Стрибок тигра

Бізнес
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Маючи 20-річний досвід успішного розвитку виробництва й просування своєї продукції на внутрішньому ринку, корпорація “Тигрес” планує масштабну експансію на іноземні ринки 

Спираючись на партнерство із такими корпораціями, як Disney, Mercedes та ін., український виробник іграшок та товарів для дітей має мету стати лідером у своїй галузі та привчити світ до якісних товарів із позначкою “Made in Ukraine”.

Якщо пошукати та розгледіти ярлички на дитячих іграшках, які є вдома, то прийде розуміння, що поряд із виробами з Китаю є чимало речей, зроблених в Україні під брендом “Тигрес”. Корпорація “Тигрес” зараз — це група юридичних та фізичних осіб, основним видом діяльності яких є виробництво, оптова та роздрібна торгівля м’якими, пластмасовими іграшками, дитячою постільною білизною та одягом.

А починалося все давно і “з нуля”. “Бізнес започаткували мої батьки 20 років тому. “Тигрес” — тому, що вони народилися у рік Тигра, — згадує Ірина Дубчук, співвласник корпорації “Тигрес”. — Усе починалося з чотирьох кіосків, згодом з’явився перший магазин дитячого напрямку. Це була суто торгівля. Спочатку закуповували товари у польських гуртівнях, потім почали працювати безпосередньо із виробниками”.

Про дистрибуцію

Зараз дистрибуційний напрямок зосереджений у гуртівні “Тигрес” (ТОВ “Тигрес”). Це — офіційний дистриб’ютор в Україні відомих торгових марок товарів для дітей: аксесуари для немовлят “Canpol babies” та “Lovi” (Польща); м’яконабивні та пластмасові іграшки, дитяча постільна білизна та одяг “Тигрес” (Україна); пластмасові іграшки “Wader” (Польща).

“Колись в асортименті були товари для дому, але з 1999 р. ми переорієнтувалися лише на дитячі товари”, — зазначає пані Дубчук. За її словами, збутова мережа протягом усього періоду діяльності на ринку дитячих товарів стрімко зростає і наразі налічує більше 3500 постійних партнерів з усіх куточків України.

Про становлення бізнесу

Таким чином, традиційно для вітчизняного бізнесу стартовий капітал було зароблено на торгівлі. Коли бізнес зміцнів, став на ноги, з’явилося власне виробництво. “Переломним виявився 2003 р., коли ми започаткували власне виробництво м’якої набивної іграшки. Збанкрутував польський виробник із Любліна, товар якого ми імпортували. Ми викупили їхнє обладнання, перевезли його до приміщення, орендованого у Луцьку, ще щось докупили — і почали шити”, — розповідає Ірина Дубчук. За її словами, вже наступного року компанія вийшла у лідери серед 40 країн з продажу аксесуарів для немовлят.

“Тоді наш місячний обіг дорівнював EUR1 млн! Навіть після кризи 2008 р. Потім через девальвацію був провал, і поточного року ми тільки-но знову вийшли на цю цифру”, — говорить пані Дубчук. Оговтавшись після тієї кризи, компанія продовжила розвиток. У 2011 р. було відкрито власну фабрику, куди було перенесено виробництво набивних іграшок, та запущено виробництво іграшок із пластмаси. Фабрику збудували за рахунок власних інвестицій та кредитів українських банків. “Від початку виробництва ми маємо замкнений цикл: від ідеї — до готової продукції!” — з гордістю зазначає пані Дубчук.

Зараз на виготовленні м’яконабивних іграшок зі штучного хутра, дитячої постільної білизни та одягу спеціалізується приватне підприємство “Тигрес”. Річний обсяг виробництва становить близько 350 тис. м’яконабивних виробів, а діючий асортимент таких іграшок налічує понад 200 позицій.

