Перейти к основному содержанию

Юрій Пивоваров: Міжнародні спікери та учасники, які відвідують КМЕФ, стають амбасадорами України в світі

пн, 11/04/2019 - 13:26

8-9 листопада 2019 року в Києві відбудеться черговий Київський міжнародний економічний форум. БІЗНЕС обговорив тематику КМЕФ-2019 та його вплив на зміни в Україні з головою оргкомітету Форуму Юрієм Пивоваровим.

— Як змінився форум за останні роки, які плани та сподівання на 6-й КМЕФ?

— По-перше, за шість років Київський міжнародний економічний форум перетворився зі щорічного заходу на масштабну платформу знань і спілкування, яка діє на постійній основі. Крім власне КМЕФ цього року ми організували ще три заходи: Конференцію наукової молоді для студентів, Форум інноваційних виробництв в Білій Церкві та Форум для малого та середнього підприємництва.

По-друге, основний форум, КМЕФ, теж сильно виріс за географією та кількістю як учасників, так і спікерів. Цього року ми очікуємо понад 2 тис. учасників, які зможуть відвідати дискусії спікерів з більш ніж 30 країн. Серед них, наприклад,у Роберт Кпман, головний економіст Світової організації торгівлі, та Джованні Сальветті, керуючий директор міжнародної банківської групи Rothschild у країнах СНД. Має бути спікер глобального масштабу, але ім’я поки тримаємо в секреті. Скажімо так, цим виступом цікавитиметься весь світ. На сайті КМЕФ можна ознайомитись з програмою та обрати панельні дискусії. Вони такі різноманітні та цікаві, що учасники вже зараз шкодують, що не зможуть бути на декількох дискусіях одночасно.

— Такими потужними будуть дискусії?

— КМЕФ-2019 вийде за рамки суто економічного форуму й охопить п’ять тематичних блоків. Обговорюватимемо, звичайно, розворот від глобалізації назад до протекціонізму та повернення промислового виробництва у розвинені країни, торгові війни та переформатування торгових альянсів. Висвітлимо масштаб зростання економік країн, що розвиваються. Адже, за оцінками експертів, В’єтнам, Індонезія та Нігерія вийдуть у світові лідери за темпами зростання ВВП та обсягами інвестицій. А ми, коли говоримо про експортний потенціал, думаємо передусім про ринки США та ЄС.

Крім макроекономіки і торгівлі на форумі також говоритимуть про інвестиції, інвестиційну привабливість та репутацію країни. На КМЕФ приїжджають інвестиційні фонди з Європи, Америки, країн Азії та Близького Сходу.

Не оминемо тему технологій. Наше завдання: показати українським підприємцям, які тенденції та технології є найактуальнішими в світі. Без модернізації неможливо говорити про інвестиції — ніхто з серйозних фондів нині не буде інвестувати в застаріле виробництво. Потрібно впроваджувати інновації, думати про майбутнє.

Важливим акцентом стане панельна дискусія щодо лідерства та підприємництва. Ми прагнемо, щоб професія підприємця була в Україні не лише прибутковою, а й престижною та популярною. Хочемо, щоб люди не боялися починати свій бізнес. В Європі малий бізнес — це фундамент середнього класу, демократії та економічної стабільності країни. В Україні, на жаль, в рази менше підприємців на душу населення, ніж в європейських країнах. Тому потрібно показувати приклади успішних підприємців і відверто говорити в тому числі про помилки. Адже немає жодного успішного бізнесу, який би не помилявся і не зустрічався б із проблемами. З одного боку, не треба їх боятися, а з іншого — потрібно вміти їх долати.

Крім цього форум підійматиме питання впливу освіти на добробут і майбутні спеціальності, впливу технологій на суспільство. Адже у технологічного зростання є два боки: крім позитиву він містить значні соціальні виклики, пов’язані з робочими місцями та вивільненням надлишкової робочої сили. Це глобальні та потенційно небезпечні соціальні зміни. Отже, говоритимемо про те, що турбує та має турбувати весь світ.

— Яка ключова, інтегральна тема цьогорічного КМЕФ?

— Ми об’єднали декілька напрямків під єдиним гаслом: “Створюючи майбутнє у світі, що змінюється”. Всі теми форуму так чи інакше пов’язані з тим, що майбутнє важко передбачити, але його можна створити. Власне, дискусії вестимуться про те, яким чином створити це майбутнє.

— Чи бачите ви зміни, які приніс в Україну КМЕФ за ці шість років?

— Складно виміряти ефект КМЕФ. Але є два напрямки, де ми вважаємо, що зробили свій внесок. По-перше, це початок публічної дискусії підприємців і влади, особливо щодо створення умов для розвитку бізнесу.

На першому КМЕФ 2014 р. Айварас Абромавичус проголосив, що держава повинна піти з економіки, й економіка розвиватиметься сама собою. А зараз абсолютно протилежний вектор, на який вказують останні світові тренди. Ми бачимо, що саме уряди спрямовують розвиток у бік тих чи інших інновацій, виробництва, науки. Країна не може бути успішною в усьому — кожен обирає свій пріоритет. В Європі це називається Smart Specialisation Strategy — стратегія вибору та розвитку спеціалізації країни. Ми хочемо актуалізувати цю дискусію на найвищому рівні.

