А як же екоцид?

Блог
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Головний редактор журналу "БІЗНЕС" Володимир Полевий

Пам’ятаєте брифінг новопризначеного т.в.о. голови СБУ Івана Баканова про страшні речі, які виявили контррозвідники при обшуку на криворізькому "АрселорМіттал"? Про лічильники Гейгера та перевищення радіаційного фону у страшних мікрозівертах? Про кустарно встановлену (замотану фольгою, чи там якимись приспособами) машину безперебійного лиття (МБЛЗ) №3, що отруює екологію рідного міста Баканова та президента? Слідчі все зафіксували, склали протоколи "згідно-відповідно". Справедливість та екологія Кривого Рогу в надійних руках, а винних має бути покарано. Таким був посил від влади та правоохоронців в кінці липня.

Аж ось 8 серпня "АрселорМіттал Кривий Ріг" оприлюднив прес–реліз, який має порадувати містян, але засвідчив, що "вєрная дорога, якою іде" партія зазнала суттєвих змін. Після зустрічі топів компанії з президентом і переговорів в Офісі президента "АрселорМіттал" продовжує працювати, посконалагоджувальні роботи на МБЛЗ №2 і 3 продовжуються, але завод: бере зобов’язання додатково інвестувати $1,8 млрд в екологічну модернізацію підприємства; щорічно сплачуватиме по 100 млн грн у медичний Фонд міста; ще 50 млн грн інвестує у стадіон "Металург".

Поза прес–релізом залишилося те, що за правилами сурового кодексу Бушідо, контррозвідники, які звинуватили інвестора у злочині, повинні зробити собі харакірі у внутрішньому дворику СБ м. Дніпра, а останнього удару мечем їм має завдати Лакшмі Міттал, для якого це велика честь...

Це просто неймовірна перемога і приклад запровадження прозорих правил і ось чому:

По-перше, все за законом. Був екоцид – немає екоциду. Був злочин – немає злочину. Було провадження – закриємо провадження. Чому? Вказівка Офісу президента і домовленості.

По-друге, все прозоро. Зайшли люди в Офіс президента, і вийшли, посипаючи голову попелом і з боргами у 2 ярди доларів. "Слуга народу" віднині – головне мірило справедливості. І каса?

По-третє, виконано обіцянки про сприятливий інвест-клімат. Наїхало СБ – заплати 2 ярди на стадіони, поліклініки, ясла і сауни. З якого дива? Так велить партія… І ще 178 млн на дорогу в якесь село.

По-четверте, правоохоронцям дано чіткий сигнал. Тепер вже точно можна. Прийшли, наїхали, вийшли в кеш. Нам-міліон, людям – все інше (покрасити дитячу площадку перед під’їздом).

По-п’яте, чітко видно, що СБУ більше не займається економікою. Вона тепер займається екоцидом.

Я правильно зрозумів сигнал від влади?