Перейти к основному содержанию

Свої серед чужих

вт, 08/21/2018 - 15:18

Страховики впевнено збільшують обсяги страхування туристів. Клієнтам лишається вивчити кілька правил, як вдало обрати страховий захист та зберегти кошти у випадку прикростей під час перебування за кордоном

За даними Державної служби статистики, кількість туристів — громадян України, які виїжджали за кордон, за 2015-2017 рр. збільшилась майже на 40% — до 2,3 млн осіб. Коли вводився безвізовий режим з ЄС, багато хто прогнозував зниження попиту на туристичне страхування, однак цього не сталося. Ринок туристичного страхування активно нарощує оберти. За підсумками 2017 р. українські страхові компанії (СК) зібрали від туристичного страхування понад 800 млн грн., що на 200 млн грн. більше, ніж 2016 р. Українці все активніше подорожують за кордон, а страховики успішно нарощують свої портфелі.

Поступова стабілізація економічного клімату в державі, безвізовий режим і прихід на ринок авіаперевезень нових лоукостерів дозволяють українцям частіше мандрувати світом. А робити це набагато спокійніше, коли ти знаєш, що в разі хвороби або травми страховий поліс гарантує все необхідне для оперативного вирішення проблеми.

Бо без неї ніяк

Вартість медичних послуг за кордоном може досягати десятків тисяч доларів за видалення апендициту або ж необхідну медичну допомогу при переломі кістки. Аби у випадку травми чи хвороби не обтяжувати свою мандрівку зайвими витратами, варто заздалегідь подбати про страховий поліс. Страхування забезпечує туриста захистом від шкоди його майну, життю і здоров’ю під час перебування за кордоном.

Туристичний страховий поліс відшкодовує в разі нещасного випадку або хвороби витрати на надання першої допомоги, лікування, перебування у лікарні, а також на транспортування застрахованого на батьківщину.

На жаль, далеко не всі знають, наскільки важливою є туристична страховка і за яким принципом вона працює. Тому нерідко люди купують поліс у першої ліпшої компаній лише для того, щоб виконати формальну умову отримання туристичної візи до тієї чи іншої країни.

Як результат, у багатьох випадках медична допомога за кордоном надається застрахованим особам не в повному обсязі або ж є надто дорогою.

Як обрати

Зараз послуги туристичного страхування в Україні пропонують близько 50 СК. Але, як і у будь-якій справі, тут є свої лідери. У Топ-5 зі збору премій в сегменті туристичного страхування за підсумками минулого року увійшли такі СК, як “ВУСО”, “PZU Україна”, “Європейське туристичне страхування”, “Укрфінстрах”, а також СГ “ТАС”. Протягом року ця п’ятірка зібрала понад половину всіх премій з туристичного страхування на ринку, що склало майже 450 млн грн.

Кількість туристів — громадян України, які виїжджали за кордон, за 2015-2017 рр. збільшилась майже на 40% — до 2,3 млн осіб

В нинішніх умовах завданням для кожної страхової компанії є створення максимально комфортних умов для клієнта. Компанії намагаються пропонувати продукти з вигідними умовами покриття та якісним обслуговуванням. Самі страховики радять максимально відповідально обирати СК, купуючи туристичний поліс.

Насамперед важливо враховувати репутацію СК і компаній, з якими вона співпрацює в окремій країні. Найкраще орієнтуватися на великого страховика, що давно працює на ринку туристичного страхування. Це збільшує шанси клієнта на отримання адекватного обслуговування при настанні страхового випадку.

Безумовно, при виборі поліса треба звертати увагу на розмір франшизи й ліміти відповідальності страховика. Франшиза — це зафіксована договором частина збитку, яку СК не покриває. Наприклад, якщо вартість наданої медичної допомоги становить €120, а франшиза за договором — €100, в такому випадку страховик компенсує всього €20. Решту суми клієнт сплачуватиме сам.

Крім того, вирушаючи в подорож, важливо розуміти, чи передбачено страховим договором покриття додаткових ризиків, таких як активний відпочинок або заняття спортом. Якщо травму було отримано під час стрибка з парашутом або катання на водних лижах, а при оформленні страхового договору такий ризик не передбачався, витрати на лікування покриватиме сам потерпілий. Якщо ж при укладанні договору обрати опції “Активний відпочинок” або “Спорт”, вартість полісу буде трохи вищою, але і причин для відмови у страховика не буде.56 1

Проте навіть якщо ви не збираєтесь підкорювати Еверест чи стрибати з парашутом, договір страхування обов’язково має включати такі опції, як невідкладна медична допомога й невідкладна госпіталізація та репатріація.

