Перейти к основному содержанию

Україна на EXPO 2020

пт, 11/01/2019 - 11:57

За запрошенням віце-президента, прем’єр-міністра ОАЕ та правителя емірату Дубай Україна їде на EXPO 2020

Для національного павільйону (далі — павільйон), де буде розміщено українську експозицію, організатори виставки відвели ділянку площею 1500 кв.м. Нашими сусідами будуть Великобританія та Монако.

При проектуванні будівлі розробники орієнтувались на архітектурний стиль “біоніка”, якому притаманне запозичення форм у природи. Головна технічна особливість будівлі — ідея багаторівневої землі. Сам павільйон у формі пшеничного колоса  виконають у жовто-блакитних тонах і максимально оздоблять натуральними матеріалами, справжнім ґрунтом і зеленими насадженнями. Фасад буде прикрашено цікавою інтерпретацією традиційного орнаменту, щоб підкреслити тісний зв’язок сучасної, технологічної України з культурними здобутками нащадків. Опорні елементи конструкції стилі­зують під переплетені гілки дерев. Всередині будівлі планують використати велику кількість скла, аби завдяки сонячному світлу виникало відчуття перебування у реальній природній зоні. А на рівних площинах фасадів транслюватимуться відеоматеріали.

Smart Україна: єднаючи світ

Концепція української експозиції ґрунтується на глобальних світових проблемах: використанні природних ресурсів, екологічній кризі та перенаселенні міст. Кожна країна має вчасно реагувати на зміни, розвивати раціоналізм та інноваційність мислення. Концепцію життя заради невпинного розвитку суспільства можна назвати Smart-ідеологією. Саме тому офіційна назва українського павільйону — “Smart Ukraine: Connecting Dots”.

У рамках підтеми “Можливість” (Opportunity) Україна представлятиме технологічні винаходи, спрямовані на покращення життя та побуту як кожної окремої людини, так і всього людства.

Частина технологій української експозиції представить систему шерінгу, що відповідає підтемі “Мобільність” (Mobility). Саме шерінг дозволяє мобільно використовувати сервіси там, де це необхідно.

Підтема “Сталий розвиток” (Sustainability) розуміється як збалансоване задоволення потреб сучасної людини з урахуванням інтересів майбутніх поколінь. Такий підхід можливий лише за умови раціонального використання природних ресурсів, оптимізації виробництва та переходу до екологічних технологій.

Завдання української експозиції — показати унікальність культури нашої країни. Україна — держава, що інноваційно розвивається навіть в умовах зовнішньої агресії. Розробники концепції висвітлення культурного спадку враховували історію не лише 28 років незалежності, а й доби Київської Русі та Гетьманщини. Окрему увагу приділять відомим українцям з міжнародної діаспори, які прославилися культурною діяльністю, науковими розробками тощо.

У павільйоні Smart Ukraine можна буде побачити як функціонуючі прилади, так і твори мистецтва та смарт-одяг. Представники будь-яких країн і соціально-демографічних груп обов’язково знайдуть тут щось цікаве для себе. До того ж буде можливість інтерактивної взає­модії з представленими речами.

Чим дивуватимемо

Координаційний комітет з підготовки до EXPO 2020 запевняє, що в ОАЕ українці покажуть найцікавіші проекти, що якнайкраще розкриють експортний потенціал та привабливі інвестиційні можливості України. Серед них, зокрема, інноваційні рішення в аграрній сфері, промисловості, енергетиці та енерго­ефективності. Будуть також представлені інфраструктурні проекти, галузь машинобудування, авіакосмічна сфера. Частину виробів для продажу ремісники виготовлять на місці. Багато товарів будуть безпосередньо стосуватися української культури й історичного побуту.

Окремо варто відзначити експонати команди конструкторського бюро IDA на чолі з Алексом Приходьком, які продемонструють одразу три сталих інноваційних рішення та матимуть чотири місця у павільйоні. Біля входу в павільйон гостей зустрінуть два експонати Smart Oasis Lounge — так звані інноваційні автономні фонтани, що конденсують воду з повітря. Це технічне рішення може вирішити глобальну проблему нестачі питної води не лише для жителів Дубаю, а в перспективі й для цілого світу. Всередині павільйону конструкторське бюро IDA дивуватиме відвідувачів автономними роботизованими тепличними модулями Smart Oasis Farm, які дозволяють вирощувати продукти в екстремальних умовах, та автономними системами очищення сонячних панелей Smart Oasis Solar, які забезпечують максимальну щоденну ефективність генерації сонячної енергії.

