Перейти к основному содержанию

Уряд затвердив модель розділення "Нафтогазу"

ср, 05/22/2019 - 16:29

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про відокремлення газотранспортної системи України за моделлю OU (Ownership unbundling).

 Про це повідомляє БІЗНЕС з посиланням на компанію Магістральні газопроводи України (МГУ).

Як зазначається, модель базується на принципі власності (OU або Ownership unbundling) і передбачає подачу заявки на сертифікацію, підписання транзитної угоди і отримання майна необхідного для транспортування газу компанією МГУ. Ця модель не вимагає додаткових змін в законодавстві на відміну від моделі ISO (Independent System Operator), запропонованої "Нафтогазом".

"Рішення дає можливість почати виконувати зовнішні зобов'язання України перед ЄС і, що головне, зобов'язання по створенню лібералізованого ринку газу перед кінцевими споживачами", - зазначили в компанії.

При цьому в МГУ наголосили, що проведення анбандлінга за урядовою моделлю і створення до 2020 року незалежного оператора ГТС залежить від "тісної співпраці з Нафтогазом".

Нагадаємо, 17 травня виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що запропонована урядом модель анбандлінгу НАК може призвести до програшу України російському "Газпрому" в новому Стокгольмському арбітражі, що змусить "Нафтогаз" повертати російській газовій компанії 3 млрд доларів.

Відзначимо, що "Нафтогаз" має передати газотранспортні активи новому незалежному оператору до 1 січня 2020 року.

Довідка: Анбандлінг – це відокремлення діяльності з транспортування природного газу (діяльності оператора ГТС) від видобутку і постачання природного газу та електричної енергії.

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.