Перейти к основному содержанию

“Як що ми будемо просуватися такими ж темпами, то швидше пересадимо споживача в економніше авто”

вт, 02/27/2018 - 15:22

Олександр Тимофєєв, генеральний директор компанії “АВТ Баварія Україна”, офіційного імпортера автомобілів BMW в У країні

Баварський автовиробник все більше акцентується на створенні електрифікованих автомобілів. У планах BMW — найближчим часом випустити кілька популярних моделей, обладнаних електроприводом. У майбутньому BMW Group планує електрифікувати всю лінійку своїх авто. Але чи готові українські споживачі до зміни тренда та чому BMW так стрімко освоюється на цьому ринку, БІЗНЕСу розповів Олександр Тимофєєв, генеральний директор компанії “АВТ Баварія Україна”, офіційного імпортера автомобілів BMW в Україні

— Україна є найдинамічнішим ринком у Європі по приросту кількості електромобілів. Але позитивна статистика обумовлена виключно низькою порівняльною базою. Що, на вашу думку, стримує повноцінний запуск ринку?

— Насправді приріст обумовлений не низькою базою, а вартістю вживаних авто. Вони масово завозяться в Україну з ринку США. Безумовно, є велика кількість споживачів, і вони розуміють, що майбутнє — за таким видом транспорту, і намагаються якимось чином пересідати в електрокари. Тим більше що прийняття достатньо революційного Закону про скасування мита і ПДВ дозволило миттєво збільшити продажі саме нових авто і таким чином створити жорстку конкуренцію “сірому” ринку, гравці якого ввозять електрокари по низьких цінах. Зараз ми можемо забезпечити населення саме новими авто, а не відновленими, які побували в ДТ П чи мали якісь несправності. І це позитивний сигнал від нашої держави, яка певною мірою потурбувалась про майбутнє. Якщо ми будемо й надалі просуватися такими ж темпами, то зможемо швидше пересадити споживача в економічніше авто.

За весь минулий рік ми продали лише 30 електрокарів. А цього року практично за два місяці — 20. Товар, який ми пропонуємо, у місті абсолютно незамінний. У нас є можливість запропонувати покупцю і хорошу ціну, і гідний сервіс, оскільки електричне авто не потребує частого відвідування станцій технічного обслуговування. Масло замінювати не треба, фільтр лише один — в салоні, гальмівні колодки теж рідко доводиться замінювати, оскільки у таких машинах застосовані методи рекуперації — авто починає гальмувати, коли водій прибрав ногу з педалі.

Тому ми все будемо робити для того, аби преференції були збережені й на наступні роки. Щоб ми могли активізувати продаж електрокарів.

Є речі, які перешкоджають розвитку цього бізнесу. Достатньо обмежена мережа зарядних станцій, а вони мають часто зустрічатися на дорогах. На жаль, існують закони, які не дозволяють продавати електроенергію нікому, окрім обленерго. Однак велика кількість операторів прагнуть мати свої електрозарядки. Ті, які вже існують, є більше маркетинговими, це — промоушн. Наприклад, при ній платна стоянка чи щось інше. Так не має бути. Тобто, на мою думку, варто розширювати коло і можливості організацій, які могли б продавати електроенергію, щоб розвивати інфраструктуру, а з нею і бізнес офіційних продажів електромобілів.

— 2021 р. BMW планувало випустити iNext — повністю електричний та автономний електрокар із запасом ходу 700 км, який позиціонується як безпосередній конкурент е-мобілів Tesla. І готує ще 25 нових електрокарів. Вже цьогоріч BMW прагне на 50% збільшити свої продажі. Україна потрапляє в глобальний тренд BMW?