По-друге, ті міжнародні спікери та учасники, які відвідують КМЕФ, стають амбасадорами України в світі. Багато хто приїжджає повторно. Всі вони говорять одне: “Те, що ми бачимо тут, і те, що ми бачимо в західних ЗМІ, — як біле та чорне”. Тобто там, на жаль, Україну сприймають крізь призму війни та корупції, але відвідувачі бачать — це також країна, де можна робити бізнес з прозорими та чесними партнерами, де є людський капітал та досить великий ринок.

— Раз згадали про владу, кого з топ-чиновників чекаєте на форумі?

— У КМЕФ-2019 братимуть участь прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністр розвитку економіки Тимо­фій Милованов та багато інших “топів”. Я сподіваюся, що для них форум стане платформою для спілкування. Адже зараз в України дійсно хороший шанс. Бізнесмени з європейських та азіатських країн хочуть приїхати та дізнатись плани нової влади безпосередньо від неї. Впевнений, владі буде корисно їх послухати.

— Одна з перших панелей присвячена темі глобальної кризи. До чого готуватися Україні?

— Пройшло 10 років відтоді, як сталась остання світова фінансова криза. Оскільки економіка завжди розвивається циклічно, деякі фінансисти кажуть, що дозріли умови для наступної кризи. Підливають масла у вогонь взаємини США та Китаю, але все гучніше говорять про необхідність переглянути економічні парадигми. У своїй промові від 1 вересня президент Франції Емманюєль Макрон заявив не про фінансову кризу, а про кризу капіталізму взагалі. І не лише він. У Польщі в ті ж дні двічі екс-міністр фінансів Гжегож Колодко проголосив, що для подальшого розвитку суспільства треба знайти баланс між економічним, екологічним і соціальним розвитком. На жаль, жодна з існуючих ідеологій не дозволяє вирішити цю проблему. Світ стоїть перед вибором чогось нового — якоїсь нової моделі, нової ідеології. І перехід, напевно, буде складний. Перехід від однієї моделі до іншої завжди відбувається через кризу.

— І нам треба до цього якось готуватись…

— Так. Як саме готуватись — обговоримо на КМЕФ-2019. Згаданий вище Гжегож Колодко буде спікером форуму. Серед запрошених також і президент Римського клубу Ернст фон Вайцзеккер.

— Для кого, на вашу думку, буде найкорисніше відвідати КМЕФ?

— КМЕФ корисний для всіх. Адже під час дискусій ми насамперед розширюємо кругозір наших учасників. Ми не лише даємо відповіді, а й провокуємо замислюватися і ставити запитання: куди прямує світ, в якому ми будемо жити?

Особливо корисним буде форум для середнього бізнесу. Підприємці отримають інсайти від великого бізнесу, почують візії тих, хто створює економічну політику, та зможуть познайомитися з іншими бізнесменами. Після КМЕФ-2018 бізнесмени мені казали: “Ми за два дні форуму провели більше зустрічей, ніж за три-чотири місяці роботи”. Я переконаний, цього року зустрічей в них буде ще більше.

 

Андрій Морозовський

Читайте також

Виростити «єдинорогів»: Партнерство бізнесу та освіти розвиває культуру стартапів

пн, 11/09/2020 - 12:39
Партнери освітньо-стипендійної програми CIG R&D LAB — керівники «Львівської політехніки», компаній Tech StartUp School та Chernovetskyi Investment Group — про те, чим їх вразили проєкти-переможці, в чому синергія вишів та бізнесу та перспективи співпраці.

Експортні варіанти: хто і як просуває "Made in Ukraine"

вт, 09/29/2020 - 12:00
БІЗНЕС розібрався, хто в Україні займається лобіюванням інтересів експортерів-виробників, та яких успіхів та невдач вони досягли.

Операція “Локалізація”: пошуки золотої середини

вт, 09/22/2020 - 09:11
Підприємці готові до локалізації, а от замовники їхньої продукції побоюються зниження конкуренції

Коронна фаза: COVID-19 ставить політиків і бізнес перед надскладним вибором

пт, 09/18/2020 - 22:48
Людство сьогодні вирішує, що важливіше: рятувати економіку чи планету

Тютюновий бунт: вітчизняна тютюнова галузь з легкої руки влади тріщить по швах

пт, 09/04/2020 - 10:22
Боротьба держави за податки з виробників сигарет не дає відчутного ефекту, а лише підриває галузь

Сяйво чистого розуму: інформаційно-просвітницький проєкт АТ “Фармак” — “Екошкола”

вт, 09/01/2020 - 15:53
Журнал БІЗНЕС представляє першого учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"   Виклик Допомогти в реалізації стратегії сталого розвитку держави, створивши освітню програму по усвідомленому використанню природних ресурсів і сталого розвитку шкіл.