Перейти к основному содержанию

“Україна може стати одним з більших ринків Європи”

пн, 02/26/2018 - 18:00

Олександр Остапович, комерційний директор MAN Truck & Bus Ukraine LLC

— Здається, ринок вантажівок вже вийшов з кризи, в якій перебувала вся економіка України останні п’ять років, чи близький до того. Як вважаєте?

 — Якщо говорити про рівень 2008 р., то ще не вийшли. Водночас ринок міняється. Я не можу сказати, що ринок 2012 р. і нинішній однакові. Він змінюється передусім якісно. Гравці, може, й ті самі, але змінився продукт, який поставляється. Наприклад, якщо в 2012 р. кожен третій вантажний автомобіль був європейським, то у 2017 р. — кожен другий. Тому минулий рік для нас став другим після 2008 р. по продажах. Як не дивно, це говорить про те, що люди почали рахувати гроші. Що цікаво: криза змушує рахувати не “короткі” гроші, а саме “довгі”. Адже якісний вантажний автомобіль — це інвестиція.

— Які найбільші партії вантажівок вам замовляли в Україні?

— Від 100 одиниць. Звичайно, в нас є пропозиції для великого, середнього бізнесу і роздріб. Великий бізнес, звичайно, інертніший. В нього є вибір, куди вкладати гроші. Це може бути не лише транспорт. Ми говоримо про середній чек за авто близько €100 тис. Це може бути парк вантажівок, а може бути і новий завод. Але все одно йдеться про стратегію не на один рік.

— Зараз добре видно, що частка агросектора в економіці України збільшується. Передусім, мабуть, завдяки середньому бізнесу. Для вас ця тенденція помітна? В них користуються попитом ваші авто?

— Звичайно. З 2014 р. ми почали активно виходити в агросектор. Стали відбуватись зміни в діяльності самого ринку. Це активна переорієнтація на європейський ринок, введення технічних обмежень і стандартів, скажімо, Евро-5. Це одразу обмежило використання пострадянської техніки для перевезень. І дозволило зайняти ринок європейській техніці, а це економічність, менша вага і відповідність усім стандартам. На зміну ситуації на ринку ми відреагували оперативно. Сегмент агро для нас став масовим. Ми змогли уніфікувати техніку, поставляємо декілька стандартизованих моделей. Причому на складі ми тримаємо не одне-два, як раніше, а 40-60 авто. Це напрацьовані типові рішення під попит аграріїв. Все одно, що прийти в салон легкових авто і вибрати той варіант, який найкраще підходить. Це вже помітно на дорогах. Можна побачити тягачі MAN с причепами, напівпричепами, що везуть соняшник, кукурудзу, інше зерно.

— З огляду на це, які моделі користуються найбільшим попитом?

— Ми вже кілька років тому представили варіанти комплектації. Вже не базові, а такі, що передбачають достатній рівень комфорту для водія, до якого ми ставимось як до клієнта в тому числі. Кондиціонер, обігрівач, спальне місце — це все, звичайно, є.

Це було авто TGS 21.440, нетипове навіть для наших ринків. По суті, його не поставляли нікому з наших сусідів, його готували саме для України. В цій вантажівці передбачені і посилені мости, враховуючи стан наших доріг, і набір опцій, щоб збалансувати ціну для власника і комфорт для водія. Зараз, хоча ми ще не дуже це анонсували, вже потихеньку продаємо модель TGX 18.440. Першу партію цих авто було завезено в Україну два-три тижні тому і вже розпродано. Офіційну презентацію, напевно, зробимо трохи пізніше.

— Тобто до посівної готуєтесь?

— Так, маємо таку можливість, оскільки ринок стабілізувався. Вже можна оперувати певними цифрами. Прогнозувати продажі стало трохи легше. Відповідно, можна планувати під це склад, аби уникати точки дефіциту. І тому саме в цьому сегменті цей рік ми почали активніше, ніж попередні. Напевно, і клієнти міняються. Вони розуміють, що існує цикл постачання. І якщо прийти за авто в березні, коли починається посівна, чи у вересні — на жнива, то можуть прийти ще 100 таких самих клієнтів.

— Як ви вважаєте, скільки років треба Україні, щоб стати повноцінним учасником європейського ринку?

— Насправді, я гадаю, що Україна має всі шанси стати одним з більших ринків Європи, будь то вантажний чи легковий сегмент, протягом дуже короткого часу. Збільшити, наприклад, кількість продажів вантажних автомобілів у 5-6 разів. Для цього просто треба зафіксувати єдині прозорі правила і не змінювати їх.

Читайте також

Марина Харрісон: “Основні пріоритети для нас — різноманітність та інклюзивність”

пт, 12/04/2020 - 15:33
Віце-президентка з персоналу Carlsberg Ukraine Марина Харрісон — про шанси для молодих талантів, ДНК компанії та “Управління з турботою”.

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.

Безготівкова місія: банки підхоплюють бум e-комерс

пт, 10/23/2020 - 16:35
Торгівля переходить в онлайн, а банківникии пропонують нові варіанти безготівкових розрахунків для МСБ

Прискорювачі росту: малих аграріїв почали підживлювати з декількох джерел

пт, 10/23/2020 - 14:14
Малі та середні сільгоспвиробники нині можуть отримувати фінансування за підтримки держави, банків та навіть великих українських агрохолдингів