Перейти к основному содержанию

Соціальна відповідальність бізнесу в нових умовах: зміна трендів

чт, 05/07/2020 - 20:12

Окрім кризи в галузі охорони здоров’я COVID-19 викликав кризу соціально-економічну. Вийти з неї, не втративши обличчя, допоможе дотримання політик соціальної відповідальності

За даними досліджень ООН, криза, що розгортається по всьому світу, “з’їсть” 6,7% робочого часу вже в ІІ кварталі 2020 р. У “людях” це дорівнює 195 млн працівників, що втратять роботу незабаром. А ще додайте близько 40 млн уже безробітних з початку року. Найближчим часом найбільше скорочення очікується на підприємствах Арабського світу, Європи та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Серед секторів, що постраждають найсильніше, лідери всесвітніх організацій називають готельно-туристичну та ресторанну галузі, роздрібну торгівлю, промисловість, ділову та адміністративну діяльність.

Аби звести до мінімуму соціальні та економічні наслідки, підприємства всіх форм власності мають швидко втілювати інноваційні рішення для продовження власної діяльності, захисту своїх працівників та підготовки до відновлення. Серед ключових запорук усунення критичних наслідків кризи світові лідери називають тристоронні угоди між урядами, організаціями роботодавців та працівників про пакети підтримки та соціальний діалог. Особливу увагу слід приділити середнім та малим підприємствам. А самі пакети допомоги розробити на основі принципу справедливості.

Все вищесказане — не що інше, як розмова про соціальну відповідальність: влади — перед суспільством та бізнесом, суспільства — перед державою, бізнесу — перед своїми громадянами. Корпоративна соціальна відповідальність визнається необхідною умовою безперервності бізнесу. А ще вона проходить перевірку на чесність. Саме так, адже ще донедавна багато з КСВ-практик мали суто декларативний або іміджевий характер. Але зараз час не декларацій, а реальних справ.

Так, бізнес по всьому світу надає матеріальну допомогу, закуповує обладнання для лікарень, стає волонтером, переорієнтовує виробництво, відмовляється від премій і доплат на користь інших. А головне — працює, продовжує сплачувати податки та заробітну платню, розвивати виробничі потужності, освоювати нові ніші, переналаштовувати бізнес-процеси. Одним словом — тримає, як Атлант, на своїх плечах економіку.

Але COVID-19 суттєво “підкорегував” основи світового виробництва. Бізнес вже вимушений переглядати стратегії, скорочувати ланцюги постачальників, оптимізувати персонал. Поки фокус соціальної відповідальності, цілком зрозуміло, зміщений на протистояння пандемії. А що далі? На які проекти буде спрямована КСВ-активність вже незабаром? Чи вичерпний ресурс “відповідальності” у бізнесу, який сам вступає в непростий період? Чи переглянуть компанії партнерські стратегії?

Ми запитали про це голову правління Центру “Розвиток КСВ” Марину Саприкіну, а також керівників компаній, які в останні місяці були “на передовій” війни з пандемією в Україні:

Юрія Лазебнікова, холдинг TECHIIA

Світлану Мозгову, агропромхолдинг "Астарта"

Володимира Костюка, АТ "Фармак"

Ігоря Сироту, ПрАТ "Укргідроенерго"

Марину Барсукову, "Філіп Моріс Україна, Кавказ і Молдова"

Адрія Львова, мережа піцерій Pizzburg

Читайте також

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.

Безготівкова місія: банки підхоплюють бум e-комерс

пт, 10/23/2020 - 16:35
Торгівля переходить в онлайн, а банківникии пропонують нові варіанти безготівкових розрахунків для МСБ

Прискорювачі росту: малих аграріїв почали підживлювати з декількох джерел

пт, 10/23/2020 - 14:14
Малі та середні сільгоспвиробники нині можуть отримувати фінансування за підтримки держави, банків та навіть великих українських агрохолдингів

Реальна віртуальність: онлайн-банкінг стає ще одним полем конкурентної боротьби

пт, 10/23/2020 - 10:20
Банкі наввипередки пропонують мобільні додатки для приватних підприємців. Деякі — навіть з повністю безкоштовним обслуговуванням