Перейти к основному содержанию

В Україні запустили Фонд підтримки стартапів

чт, 07/11/2019 - 12:50

Сьогодні, 11 липня, в Україні офіційно запустили роботу Фонду розвитку інновацій, спрямованого на підтримку та розвиток інновацій і стартапів.

Як повідомляє БІЗНЕС, презентація державного фонду відбулася в інноваційному парку UNIT.City бізнесмена, співінвестора БІЗНЕС100 Василя Хмельницького.

Як наголосив під час презентації прем`єр-міністр Володимир Гройсман, у процесі створення такого Фонду було важливо забезпечити його прозору і відкриту роботу, "щоб це не була якась чергова державна установа, яка щось закрито буде робити, когось окремо підтримувати". 

"Фонд стартапів – це якісний інструмент, який працює у розвинутих країнах. Тепер він буде і в Україні – прозорий, прогресивний і ефективний. Ми наповнили його ресурсом. Сьогодні це 400 мільйонів реальних грошей, які будуть направлятися на підтримку таких стартапів – від 25 тисяч до 75 тисяч доларів до 24 місяців реалізації проєктів", – сказав глава уряду. При цьому він не виключив, що бюджет Фонду в мабутньому може зрости до 4 млрд грн.

Изображение удалено.

У свою чергу, міністр фінансів Оксана Маркарова зауважила, що до цього часу в Україні не було інструментів підтримки стартапів на початковому етапі. За її словами, при створенні українського Фонду був врахований досвід євпропейських країн, зокрема Австрії, Польщі, Фінляндії, Швеції.  

"Наш бюжет зараз складає 390 млн грн. Ми його спрямовуємо на надання грантового фінансування, але інше фінансування також може бути можливим", – зазначила Маркарова. 

Загальне керівництво Фондом та всі рішення ухвалюватиме наглядова рада, до складу якої увійдуть сім представників: Олена Кошарна (засновниця компанії Horizon Capital та співзасновниця БІЗНЕС100), Леся Севрук (ECG), Вікторія Тігіпко (TA Ventures), Чарльз Вайтгед (Cornel Tech), заступник міністра фінансів Юрій Гелетій, Олександр Риженко (Держагетство з електронного урядування e-gov) та Дмитро Шимків (Darnitsa).

Изображение удалено.

Також у Фонді працюватимуть експертна рада, яка складається з 10 вузькопрофільних експертів. Вони робитимуть висновки по проєктах, зокрема, щодо технічної доцільності.  

Конкурсна комісія включатиме сімох представників, які безпосередньо відбиратимуть проєкти для надання фінансування.

Изображение удалено.

Операційний блок забезпечуватиме діяльність Фонду та адміністрування програм.

"Управлінням Фонду буде займатися наш Офіс управління іншими державними та міжнародними інвестпроєтками. Тому Фонд взагалі не матиме адмінстративного персоналу і не буде проїдати ті кошти, які виділяються на проєкти", – зауважила міністр. 

Изображение удалено.

 Найближчим часом наглядова рада має хзібратися на засідання та оголосити конкурс проєктів.

У свою чергу, СЕО та керуючий партнер UNIT.City Макс Яковер поінформував, що з вересня можна буде подавати заявки онлайн на порталі Фонду.

Потім конкурсна комісія оцінить проекти, проведе "живий пітчинг", визначить переможця, з яким буде укладено договір. 

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.