Перейти к основному содержанию

Українські перевізники розробили нові правила для ринку таксі

чт, 07/11/2019 - 18:54

Асоціація відповідальних перевізників, а також Uklon, Uber, Bolt, Transflot та інші гравці ринку розробили концепцію нового законодавчого регулювання ринку таксі, а також підписали меморандум про співпрацю.

Презентація законодавчої інінціативи відбулася сьогодні, 11 липня, в Американській Торговельній Палаті, повідомляє БІЗНЕС з посиланням на пресслужбу Bolt.

Згідно зі статистикою, річний обсяг ринку перевезень в Україні становить 40 млрд грн, тоді як більша частина перевізників перебуває "в тіні", а це близько 200 тисяч водіїв.

Головна мета законопроекту – легалізувати ринок таксі, змінити застаріле законодавство і впровадити зручний і загальнодоступний механізм для водіїв, який дозволить швидко і зручно оформити дозвіл для здійснення перевезень.

"Результатом нашої спільної роботи стане нове законодавство, яке істотно спрощує роботу всіх учасників ринку пасажирських перевезень, унеможливлює роботу "в тіні" і дає можливість ефективного контролю з боку держави", – сказав регіональний менеджер Bolt в Україні Тарас Потічний.

За його словами, новий закон пропонує скасувати ліцензування для внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та на замовлення, скасувати необхідність обов'язкової реєстрації водіїв як ФОП і потребу мати сертифікований таксометр, а також потребу подавати додаткову звітність.

Натомість пропонується ввести нові категорії перевізників – автомобільний індивідуальний перевізник і автомобільний самозайнятий перевізник. Перший зможе працювати з усіма сервісами та агрегаторами на ринку (включаючи Uklon, Uber, Bolt), другий – повністю самостійно.

Водій повинен буде отримати дозвіл ("токен") автомобільного індивідуального/самозайнятого перевізника, який діятиме протягом певного терміну (на 1 місяць чи 1 рік).

За даними Ain.ua, вартість річного дозволу дорівнюватиме рівню мінімальної заробітної плати, встановленої в бюджеті поточного року. Якщо перевізник буде користуватися електрокаром, плата складе 1/2 від "мінімалки". Вартість дозволу на місяць – 1/12 від річної + 5%.

На перші два роки, пропонується ввести пільгову ставку "токена" – 2500 грн. 

"Запропонована модель відповідає інтересам водіїв, які отримують прості і зрозумілі правила доступу і діяльності на ринку, а ми зі свого боку будемо надавати їм всіляку підтримку з тим, щоб забезпечити повне і безумовне виконання нових правил. Також вона відповідає інтересам держави, оскільки дозволить вивести "з тіні" і забезпечити додаткові надходження до бюджету. І, нарешті, така модель в інтересах пасажирів, оскільки створить чесну конкуренцію на ринку, що призведе до зростання якості послуг", – переконує Потічий.

 

Читайте також: Українські Uber і Bolt відмовляються від "євроблях"

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.