Кирило Куницький, СЕО міжнародної навчально-консалтингової компанії “Бізнес-Конструктор”

Український бізнес відкриває нові можливості для досягнення енергонезалежності

Що поєднує видобуток урану з найбільшою роздрібною торговельною мережею в Україні? Одне ім’я — Геннадій Буткевич. Засновник мережі супермаркетів “АТБ” також є співвласником компанії “Атомні енергетичні системи України” (АЕСУ). Торік АЕСУ стала першою приватною компанією, що отримала ліцензію на геологічну розвідку можливих родовищ урану в Україні. Того ж року АЕСУ підписала меморандум про взаєморозуміння з американською компанією Holtec International щодо спільного просування малих модульних реакторів. А в березні поточного року група компаній BGV Group Геннадія Буткевича та Holtec International повідомили про створення спільного підприємства з розробки невикористаних мінеральних ресурсів України шляхом формування комплексу гірничодобувних, переробних та виробничих потужностей. Як ці події взаємопов’язані та як вони можуть вплинути на розвиток енергетики в Україні — розбирався БІЗНЕС.

На запит співінвесторів БІЗНЕС провів власне розслідування резонансного «викрадення директора» ТОВ «Софт Оіл» Кирила Суворова. Справа виявилася абсолютно не такою, як її ще 1 липня подали у сюжеті ICTV та розігнали по іншим медіа.

Андрій Максимець, генеральний директор Phoenix Contact в Україні

Сільгоспвиробництво призводить до серйозних специфічних забруднень навколишнього середовища. Тому й нівелювати шкідливий вплив треба також нестандартно

У Києві, в конференц-залі готелю Holiday Inn Kyiv, 10 липня відбулась follow-up зустріч співінвесторів БІЗНЕС100, присвячена результатам нещодавнього візиту президента, українських урядовців та представників українського бізнесу до Канади.

Grid List

Чи скоро поїдемо на електромобілях до Європи

Чи допомогла заборона експорту лісу-кругляка економіці.

П’ятий рік поспіль в Україні діє мораторій на вивезення лісу-кругляка за кордон. Цей крок, спрямований на збереження українських лісів від неконтрольованої вирубки, неодноразово критикували різні чиновники Євросоюзу. Але більшість експертів вважають, що він призвів до значного прискорення розвитку лісової, деревообробної та частково меблевої промисловості. Проте чимало керівників підприємств та асоціацій галузі заявляють, що жодних позитивних змін на ринку Україну мораторій не спричинив. То хто ж правий і чи дійсно розвиваються відповідні ринки?

Спершу зазначимо, що ЄС більше зацікавлений у сировині для власної деревообробної промисловості, ніж в українських товарах зі значною доданою вартістю, тому наполягає на скасуванні мораторію. Нещодавно чиновники ЄС заявили, що після зняття мораторію Україні виділять кредит у €600 млн. Стільки ж ЄС обіцяв нам і 2017-2018 рр.

Зовнішній ресурс, звісно, потрібен Україні, але українські урядовці вважали суму недостатньою. Отже, мораторій діє й досі і, здається, що й нова влада його не скасує.

Поки цивілізований світ виробляє зі сміття енергію та товари, Україна тоне у власних відходах. Чи є в нас шанс запобігти неминучій катастрофі?

Україна намагається розвивати відновлювану енергетику й робить на цьому шляху помітні кроки. До цього процесу активно долучаються банки та міжнародні організації

Олександр Ніколенко, керівник онлайн-банку для підприємців ТАС24 Бізнес

Напередодні старту змін на ринку електричної енергії до спільноти БІЗНЕС 100 приєднався один з найпотужніших гравців у сегменті відновлюваної енергетики — KNESS Group. Щонайменше, ми вважаємо це символічним. Адже саме приватний бізнес має зрушити з місця цю важку неповоротку систему, існуванню якої ми присвятили липневий номер.

Своїм баченням того, куди рухається і, головне, куди слід прямувати українському енергосектору, з читачами БІЗНЕСа поділився генеральний директор KNESS Group Сергій Шакалов.

Саід Шуфані, засновник виробничої групи компаній

Хочете всерйоз і надовго вийти на американський ринок? То маєте бути присутніми в short list найбільшого маркетплейсу Америки — Amazon. Як зробити це правильно, чого слід уникати та коли чекати дивідендів, БІЗНЕСу розповів Андрій Матяш, керуючий партнер консалтингової компанії “4B”

Галузь управління людськими ресурсами, або HRM (human resource management), набирає все більшої ваги в українському бізнесі. Адже цей бізнес активно втрачає кадри. А дехто вже катастрофічно

Про захист інтелектуальної власності український бізнес думає в останню чергу

Питання як правильно обрати вино у ресторані – стає на момент відвідування чи не найголовнішим. Саме вино стає важливим акомпанементом до страви, дозволяє повною мірою насолодитися його ароматом, розкрити всі смакові якості їжі.