Про розвиток

Бізнес продовжує розвиватися. “Ми збільшуємо виробничі потужності з 9 тис.кв.м до 14 тис.кв.м. Купуємо нове обладнання для виробництва пластмасових іграшок, а саме форм. Зараз ми користуємося послугами сторонньої компанії. Це — найскладніша ланка. М’яку іграшку можна пошити “сьогодні на завтра”, для пластмасової потрібно мінімум шість місяців”, — розповідає Ірина Дубчук. Виробництвом пластмасових іграшок та координуванням проекту з будівництва комплексу будівель і споруд виробничо-складського та адміністративного призначення корпорації “Тигрес” в с.Липини, що в Луцькому районі, опікується ТОВ “Тигрес-люкс”.

Також важливою складовою корпорації є мережа дитячих магазинів “Тигрес”, що пропонують широкий асортимент дитячого одягу та взуття (для дітей від 0 до 14 років), різноманітних іграшок, товарів для немовлят, дитячих меблів відомих європейських та українських виробників. Наразі власна мережа представлена двома магазинами у Луцьку. До речі, бізнес є соціально відповідальним. Невід’ємною частиною діяльності корпорації “Тигрес” є підтримка сиріт Луцького дитячого будинку, хворих діток у Волинській обласній дитячій лікарні та інша спонсорська допомога.

Ірина Дубчук не мала і не має намірів залишати Україну, бо на практиці довела: тут можна успішно робити бізнес. “У нас є люди, що працюють у компанії по 15-20 років і не їдуть до Польщі! Зокрема, мова про дизайнерів. Я також багато подорожую, у тому числі по бізнессправах, але все одно вертаюся до України. Що мене тут тримає? Те, що ми зробили собі ім’я саме тут. Вважаю, що спочатку треба зробити собі ім’я на внутрішньому ринку і вже потім замислюватися про експорт, — розмірковує пані Дубчук. — Я була у Китаї, але не побачила там кращих можливостей для бізнесу, то чому я маю туди йти, якщо я народилася в Україні? В У країні вигідно, безпечно і якісно”.

За її словами, саме експорт — основна тема на найближчі роки! Працівники корпорації “Тигрес” багато їздять по виставках, моніторять усі тренди. Але на виході все одно прагнуть отримувати щось унікальне. Така політика. “Якщо ми не можемо конкурувати із китайськими м’якими іграшками за ціною, ми маємо робити те, чого не роблять інші. Ми радуватимемо діточок усього світувітчизняною продукцією високої якості!” — резюмує Ірина Дубчук.

“Нехай на усіх товарах буде написано “made in Ukraine”

Ірина Дубчук — співвласник корпорації “Тигрес”. Приватне підприємство “Тигрес” засновано в 2003 р. Асортимент дитячих товарів налічує більше 5000 одиниць.

Рік, що минає, став для нас роком партнерства. Зокрема, ми вже запустили колекцію дизайнерського дитячого одягу (для виписки із пологового будинку та хрестин) з Андре Таном. Це перший в Україні суто вітчизняний проект.

Крім того, до Дня святого Миколая готуємо книжку, головними героями якої стали звірятка, вигадані Андре Таном. До речі, ці звірятка вже є на ринку у вигляді м’яких іграшок. Плануємо зробити ліцензію. Прагнемо, аби вона набрала обертів, аналогічних Disney. Можливо, далі буде мультик, чому ні?

До речі, із Disney ми цього року теж підписали контракт щодо виробництва дитячої постільної білизни, іграшок, одягу. З дозволом продавати ці товари під їх брендом поки тільки в Україні та Молдові. Я бачила їхню продукцію у Європі. Можу сказати, що наша якість набагато вища. Як нам сказали у Польщі, “преміум”. Моя мета, аби цією якістю користувалися усі магазини Disney в усьому світі. Нехай на усіх цих товарах буде написано “Made in Ukraine”. Також маємо контракт із Mercedes. Будемо випускати “бусики” Sprinter із правом продажу по всьому світі, без обмежень. Ми також співпрацюємо із німцями, які перенесли виробництво з Китаю в Україну. Вже зараз ми виробляємо машинки Hot Wheels та Volvo, що також продаються по всьому світі із лейблом “Made in Ukraine” замість “Made in China”!

Дмитро Гриньков