Птахівнича галузь здатна працювати без державних подачок

Блог
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Євген Сігал, співзасновник "Комплекс Агромарс".

У принципі, птахівнича галузь може працювати без будь-яких дотацій. Останні два-три роки усі державні дотації отримує лише одне підприємство. А інші птахівники якось обходяться без цього. Нині галузь дійсно здатна працювати без будь-яких державних подачок. Тому наша позиція — нехай держава спрямовує кошти у інші сфери, де виникають потреби. Скажімо, в дитячі садки, школи, охорону здоров’я.

А нам потрібно дещо інше. Сьогодні вітчизняні комбікорми обходяться дорожче іноземних, скажімо, німецьких. Причина полягає у високій вартості сировини на внутрішньому ринку, тобто зерна, сої, соняшнику, оскільки майже все це скуплено і відправлено трейдерами на експорт. Держава повністю відсторонилася та втратила контроль за цими процесами, хоча це питання продовольчої безпеки.

Більше того, нинішня політика повернення трейдерам ПДВ фактично закріплює корупційні схеми, коли зерно і соя скуповуються у виробників за готівку, а документи оформляються фіктивні.

Як наслідок, надходження до держбюджету від ПДВ в рази менші, ніж видатки на компенсацію експортерам аграрної сировини! Чому б в цій ситуації нашій державі не запровадити досвід європейських країн? Скажімо, в Німеччині на всі товари ПДВ становить 18%, а на продовольчу групу – лише 7%. В Польщі - на всі товари 20%, а на продовольчі – 5%. Це їм дозволяє працювати відкрито і прозоро, без будь-яких схем.

Зникнуть тоді і в Україні підстави торгувати за готівку, а державний бюджет не буде нести збитки у результаті використання злодійського ПДВ.