— Наша країна цікава всім операторам, які виробляють будь-який автомобільний товар. Щодо нашого концерну, то ми дійсно зацікавлені, аби продавали саме ці електромобілі. Перелом відбудеться саме тоді, коли запас ходу буде доведено до 500-600 км, і це фактично сприятиме серйозним змінам у споживанні електромобілів в Україні. Це у випадку, якщо, звичайно, буде збережено преференції у вигляді скасування мита і ПДВ. Україна схильна до їзди на електрокарах, оскільки відстані між містами в середньому становлять 500 км. У водія є можливість використовувати авто не лише в місті, але й за межами і на більших відстанях. Особливо якщо в нього є власна швидка зарядка. От тоді й відбудеться той перелом у продажі електрокарів. Я знаю, що багато хто з операторів досить активно вивчає нашу країну на предмет ввозу електричних авто.

— Багато хто з імпортерів поки або відклали офіційну роботу з електромобілями в Україні, або працюють у тестовому режимі. Яку стратегію обрав концерн BMW?

— Ми вже рік офіційно ввозимо електромобілі. І пишаємося цим! Вважаємо, що варто якомога швидше розвивати цей бізнес. Впевнений, що решта імпортерів, дивлячись на нас, теж почнуть активно займатись продажем електрокарів. Донедавна це було захопленням та розвагою. Але тільки-но скасували мито і ПДВ — це стало бізнесом. Адже електрокари практично зрівнялись в ціні з бензиновими авто з такою ж комплектацію, оснащенням. І якщо людина на день проїжджає 200 км чи більше, то для неї електрокар стає економічно вигідним.

— Наразі в українській лінійці BMW два електромобілі — і3 і умовно і8 (гібрид). Планується розширювати лінійку (BMW активно проявляє себе і в області двоколісного транспорту, а її різноманітні моделі включають і електричні мотоцикли) і виводити iBMW в окремий напрямок в Україні — зі своїми салонами, демонстраційними майданчиками, сервісними центрами?

— Авто i8 — не зовсім електромобіль, оскільки у нього є силова установка. Тобто якусь частину шляху він може їхати на електриці, а потім має увімкнутися двигун, який заряджає генератор. Але все ж таки це авто наступного покоління. І в них є своя привабливість. Цей клас авто потребує підзарядки, широкої гами зарядних станцій. Але питання в тому, що усі ці гібридні авто мають силову установку на двигун внутрішнього згоряння. Взагалі гібрид — це як тимчасовий захід для того, аби створити певний клас авто. Потреба в них буде різко знижуватись, коли з’явиться сімейство з великим пробігом та запасом ходу. Враховуючи ментальність українського населення, яке стало прогресивнішим, яке розуміє, що це транспорт майбутнього, і активно використовує його, у нас є усі шанси вийти на ринок.

Ми активно готуємось до ввезення більшої кількості електрокарів. У нас по всій Україні 18 точок продажу і ремонту. Прагнемо протягом двох років оснастити усі ці точки усім необхідним обладнанням, в тому числі і тестовим, аби у салонах було багато можливостей для продажу електрокарів.

До речі, в нас у салонах є зарядні пристрої для наших клієнтів, які можуть приїхати і підзарядити свої авто. Але зверну вашу увагу на те, що ми не зобов’язані займатись електрозарядними станціями. Адже автосалони не мають своїх АЗС. Це окремий бізнес. Щодо демонстраційних майданчиків, то в нас є тестові парки, де можна протестувати усі електричні авто, які ми продаємо.

 

Читайте також

Марина Харрісон: “Основні пріоритети для нас — різноманітність та інклюзивність”

пт, 12/04/2020 - 15:33
Віце-президентка з персоналу Carlsberg Ukraine Марина Харрісон — про шанси для молодих талантів, ДНК компанії та “Управління з турботою”.

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.

Безготівкова місія: банки підхоплюють бум e-комерс

пт, 10/23/2020 - 16:35
Торгівля переходить в онлайн, а банківникии пропонують нові варіанти безготівкових розрахунків для МСБ

Прискорювачі росту: малих аграріїв почали підживлювати з декількох джерел

пт, 10/23/2020 - 14:14
Малі та середні сільгоспвиробники нині можуть отримувати фінансування за підтримки держави, банків та навіть великих українських агрохолдингів