Перейти к основному содержанию

Топ-50: провідні юридичні фірми Украни

пн, 12/11/2017 - 08:13

Кращі юристи України

Лідери українського ринку юридичних послуг цього року збільшили обсяг фінансових надходжень в середньому на 15%. Це підтверджує щорічне всеукраїнське дослідження “50 провідних юридичних фірм України”, що проводить газета “Юридична практика” з 1997 р.

Тенденція до зростання фінансових показників зберігається другий рік поспіль, але ринок досі далекий навіть від результатів не надто успішного 2010 р.

При цьому позитивні тенденції, що їх починають фіксувати учасники українського юридичного ринку, дають підстави стверджувати, що навіть за невеликого поліпшення ситуації в державі наберуть обертів транзакційні практики, а вирішення спорів вийде на якісно новий рівень. Готуючись до цього, юридичні фірми активно зайнялися питаннями свого позиціонування на ринку в цілому і посилення експертизи в окремих практиках.

Провідною юридичною фірмою, яка практикує в Україні, цьогоріч став київський офіс міжнародної юрфірми BakerMcKenzie. Багаторічний лідер дослідження юридична фірма Asters в 2017 р. посіла друге місце. А замикає трійку лідерів юридична фірма SayenkoKharenko.

Таким чином, лідерство продовжують утримувати “системні юридичні фірми”, що мають ресурс балансування в умовах турбулентного ринку. А найдинамічнішими слід визнати молоді команди, які спеціалізуються переважно на вирішенні спорів. Найпоширенішою і високодохідною очікувано стала судова практика.

Досить непоганими з урахуванням поточної ринкової ситуації виявилися результати практик корпоративного права та оподаткування. Позитивні тенденції фіксуються в банківській і фінансовій практиках. Порівняно з минулим роком зростає популярність послуг в сфері комплаєнсу, розвивається практика супроводу проектів у сфері державно-приватного партнерства, формується пул юридичних фірм, що займаються Government Relations.

Зберігається тенденція до секторальної спеціалізації гравців юридичного ринку. Серед найперспективніших практик — агроринок, енергетика, фармацевтика і, бе­зумовно, IT-сфера.

Крім вузькоспеціалізованих бутиків в цих практиках активно працюють і великі багатопрофільні юридичні компанії. І якщо агро- і energy-спеціалізація сформувалися досить давно, то IT-практика  — актуальний тренд. Більше того, про LegalTech дедалі частіше говорять в контексті модернізації класичних практик — боти проводять патентний пошук, пишуть проекти договорів, підбирають судові прецеденти... Абсолютна більшість гравців юридичного ринку, як мінімум, усвідомлюють безперспективність ігнорування технічного процесу, а найбільш далекоглядні самі ініціюють інноваційні розробки.

В цілому, складається враження, що український юридичний бізнес настільки адаптувався до турбулентності економіки, що надає перевагу розмовам не про складнощі, а про можливості кризового часу. А в переліку бізнес-викликів економіко-політичний фактор поступово витісняється стрімкою “айтізацією” ринку юридичних послуг.

Інша справа — хто з юридичних фірм і наскільки ефективно зможе скористатися наявними можливостями. Про це ми зможемо судити за підсумками дослід­ження 2018 р.

Олексій Насадюк,
керівник проекту “50 провідних юридичних фірм України”

“50 провідних юридичних фірм України”

Дослідження “50 провідних юридичних фірм України” газета “Юридична практика” проводить з 1997 р. Учасники ринку ранжуються за чітко визначеними критеріями: масштабом бізнесу (кількістю юристів та фінансовими результатами), якістю та кількістю угод і спорів, які вони супроводжували, а також їхньою професійною репутацією.

Період дослідження охоплює 12 календарних місяців: I-III квартали поточного року і IV квартал минулого. Всі дані зводяться воєдино за допомогою зважених коефіцієнтів, значення яких відноситься до комерційної інформації і не розголошується.

При оцінці роботи юридичних фірм до всіх застосовується єдиний підхід, і в цьому відношенні всі учасники дослідження знаходяться в рівних умовах. Співвідношення коефіцієнтів підіб­рано таким чином, щоб найбільш органічно інтегрувати в підсумковій таблиці всі показники.

При цьому з огляду на застосовувану багатофакторну модель жоден з критеріїв не має вирішального значення. Вод­ночас найбільш збалансованих результатів досягають ті юридичні фірми, які надають повну інформацію і підтверджують її відповідно до встановлених вимог. Аналітична група залишає за собою право вибіркової перевірки відомостей, зазначених у ході анкетування.

На завершальному етапі дослідження результати, отримані під час соціологічних розрахунків, оцінює експертна рада. Експерти можуть відкорегувати місця в рейтингу не більше ніж 15 з представлених в ньому юридичних фірм, якщо, на їхню думку, в цьому є потреба. Дані, отримані від експертів, узагальнюються, розраховуються коригуючі коефіцієнти, що визначають підсумкове місце юридичної фірми в рейтингу “50 провідних юридичних фірм України”.

p 43

p 44

p 45

Читайте також

Виростити «єдинорогів»: Партнерство бізнесу та освіти розвиває культуру стартапів

пн, 11/09/2020 - 12:39
Партнери освітньо-стипендійної програми CIG R&D LAB — керівники «Львівської політехніки», компаній Tech StartUp School та Chernovetskyi Investment Group — про те, чим їх вразили проєкти-переможці, в чому синергія вишів та бізнесу та перспективи співпраці.

Експортні варіанти: хто і як просуває "Made in Ukraine"

вт, 09/29/2020 - 12:00
БІЗНЕС розібрався, хто в Україні займається лобіюванням інтересів експортерів-виробників, та яких успіхів та невдач вони досягли.

Операція “Локалізація”: пошуки золотої середини

вт, 09/22/2020 - 09:11
Підприємці готові до локалізації, а от замовники їхньої продукції побоюються зниження конкуренції

Коронна фаза: COVID-19 ставить політиків і бізнес перед надскладним вибором

пт, 09/18/2020 - 22:48
Людство сьогодні вирішує, що важливіше: рятувати економіку чи планету

Тютюновий бунт: вітчизняна тютюнова галузь з легкої руки влади тріщить по швах

пт, 09/04/2020 - 10:22
Боротьба держави за податки з виробників сигарет не дає відчутного ефекту, а лише підриває галузь

Сяйво чистого розуму: інформаційно-просвітницький проєкт АТ “Фармак” — “Екошкола”

вт, 09/01/2020 - 15:53
Журнал БІЗНЕС представляє першого учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"   Виклик Допомогти в реалізації стратегії сталого розвитку держави, створивши освітню програму по усвідомленому використанню природних ресурсів і сталого розвитку шкіл.