Переваги для України

У рамках EXPO 2020 передбачено проведення цілої низки ділових та культурних заходів. Так, 23 жовтня 2020 р. відбудеться Національний день України — офіційний захід, передбачений регламентом роботи EXPO 2020. Під час виставки відбуватимуться Інноваційні дні України, “Агро-Україна: перспективи співробітництва”, Дні економіки України, Українські експортні тижні. 9 квітня 2021 р., напередодні офіційного закриття Всесвітньої виставки, передбачена участь офіційної делегації України на рівні керівництва держави, уряду та супровод­жуючих посадовців, а також культурна програма за участю відомих українських музичних колективів.

Кілька експонатів для прикладу у павільйоні Smart Ukraine:

 • SolarGaps —
  “розумні” жалюзі, що добувають сонячну енергію.
 • Cardiomo —
  пристрій для контролю за роботою серця.
 • Passiv Dom —
  будинок, на­друкований на 3D-принтері.
 • Hideez —
  стартап, який займається розробкою “розумних” брелока-ключа і браслета.
 • Підручник.ua —
  онлайн-­матеріали для навчання.
 • Kwambio —
  український 3D-принтер для кераміки.
 • Delfast —
  електробайк з найбільшим у світі запасом ходу (380 км на одному заряді).
 • Raccoon —
  технологічне рішення для реабілітації людей з травмами рук.

Передбачається, що участь в EXPO 2020 забезпечить для України:

 • покращення національного іміджу на міжнародному рівні завдяки демонстрації економічних, наукових та культурних досягнень;
 • залучення інвестицій в перспективні інтег­раційні та індустріальні проекти, в розвиток інфраструктури та енергетики;
 • активізацію двостороннього співробітництва з різними країнами, закріплення існуючих та налагодження нових контактів серед представників промисловості, науки, культури та бізнес-спільноти;
 • підтримку та розвиток бізнесу;
 • просування українських товарів і послуг на світові ринки;
 • презентацію українських стартапів та інноваційного підприємництва.

Враховуючи масштабність заходу, а також стислі терміни до його початку, забезпечення участі України в EXPO 2020 на належному рівні було визначено як одне з пріоритетних завдань, що знаходяться на особистому контролі керівництва Міністерства розвитку економіки та уряду України.

 

Світлана Бовшовська

Читайте також

Виростити «єдинорогів»: Партнерство бізнесу та освіти розвиває культуру стартапів

пн, 11/09/2020 - 12:39
Партнери освітньо-стипендійної програми CIG R&D LAB — керівники «Львівської політехніки», компаній Tech StartUp School та Chernovetskyi Investment Group — про те, чим їх вразили проєкти-переможці, в чому синергія вишів та бізнесу та перспективи співпраці.

Експортні варіанти: хто і як просуває "Made in Ukraine"

вт, 09/29/2020 - 12:00
БІЗНЕС розібрався, хто в Україні займається лобіюванням інтересів експортерів-виробників, та яких успіхів та невдач вони досягли.

Операція “Локалізація”: пошуки золотої середини

вт, 09/22/2020 - 09:11
Підприємці готові до локалізації, а от замовники їхньої продукції побоюються зниження конкуренції

Коронна фаза: COVID-19 ставить політиків і бізнес перед надскладним вибором

пт, 09/18/2020 - 22:48
Людство сьогодні вирішує, що важливіше: рятувати економіку чи планету

Тютюновий бунт: вітчизняна тютюнова галузь з легкої руки влади тріщить по швах

пт, 09/04/2020 - 10:22
Боротьба держави за податки з виробників сигарет не дає відчутного ефекту, а лише підриває галузь

Сяйво чистого розуму: інформаційно-просвітницький проєкт АТ “Фармак” — “Екошкола”

вт, 09/01/2020 - 15:53
Журнал БІЗНЕС представляє першого учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"   Виклик Допомогти в реалізації стратегії сталого розвитку держави, створивши освітню програму по усвідомленому використанню природних ресурсів і сталого розвитку шкіл.