Перейти к основному содержанию

Україна перетвориться у буферну зону, якщо не зблизиться із сусідами, - експерт

чт, 04/18/2019 - 16:24

В Українському інституті майбутнього (УIM) попереджають, що Україна може перетворитися у буферну зону, якщо не буде зближуватися з сусідніми європейськими країнами.

 Таку думку висловив експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" УIM Ілля Куса під час презентації доповіді "Виклики майбутнього президента" 18 квітня, передає кореспондент "БІЗНЕСу".

Він зауважив, що, поляки, наприклад, не дуже дружать з Росією і розглядають Україну як територію, яка затримає Росію за рахунок своїх життів.

"Східна Європа буде захищена, але нам не вигідно стати буферною зоною. Коли ви буферна зона - це постійний ризик. Тобто, жодний інвестор сюди не прийде, в буфер ніхто вкладати не буде. Еліти повинні бути прогнозовані для інвестора, у нас такого немає.
Ще один ризик - це ніхто не буде тут робити виробництво. Наприклад, Китай стабільніший, а базу виробництва відкривати в Україні не будуть. Тому що гроші люблять тишу. З економічної точки зору, якщо ми не будемо брати участь в регіональних альянсах, регіональних інфраструктурних проектах, то ми опинимося на периферії політики. Ми ризикуємо залишитися якимось Сомалі, в яких будуть вкладати, щоб ми чисто залишалися на плаву. Цього ризику можна уникнути, зближуючись з сусідами", - вважає Куса.

Він попереджає, що "Україна зрештою опиниться на столі переговорів провідних держав як одна з багатьох розмінних монет, що може стати загрозою національній безпеці і навіть суверенітету держави".

"Якщо Україна продовжуватиме ігнорувати своїх сусідів і не розвиватиме з ними стосунків, то вона ризикує стати буферною зоною в регіональних геополітичних концепціях Польщі, Угорщини, Балтії, Румунії, Словаччини, Чехії", - резюмував експерт.

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.