Компанія L'Oreal Україна завершила прийом (3 липня) та аналіз заявок на здобуття національної премії «Для жінок у науці» (надалі – премія). Премія проводиться під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Партнери – Національна Академія Наук України Центр «Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності».

У Києві 2-3 серпня відбудеться Міжнародна конференція з демократичної освіти IDEC: Education NOW — головна подія року для вчителів та батьків. 

Україна здобула сумнозвісну славу дешевої робочої cили та "донора мізків" для більш розвинутих країн. На тлі нестабільної політичної та економічної ситуації в країні ця проблема дедалі загострюється і набуває катастрофічних масштабів.

І, не зважаючи на щорічне збільшення кількості мігрантів, офіційної статистики, яка веде їх облік, досі не існує. Чи не єдиним інструментом такого підрахунку є онлайн-лічильник ukrainianpeopleleaks.com. З моменту його запуску (з 20 березня 2018 року) і станом на сьогоднішній день з України виїхали 1,3 млн громадян (ця цифра змінюється щохвилини).

Про те, що змушує перспективних українців покидати рідну країну, отримувати європейську освіту та пристосовуватися до західного життя, БІЗНЕСу розповів менеджер з трансформації бізнесу в компанії SAP Austria Дмитро Клименко, який наразі здобуває ступінь МВА в одній з найпрестижніших бізнес-шкіл Європи WU Executive Academy (Відень).

Architecture & Design Thinking

Бизнес календарь
Налаштування
 • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
 • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

26 липня бізнес-асоціація ринку нерухомості UkrainianRealEstateClub проведе в IQBusinessCenter масштабний Форум Architecture & Design Thinking.

Форум проводитиметься третій рік поспіль, щорічно його відвідують більш ніж 150 міжнародних гостей, в тому числі - з Великобританії, Австрії та Німеччини. Цього року тематика заходу присвячена тому, як архітектурні проекти змінюють ландшафт міст.

 

На учасників і гостей Форуму очікують:

 • 4 спикери з презентацією унікальних кейсів та зірковий гість
 • огляд сучасних архітектурних ті дизайнерських тенденцій

Провідні українські та закордонні архітектурні компанії на прикладах власних проектів розповідатимуть, як змінюється ринок, і чого очікувати у найближчий час. Експерти поділяться власним баченням ситуації, чи актуальний для України міжнародний досвід іменитих бюро Zaha Hadid, Chapman Taylor, Atkins та інших. Обговорять, чи існує запит на естетику в містобудуванні, а головне - чи реалізується він.

Чому варто відвідати Форум?

 • Щорічно захід залучає провідних світових експертів в галузі нерухомості, архітектури і дизайну.
 • Почути думку професіоналів, що створюють комфортне і якісне середовище для людини: про нові віяння в архітектурі, що змінюють міський ландшафт, і про проблеми, що стоять на цьому шляху.
 • Обговорення квартирного питання - які критерії планування сучасних квартир і оригінальні дизайнерські рішення.
 • Цього року серед спікерів фахівці сфери архітектурних і консультаційних послуг для багатофункціональних, комерційних, житлових і транспортних проектів нерухомості в Східній Європі Urban Experts.
 • Учасники форуму розширюють ділові контакти, аналізують поточні тренди і знаходять вирішення актуальних проблем для торгової нерухомості.

Актуальні теми, які будуть розглянуті:

 • Тенденції дизайну на прикладі кейсів AVG Group
 • Планування квартир, рішення проектної групи «Архіматика»
 • Проекти на ринку заміської нерухомості, стан ринку і прогнози від архітектурної майстерні Baust Architects
 • Інфрастуктурні проекти Urban Experts

 

Серед спікерів:

 • Андрій Войтко, власник та засновник AVG Group
 • Дмитро Васильєв, засновник та головний архітектор проектної групи «Архіматика»
 • Юрій Удальцоварт-директор Baust Architects
 • Експерти Urban Experts

 

Підсумує Форум Дискусійна панель: Design thinking. Своє бачення, творчі рішення і плани озвучать фахівці Danfoss Україна; експерти компанії Partner Construction Group; а також спеціальний гість - міжнародний експерт, ім'я якого буде оголошено напередодні заходу. Слідкуйте за анонсами.

У перерві між секціями на учасників і гостей чекає ланч і бізнес-нетворкінг, де можна буде у вільній формі поспілкуватися з колегами і партнерами, зміцнити старі зв'язки і налагодити нові.

Дата: 26 липня, Київ
Локація: IQ Business Center, вул. Болсунівська, 13-15
Контактна особа: Ганна Золотницька, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.