тримають у тонусі, вказують наші слабкі місця. Це все є гарантією для клієнтів, що із якістю продукції в нас все гаразд.

— І наостанок, чи можете трішки відкрити завісу та розповісти про плани на майбутнє?
— Наступного року ми плануємо набрати ще 1 тис. нових працівників, розширити модельний ряд автівок та виконувати замовлення для Škoda. Також у 2018 р. очікуємо на підписання контракту із компанією Mercedes-Benz на нову модель S-класу. Тож невдовзі компанію очікують нові виклики.