Що зробить Київ по-справжньому інноваційним містом?

Блог
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Андрій Рижиков, CEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution

31 жовтня світ відзначає День міст. Цей день, заснований свого часу Генеральною Асамблеєю ООН, покликаний звернути нашу увагу на проблему справедливого доступу до міських послуг, як основам стійкої урбанізації, а, отже, і соціально-економічного розвитку в цілому. Тема цього року – інновації і краще життя для майбутніх поколінь.

Ми виділили ТОП-3 напрямки, які дозволять зробити Київ по-справжньому інноваційним містом. Це безпека, енергія і мобільність.

Безпека

Камери, датчики, дрони-дослідники і дрони-охоронці. Застосування сучасних систем безпеки в місті – просто must сьогоднішнього часу. Так, є нюанс з приватністю, але в світі її більше не існує від слова "зовсім" – будь-яку людину сьогодні можна знайти за її точним зображенням або цифровому зліпком. І насправді це нам на користь.

Також варто додати і датчики, які контролюють якість повітря. Минулого тижня кияни дізналися, що в місті їх не один і не два, а десятки. Але потрібно ще більше і за самими різними параметрами. Камери, що виписують штраф на порушення ПДР, – для розвиненого світу давно реальність, для нас, сподіваюся, найближче майбутнє.

Енергія

Чим старше місто, тим більше воно споживає енергії. Коли кажуть, що у якогось будинку zero-споживання, це не означає, що будівля не споживає енергію зовсім. Вона споживає, і досить багато, просто паралельно воно ще й генерує енергію – за рахунок теплових насосів, невеликих вітряків, сонячних панелей та інших джерел. Наші будівлі, як старі, так і нові, повинні стати максимально автономними.

Але найголовнішеКиєву потрібен сміттєпереробний завод. Відмінний приклад – завод у Копенгагені. Результати його виробництва – енергія, паливо та пар, який абсолютно не токсичний для людини. Історія з сортуванням сміття в українських реаліях досить ідеалістично і точно не вирішить вже накопичені проблеми. А такий завод або навіть заводи можуть зменшити сміттєве навантаження на місто і дадуть енергію, яка необхідна для його зростання.

Мобільність

Місто задихається. Від заторів, надлишку машин та диких вбитих маршруток. Нам вкрай необхідно якомога швидше побудувати систему сучасного, зручного громадського транспорту. А після...прибрати машини з міста – спочатку з центру, далі зовсім. Майбутнє за містами без машин, а ті, що залишаться, повинні бути екологічними або з дуже економними двигунами. Необхідно обернути автомобілізацію назад. "Мінус мільйон машин з міста" – відмінний слоган для передвиборної кампанії майбутнього мера Києва.