Туман в голові

Блог
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Володимир Полевий, головний редактор журналу БІЗНЕС

Бурштинська ТЕС зустрічає тебе на під‘їзді до Івана Франківська трьома величезними димарями.  Їх видно здалека за густим, чорним димом, що стелиться на десятки кілометрів. Сам Бурштин засіяний уздовж доріг банерами в стилі «Списибі ДТЕК за наше щасливе дитинство». Подібні вугільні ТЕС – головні постачальники балансуючої електроенергії на ринок. Чим більше дисбалансів, чим більше ми запускаємо «зеленої» (у сенсі економічно завищеної в рази ціни тарифу) енергетики – тим густіший туман чадить над Бурштином. 

Чим більше китайських панелей, звільнених від імпортного ПДВ для «зеленої» генерації – тим він насиченіший, зеленіший. Тим більше кричать прогресивні світові інвестори – дайош зелений тариф!

Німеччина відмовляється від теплогенерації – ми її розвиваємо. Дисбаланси розривають економіку та інфраструктуру. Чому імпортозалежна країна не може зібрати мита з імпорту? Чому тона зернових «важить» за тарифом залізничних перевезень в два рази більше за тону руди? Який фірташ утримує монополію на виробництво аміачних добрив в Україні? І от складне запитання – хто вивів мільярди з Привату? Хто бенефіціари цих та інших схем в економіці?

Весна прийшла – всіх посадили? Надо просто пєрєстать стрілять - перестали? Вова Путін зробить усе, щоб Україна не зайнялася розвитком (не залежно від особи Президента)?  Інвестиції не заходять, заробітчани не повертаються.. і в цілому «крокоділ нє ловітся, нє растьот какос» (вибачте за стилістику 95-го кварталу)?

Які прикрі несподіванки!!! Ай-ай-ай..

Туман потихеньку розвіюється – настає важке постпопулістське похмілля.