Всі інші ризики можуть бути включені за особистим бажанням клієнта (стоматологічна допомога, медикаментозне забезпечення, поліклінічне обслуговування, юридична допомога, страхування від нещасного випадку, страхування багажу і ризику втрати документів тощо). Чим ширший перелік страхових ризиків, тим, відповідно, вищою є вартість поліса.

Залишається ризик

На жаль, навіть якщо ви обрали ідеальний для себе поліс з широким покриттям, є випадки, коли страховик має повне право відмовити у захисті. Як правило, такі ситуації передбачаються у спеціальному переліку винятків. Клієнт має бути поінформований про даний перелік при укладанні договору страхування.

У кожної компанії перелік винятків свій. Серед найпоширеніших причин відмови у виплаті страховки — обставини, коли страховий випадок стався в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння застрахованої особи. Також страховик може відмовити у покритті медичних та інших витрат, якщо мали місце протиправні дії туриста, якщо громадянин виїжджав за кордон на роботу, але купив звичайний поліс страхування (якщо випадок стався в робочий час) або якщо турист займався самолікуванням чи звертався до установ, які не мають відповідних ліцензій. Підставою для відмови у виплаті також може бути надання недостовірної інформації про обставини страхового випадку або наявність у клієнта певного переліку захворювань, що підвищують ризик настання страхового випадку до рівня вище допустимого.

За підсумками 2017 р. українські страхові компанії (СК) зібрали від туристичного страхування понад 800 млн грн.

Зараз більшість страховиків, ідучи в ногу з часом, запускають сервіси, за допомогою яких страховий поліс можна купити онлайн за кілька хвилин. Такий спрощений метод дуже зручний, і досить часто електронні поліси продаються зі знижкою. Проте нерідко така практика тягне за собою певні ризики. На купленому онлайн полісі немає мокрої печатки страховика і підписів сторін. У випадку, коли страховка потрібна ще й для отримання візи, краще замовити послугу доставки поліса кур’єром, аби уникнути зайвих питань при подачі документів до візового центру.

Проте не можна сказати, що страховики лише те й роблять, що шукають привід відмовити у виплаті страхового відшкодування. Торік СК виплатили своїм клієнтам за полісами туристичного страхування понад 261,4 млн грн., що на 21% перевищує показник 2016 р. Лідерами за обсягом виплат у 2017 р. стали такі СК, як “Європейське туристичне страхування” — 47,0 млн грн. (рівень виплат — 42,8% зібраних премій), “PZU Україна” — 36,2 млн грн. (32,6%), “Укрфінстрах” — 29,7 млн грн. (67,7%), “ВУСО” — 25,1 млн грн. (21,6%), а також СГ “ТАС” — 14,0 млн грн. (42,8%).

Ціна спокою

Вартість полісу може відрізнятися залежно від країни, до якої збирається їхати клієнт, терміну дії, страхової суми та переліку опцій. Наприклад, середня вартість поліса на 14 днів для Європи може становити від 140 грн. Водночас покриття всіх країн, включаючи азіатські, африканські, а також США і Канаду, на той самий строк — близько 400 грн. До того ж варто зазначити, що базова вартість поліса розраховується в євро, тому коливання його вартості синхронні з коливаннями валютного курсу.

Важливо враховувати і розмір страхової суми. Вартість медичних послуг в різних країнах може відрізнятися в рази, і якщо для поїздки до Туреччини, як правило, досить страхової суми у $15 тис., то для країн Шенгенської зони встановлено ліміт у €30 тис., а для США, Японії, Канади та Австралії він складає, як мінімум, $50 тис.

 

Читайте також

Ландшафт для МСБ

пн, 11/02/2020 - 12:56
Українським МСБ опікуються міжнародні кредитори та уряд. Чи достатньо підприємцям такої підтримки?

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.

Корпоративні інвестиційні фонди — шлях МСБ до фінансування

пн, 10/26/2020 - 14:10
Сергій Позняк, власник заставного сервісу Cronvest Проблематика існуючої банківської системи давно відома. І обумовлена вона чіткими факторами, що утворилися всередині як окремо банківської, так і фінансової системи взагалі. Зокрема, це низький ступінь довіри до банківських установ у зв’язку з втраченими громадянами, за різними даними, від $50 млрд до $80 млрд тільки на депозитах під час “банкопаду”. Не кажучи вже про кошти компаній, що навіки згинули на розрахункових та кореспондентських рахунках компаній.

Безготівкова місія: банки підхоплюють бум e-комерс

пт, 10/23/2020 - 16:35
Торгівля переходить в онлайн, а банківникии пропонують нові варіанти безготівкових розрахунків для МСБ